4. Вправа на розвиток уваги, швидкості читання.
Гра "Читання Незнайком".
- Відшукайте речення у вірші, прочитайте правильно.
"Ясніє на небі зірка моя. На озері плаває рибка моя. Найменший у вашій сім'ї. Стоїть у лісі ялинка твоя ".
5. Виразне читання вірша.
- Читаючи правильно, передайте інтонацію спонукальних речень.
VI. Опрацювання вірша С. Жупанина "Буду я природі другом".
- Прочитайте вірш мовчки. Як хлопчик дружить з природою?
- Дочитайте речення до кінця: "Буду я...", "Не столочу...", "Посію..; "Побажаю..."
- Що спільного і відмінного у цьому вірші і вірші Д. Павличка?
VII. Підсумок уроку.
І.Гра "Склади рядки віршів".
- З розсипанки складіть рядки віршів, які читали сьогодні.
Сама батьківщини зерна я.
До вас посію ____ річка доброти
Теж " собою звертаюся нема.
Так мої рідні, ж там ця тече
2.Робота у зошитах (с. 25-26, завдання 1, 2, 3, 4). —До чого закликають усі ці вірші? Як матусю рідну,
Бережіть природу,
Бережімо кожну
Квіточку й травинку,
Бо ми всі природи
Рідної частинки.
Все, що навколо тебе,
Слід берегти і любити.
Додаток Г
Тема. Народні промисли України.
Мета. Ознайомити учнів із ремеслами, якими володіли українці; збагачувати новими знаннями про народні промисли України. Встановити особливості національного одягу свого краю. Виховувати в учнів бажання берегти, примножувати традиції українського народу.
Обладнання: малюнки із зображенням народних виробів, малюнки народних майстрів.
Хід уроку
I. Організація класу до уроку.
II. Хвилинка спостережень.
III. Повторення вивченого на попередньому уроці.
- Розповісти про походження назви міста в якому ти живеш.
- Навести приклади природних та історичних пам'яток своєї місцевості.
- Пригадайте імена видатних історичних постатей, які народились і діяли в краї.
- IV. Актуалізація опорних знань.
- Зверніть увагу на малюнок. Що на ньому зображено?
- (Людина яка ліпить глек.)
- А на цьому? (Показую малюнки). (Вишивальниця).
- А на цьому ?
- (Різьбяр).
- Правильно.
V. Повідомлення теми уроку.
- Сьогодні, діти, ми познайомимось з народними промислами України.
VI. Вивчення нового матеріалу.
1. На цьому малюнку зображений гончар, який за гончарним кругом виготовляє з глини глек. Це найдавніше в світі ремесло. Перша посудина, яку зробили люди, була з глини. Перед виготовленням посуди глину місили, як тісто, розділяли на невеликі частини, розміром для певного виробу. А потім на гончарному крузі руками формували посудину. Готовий виріб сушили у спеціальній печі. А потім на посуд наносився візерунок.
2. Вишивка - один із давніх і найбільш розповсюджених видів народного мистецтва. Щоб оздобити своє житло, найбільше уваги приділялося вишиванню рушників, скатертин, подушок, серветок. (Показую малюнки із зображенням вишивок).
-А ще вишивали одяг - це давня традиція. В Україні поширені найрізноманітніші техніки вишивання, та найпопулярнішою є вишивання «хрестиком».
3. Різьблення - одна з найдавніших технік художнього декорування виробів з дерева. Різьбярі виконують найтоншу роботу по дереву за допомогою випилювання, художньої різьби. Вони оздоблюють предмети побутового та культурного призначення. (Показую малюнки де зображені різні вирізьблені предмети).
VII. Фізкультхвилинка.
3. Робота з підручником.
- Розгляньте малюнки.
- Що ви бачите на них?
- (Тут зображені вироби з глини: глечики, миски, куманець, свистки, вирізьблені дерев'яні відра, діжки, дощечки, вироби з соломи).
VIII. Закріплення нового матеріалу.
1. Робота з зошитом.
1). Розгляньте малюнки. Підпишіть і розфарбуйте їх. 2). Дайте відповідь на запитання.
- Які вироби з глини є у твоїй оселі?
-У яких звичаях та обрядах використовується вишитий рушник?
- На яке свято дарують писанки родичам. Друзям, знайомим ?
3). Допиши речення.
- Людина, яка вміє виготовляти з глини, - гончар.
- Людина, яка розписує писанки, - писанкар.
- Людина, яка вишиває рушники, - вишивальниця. 4). Відгадай загадку.
Глина в кого ожива ? Творить з неї хто дива? В кого посуд ніби жар? Ну, звичайно ж, це гончар.
IX. Підсумок уроку.
- Якими ремеслами володіли українці?
Яке з ремесел вам найбільше припало до душі ?
Додаток Д
Тема. І птахи, і звірі, й квіти у природі вільні діти.
Мета. Виховувати бережне ставлення до природи, розвивати уміння формулювати оцінні судження, збагачувати мовлення дітей образними словами і висловами.
Обладнання. Малюнки берези, шпака, синички; шпаківні, слова на картках.
Хід уроку
І. Мовна розминка.
... ійності і активності учнів у навчальному процесі з основ наук у школі» (1959), М. Морозової «Виховання самостійності думки школяра у навчальній роботі» (1959), Д. Вількеєва «Розвиток пізнавальної активності в учнів вечірніх шкіл у процесі навчання» (1961), М. Єнікеєва «Активізація пізнавальної діяльності учнів при викладанні знань учителем» (1961). Втілювались і плідно розвивались ці ідеї у досв ...
... від одного. Без їх розрізнення неможливий і самий процес формування довільної логічної пам'яті у школярів. У сучасний період проблема розвитку процесів запам’ятовування у молодших школярів одержав своє обґрунтування у працях видатних українських вчених та педагогів, проте його переважно розглядають як наскрізний, що пронизує інші дидактичні принципи. Відповідно до логіки навчального процесу (мета ...
... педагога співробітничати з учнями). Аналіз відвіданих уроків учителів початкових класів дає підставу стверджувати, що частина вчителів ( 40 % ) вміло використовують різні способи стимулювання навчальної діяльності молодших школярів. Проте на 60 % відвіданих уроків учителі недооцінювали можливості способів стимулювання навчальної діяльності молодших школярів. Формувальний етап експериментального ...
... ситуації. Використання мовного матеріалу з урахуванням міжпредметних зв’язків сприятиме збагаченню словникового запасу молодших школярів, розвитку їх мовленнєвих умінь та навичок. 2.5 Експериментальне підтвердження ефективності запропонованої методики формування мовленнєвої комунікації Перевірка та оцінка ефективності роботи, проведеної в формуючому експерименті. У процесі обстеження ...
0 комментариев