Читання в особах

Організація продуктивної самостійної діяльності молодших школярів у навчальному процесі сучасної початкової школи
148353
знака
19
таблиц
3
изображения

5. Читання в особах.

- З якою інтонацією слід читати слова хлопчика? А синички?

VII. Підсумок уроку.

-   Коли на уроці ви раділи, хвилювалися?

-   Чи виникало у вас почуття обурення, незадоволення? Коли саме? Пам'ятайте: де б ви не були — у лісі чи полі, у гаю чи парку, — не ображайте нікого, не лякайте, гілочок не ламайте, пташок не чіпайте, а, навпаки, робіть їм шпаківні, носіть до годівничок друзям-пташкам крихти. І пташки, і вся природа віддячать вам за добре ставлення до всього, що нас оточує, добром і міцним здоров'ям.

Ми всі повинні пам'ятати:

І птахи, і звірі, й квіти

У природі вільні діти.

Всіх природа не забула,

Всіх до себе пригорнула.

Все візьмемо до уваги,

Не порушим рівноваги (В. Косовський).


Додаток Е

Тема. Як матусю рідну, бережіть природу

Мета. Вдосконалювати навички виразного читання, уміння швидко орієнтуватися в тексті, порівнювати зміст різних творів, збагачувати словник учнів, виховувати спостережливість, любов до природи, привчати їх до мудрого використання багатств природи.

Обладнання. Складові таблиці (додаток 1), картки з текстом, запис вірша Олександра Олеся, малюнок ремеза і його гнізда, картини, фотоілюстрації повені.

Хід уроку

І. Мовна розминка.

1. Гра "Назви групу слів — одним".

Ялинка, береза, ромашка, верба — це... (рослини). Заєць, синичка, лисиця, жабка — це... (тварини). Тетяна, тато, Карпо Іванович, лісник — це... (люди). Рослини, тварини, люди — це... (жива природа).

2. Скоромовка.

Лили, лили, лили, Пили, пили, пили, Лили, лили, діти, Пили, пили квіти. Виростали квіти. Виростали й діти.

П. Повідомлення теми і мети уроку.

-  Сьогодні на уроці ми опрацюємо оповідання С. Носаня і вірш О. Олеся, які однаково називаються - «Ялинка».

-  Прослухавши їх, ви повинні зважити, до яких почуттів прислухатись: страху і бажання ялинок жити чи кількаденної радості людей.

Ш. Опрацювання оповідання С. Носаня «Ялинка».

1. Виразне читання вчителем.

- Хто дійові особи в оповіданні?

-  В яку пору року відбувалися події?

-  2.Повторне читання тексту вголос.

-  Чому сім'я перестала купувати ялинки? 3.Аналіз змісту. Вибіркове читання.

-  З ким зустрілися тато і Оленка Ким працював Карпо Іванович?

-  Що несла сім'я з базару?

-  Прочитайте, які почуття оволоділи лісником.

-  Чому пожалів він деревце? Прочитайте.

-  Що б зробив Карпо Іванович, якби мав можливість?

-  Що вирішив автор після розмови з лісником?

-  Яка головна думка твору?

-  Чи погоджуєтесь ви з думкою лісника ? Чому? 4.Читання оповідання в особах.

-  Читаючи, чиїми словами треба передати почуття жалю, смутку, обурення? А в чиїх словах звучить здивування?

IV. Опрацювання вірша О. Олеся «Ялинка».

1. Слухання вірша.

-  Послухайте і скажіть, від чийого імені ведеться розповідь у вірші.

-  З ким зустрівся хлопчик у лісі? 2.Повторне читання вірша мовчки. Аналіз змісту.

-  Чому зайчик напав на хлопчика?

-  Які почуття переживав зайчик?

-  На що схожий вірш? Що тут казкового? А що справжнє?

-  Що спільного і змісті вірша з попереднім оповідан Яке значення мають ялинки для тварин лісу?

-  Чи закінчений цей вірш ? З чого це видно? 3.Творча робота над віршем.

-  Подумайте, чим могла закінчитись ця суперечка у лісі.

-  Чи зрозумів хлопчик, чому треба оберігати, а не рубати ялинки?

-  Що ви можете запропонувати взамін пишного деревця на Новий рік, щоб було і гарно і святково?


V. Опрацювання оповідання В. Чухліба «Повінь».

1. Робота над заголовком.

- Що означає: бути природі другом? Адже це не тільки не «рубай, не ламай, не убий», це ще - «вивчай, спостерігай, милуйся».

І сьогодні ми з вами за допомогою оповідання В. Чухліба познайомимось з явищем природи, яке буває на весні. Це повінь. Чи знаєте ви, що таке повінь?

Повінь - це коли річка виходить з берегів, затоплює прибережну місцевість: ліски, гаї, поля і навіть села.

2.Самостійне мовчазне читання оповідання учнями.

VI. Підсумок уроку.

- Хто з героїв опрацьованих творів був природі другом? А хто з них став другом?


Додаток Є

Тема. Дерева, кущі, трави. Плоди, насіння.

Мета. Продовжувати розширювати знання дітей про дерева, кущі, трави своєї місцевості; вчити визначати породи дерев; спостерігати за рослинами, особливостями їх будови, розрізняти їх за певними ознаками; виховувати любов до природи, бажання охороняти і примножувати її красу.

Обладнання: листя і насіння різних порід дерев, предметні малюнки Й зображенням різних порід дерев, їх плодів і насіння. Казкові герої: Зайчик, Білочка та їжачок. Загадки, прислів'я, вірші Л. Костенко, В. Крищенка.

Хід уроку

І. Хвилинка спостережень.

-  Яка зараз пора року? І

-  Який місяць?

-  Це початок осені чи кінець?

-  Якого кольору небо? Чи є хмарки?

-  Чи світить сонечко? Чи є вітер?

II. Перевірка домашнього завдання.


Информация о работе «Організація продуктивної самостійної діяльності молодших школярів у навчальному процесі сучасної початкової школи»
Раздел: Педагогика
Количество знаков с пробелами: 148353
Количество таблиц: 19
Количество изображений: 3

Похожие работы

Скачать
159561
25
1

... ійності і активності учнів у навчальному процесі з основ наук у школі» (1959), М. Морозової «Виховання самостійності думки школяра у навчальній роботі» (1959), Д. Вількеєва «Розвиток пізнавальної активності в учнів вечірніх шкіл у процесі навчання» (1961), М. Єнікеєва «Активізація пізнавальної діяльності учнів при викладанні знань учителем» (1961). Втілювались і плідно розвивались ці ідеї у досв ...

Скачать
139453
8
2

... від одного. Без їх розрізнення неможливий і самий процес формування довільної логічної пам'яті у школярів. У сучасний період проблема розвитку процесів запам’ятовування у молодших школярів одержав своє обґрунтування у працях видатних українських вчених та педагогів, проте його переважно розглядають як наскрізний, що пронизує інші дидактичні принципи. Відповідно до логіки навчального процесу (мета ...

Скачать
137728
11
15

... педагога співробітничати з учнями). Аналіз відвіданих уроків учителів початкових класів дає підставу стверджувати, що частина вчителів ( 40 % ) вміло використовують різні способи стимулювання навчальної діяльності молодших школярів. Проте на 60 % відвіданих уроків учителі недооцінювали можливості способів стимулювання навчальної діяльності молодших школярів. Формувальний етап експериментального ...

Скачать
143707
5
0

... ситуації. Використання мовного матеріалу з урахуванням міжпредметних зв’язків сприятиме збагаченню словникового запасу молодших школярів, розвитку їх мовленнєвих умінь та навичок. 2.5 Експериментальне підтвердження ефективності запропонованої методики формування мовленнєвої комунікації   Перевірка та оцінка ефективності роботи, проведеної в формуючому експерименті. У процесі обстеження ...

0 комментариев


Наверх