Робота з підручником

Організація продуктивної самостійної діяльності молодших школярів у навчальному процесі сучасної початкової школи
148353
знака
19
таблиц
3
изображения

2. Робота з підручником.

Опрацювання статті "Розмноження рослин", "Охороняй рослини".

3. Відповіді на питання.

-  Чому слід охороняти рослини?

-  Як потрібно поводитися на екскурсіях в лісі, парку, саду, лузі?

-  Що ви зробили для охорони природи?

-  Яке значення зелених рослин?

- Чому їх називають "зеленим другом"? 4. Робота в зошитах.

Сторінка 24. Самостійне виконання завдань 2,3,5. 5.Конкурс "Хто швидше розв'яже кросворд". 1)Рослина, що розмножується листком. (Фіалка), 2)Кущ, що розмножується частинами стебла. (Смородина), 3)Квітка, що розмножується цибулиною. (Пролісок). 4)Рослина, що розмножується вусами. (Суниця).

VII. Підсумок уроку.

-  Що нового ви дізнались на уроці?

-  Про які способи розмноження рослин ви дізналися?

-  Що вам відомо про Червону книгу?

- Назвіть рослини, що занесені в Червону книгу. Чому їх треба охороняти?

VIII. Домашнє завдання.

Читати і переказувати статті з підручника: "Розмноження рослин", "Охороняй рослини", дати відповіді на питання після тексту.


Додаток З

Тема. Тварини - частина живої природи.

Мета. Ознайомити учнів із ознаками подібності і відмінності між рослинами і тваринами. Дати поняття про різноманітність тварин, показати показати залежність їх життя від рослин, неживої природи. Удосконалити вміння постерігати-за тваринами. Розвивати спостережливість, уяву, кмітливість. Виховувати любов до природи, дбайливе ставлення до тварин.

Обладнання; ілюстрації, таблиці.

Хід уроку І. Хвилинка спостережень.

Підбиття підсумків погоди за тиждень. (Учень визначає, який стан., переважав, чи були опади і скільки, який був вітер, порівнює довжину тіні від гномона з результатами попереднього тижня).

П. Перевірка домашнього завдання.

1. Індивідуальне опитування: К-6, ст. 15-16.

2.Фронтальне опитування.

-  Пригадайте, що ми вчили на минулому уроці?

-  Що таке рослини?

-  Як вони поділяються?

-  Що таке розмноження рослин?

-  Які види розмноження ви знаєте? Поясніть і наведіть приклади. 3. Гра "Відгадай"

Вчитель називає рослини, а хтось з учнів відповідає, яким способом вони розмножуються. Чорнобривці, полуниці, картопля, часник, огірки, смородина, троянди, яблуня, фіалки, помідори, проліски, гладіолуси.

Ш. Актуалізація опорних знань.

- Яка роль рослин у житті людини?

-  Чому їх називають "легенями" Землі?

-  Навіщо потрібно оберігати рослини?

-  Що ви знаєте про Червону книгу? Які рослини сюди занесені? Чому!

-  Які рослини потрібно охороняти?

IV. Повідомлення теми та завдань уроку.

1. Відгадування загадок.

/+ Влітку наїдається, взимку висипляється. (Ведмідь). + Маленький, сіренький на соняшник сів, надзьобався добре й далі полети (Горобець).

+ Ніс, як у свинки, та колючі шерстинки, (їжак). + По землі скаче, а в воді пливе. (Жаба).

+ Є голова, та нема волосся, є очі, та немає брів, є крила, та не літай холоді не мерзне, спеки не боїться. (Риба).

+По полю гасає, овечок хапає та всіх лякає. (Вовк).

-  Про кого всі ці загадки?

-  Правильно, про тварин. На сьогоднішньому уроці, як ви вже здогадалися, ми будемо ознайомлюватися з різновидами тварин, відвідаємо зелений куток нашої школи.

2. Відповіді на питання.

-  Скажіть, що таке нежива природа?

-  Що ми відносимо до живої природи?

-  Отже, тварини — це теж жива природа. А які ви знаєте тварини?

-  Де вони живуть?

-  А як ви думаєте, чи є щось спільного між тваринами і рослинам!» відмінного?

V. Вивчення нового матеріалу.

1. Розповідь з елементами бесіди.

- Черви, ящірки, змії, комахи, риби, птахи, звірі - все це тварини. Заселяють вони не тільки сушу, а й живуть у глибоких норах (кроти, миші, черв'яки), на деревах (летючі миші), на деревах (комахи, гусениці), літають у повітрі (птахи), живуть у воді - річках, ставках, озерах, морях (риби). Вони бувають за розміром великі (слони, кити, верблюди) і маленькі (комахи).

Тварини тісно пов'язані з рослинами. Спільне між ними, як ви вже сказали, що вони відносяться до живої природи. Тобто, як рослини, так і тварини живляться, дихають, ростуть, розмножуються і помирають.

Є між ними і багато відмінного. Погляньте на таблицю. На ній зображено рослину і тварину. Чи однакова їх будова?

-Яка будова рослини? А тварини?

- Отже, вони відрізняються за будовою.

- Відмінність полягає і в тому, як рослини і тварини живляться, дихають, ростуть, розмножуються.

-Рослинам потрібна земля, вода, повітря.

-Тварини живляться рослинами, іншими тваринами. Рослини ростуть протягом усього свого життя, а тварини до певного часу. -Як розмножуються тварини?

- Деякі тварини народжують малят (вовк, ведмідь, корова), деякі несуть яйця, з яких вилуплюються малята (птахи, змії), риби відкладають ікринки.

- Що є спільного між рослинами і тваринами? Що відмінного?

2. Робота над таблицями, ілюстраціями.

- До тварин ми відносимо всіх тих, хто поїдає готову їжу. За способом живлення, тобто за тим, яку їжу вони вживають, їх поділяють на травоїдних, хижих і всеїдних.

-Які є травоїдні тварини? Травоїдні - це тварини, які живляться рослинною м. ю (кози, косулі, лосі, жирафи, слони). Погляньте на таблицю (учні називають тварин і відразу кажуть, чим вони живляться).

-Отже, який висновок? Всі ці тварини—травоїдні..

-Які є хижі тварини? Це ті тварини, які поїдають інших тварин (шука, сова, лисиця, ласка).

-Прочитайте інформацію про тварин.

-За якими ознаками розділяють тварин?

-Що є спільного (відмінного) між рослинами і тваринами?

- Що ми розуміємо під словом тварини? -Прочитайте, як треба спостерігати за тваринами.

- На що треба звертати увагу при спостереженні? -Розкажіть про свої спостереження за мурашками.

3.Що таке Червона книга?

Па чорних сторінках Червоної книги знаходяться ті тварини, які зникли з Іч землі: європейський тур (останній зник у зоопарку під Польщею), кінь Терпан, птах стерв'ятник (поїдав падаль, гніздився в долині ріки Дністер та в Криму). (Показ Ілюстрацій цих тварин). На червоних сторінках - тварини, І перебувають на грані знищення: лелека чорний (живе в глухих лісах, водойм, гніздо будує на деревах), риба стерлядь, ропуха очеретяна. (Показ таблиці).

На жовтих сторінках книги - тварини, які мають обмежену територію - гага звичайна (птах), перев'язка звичайна (близький родич тхора).

На зелених сторінках Червоної книги — тварини, яких вдалося врятувати. Це зубри, бобри, соболі, (Показ таблиці).

- А зараз ми відвідаємо зелений куток нашої школи і поспостерігаємо за тваринами, які там живуть,

4.Фізкультхвилинка.

1,2- всі пірнають; 3,4- виринають;

5,6 — на воді кріпнуть крильця молоді;

7, 8 - що є сили всі до берега поплили;

9, 10 - обтрусились і за парти опустились.

-  Діти, погляньте, що це за тварина? (їжачок).

-  Давайте пригадаємо, на що потрібно звернути увагу при спостережені за ним?

Діти відзначають, що звір невеликого розміру, тіло вкрите колючками. При небезпеці відразу згортається клубочком. Це всеїдна, дика тварина. Живиться як рослинною, так і тваринною їжею. Дуже любить молоко, яким його годують. Багато цих тварин є в нашій місцевості. Вони живуть у лісах, населених пунктах. На зиму їжак впадає у сплячку. Аналогічно учні, з допомогою вчителі характеризують інших тварин.

VI. Закріплення нового матеріалу.

1. Робота з підручником.

Опрацювання статей з підручника "Тварини - частина живої природи*1 "Як спостерігати за тваринами".

2. Хвилинка - цікавинка.

Чи знаєш ти? (Підручник, ст. 23),

З. Відповіді на питання після тексту. Робота з зошитами (ст. 25),

VII. Підсумок уроку.

-  Яка основна відмінність між тваринами і рослинами? Що спільного?

-  Як поділяються тварини? Наведіть приклади.

-  Чому до тварин потрібно ставитися з любов'ю?

-  Як потрібно спостерігати за тваринами?

VIII. Домашнє завдання.

Прочитати статті у підручнику: "Тварини - частина живої природи'1 "Як спостерігати за тваринами", вміти переказувати їх, дати відповіді на питання.


Информация о работе «Організація продуктивної самостійної діяльності молодших школярів у навчальному процесі сучасної початкової школи»
Раздел: Педагогика
Количество знаков с пробелами: 148353
Количество таблиц: 19
Количество изображений: 3

Похожие работы

Скачать
159561
25
1

... ійності і активності учнів у навчальному процесі з основ наук у школі» (1959), М. Морозової «Виховання самостійності думки школяра у навчальній роботі» (1959), Д. Вількеєва «Розвиток пізнавальної активності в учнів вечірніх шкіл у процесі навчання» (1961), М. Єнікеєва «Активізація пізнавальної діяльності учнів при викладанні знань учителем» (1961). Втілювались і плідно розвивались ці ідеї у досв ...

Скачать
139453
8
2

... від одного. Без їх розрізнення неможливий і самий процес формування довільної логічної пам'яті у школярів. У сучасний період проблема розвитку процесів запам’ятовування у молодших школярів одержав своє обґрунтування у працях видатних українських вчених та педагогів, проте його переважно розглядають як наскрізний, що пронизує інші дидактичні принципи. Відповідно до логіки навчального процесу (мета ...

Скачать
137728
11
15

... педагога співробітничати з учнями). Аналіз відвіданих уроків учителів початкових класів дає підставу стверджувати, що частина вчителів ( 40 % ) вміло використовують різні способи стимулювання навчальної діяльності молодших школярів. Проте на 60 % відвіданих уроків учителі недооцінювали можливості способів стимулювання навчальної діяльності молодших школярів. Формувальний етап експериментального ...

Скачать
143707
5
0

... ситуації. Використання мовного матеріалу з урахуванням міжпредметних зв’язків сприятиме збагаченню словникового запасу молодших школярів, розвитку їх мовленнєвих умінь та навичок. 2.5 Експериментальне підтвердження ефективності запропонованої методики формування мовленнєвої комунікації   Перевірка та оцінка ефективності роботи, проведеної в формуючому експерименті. У процесі обстеження ...

0 комментариев


Наверх