4. Заходи протипожежної безпеки на електрообладнанні

Листопрокатний цех №2, в якому встановлений механізм дискові ножиці, є складним виробничим комплексом, оснащеним різноманітним механічним і під’ємно - транспортним устаткуванням, обслуговування якого вимагає чіткого дотримання правил техніки безпеки, пожежобезпеки та норм виробничої санітарії.

По ступеню пожежної безпеки, згідно СніП П-2-80, виробництво відноситься до категорії "Р". До цієї категорії відносяться виробництва, в яких використовуються негорючі речовини в горючому, розжареному або розплавленому стані, а також тверді речовини, рідини і гази, які спалюються як паливо.

У виробничих приміщеннях, на підстанціях і в електромашинних приміщеннях повинні бути первинні засоби пожежогасіння, які застосовує обслуговуючий персонал для ліквідації пожежі до прибуття викликаної на пожежу пожежної частини.

Для гасіння пожеж можна використовувати воду, водяну пару або спеціальні хімічні речовини. Вода є найдешевшим і поширеним засобом пожежогасіння. Проте воду не можна застосовувати для гасіння легкозаймистих рідин (бензин, гас, мінеральні масла, та ін.) і також для гасіння електроустановок, що знаходяться під напругою, без вживання спеціальних заходів захисту від ураження електричним струмом людини через струмінь води.

Для гасіння пожежі в закритих приміщеннях рекомендується застосовувати водяну пару. Водяна пара може бути використана для гасіння обгорток електричних машин, а також різних твердих і рідких речовин, що горять.

Досить таки добрі результати при гасінні пожеж дає хімічна піна, утворена при змішуванні порошків піногенераторів ПГП з водою.

Також гасіння пожежі доцільно здійснювати за допомогою повітряно - механічної піни, утворюваної в результаті перемішування водного розчину піноутворювачів з повітрям, здійснюваного в спеціальному апараті - піно генераторі.

З хімічних засобів пожежогасіння широке вживання отримала вуглекислота. Вуглекислота застосовується для гасіння пожеж в закритих приміщеннях і може бути використана для гасіння пожежі в електроустановках, що знаходяться під напругою, оскільки вона має низьку електропровідність та забезпечує безпеку ураження людей електричним струмом, при гасінні пожеж.

Також можна застосовувати пересувний одно балонний вогнегасник типу УП - 1М призначений для гасіння невеликих вогнищ пожеж всіх видів горючих речовин і в електроустановках, які знаходяться під напругою.

Більш ефективними в порівнянні з вуглекислотними вогнегасниками є вуглекислотно - брометилові вогнегасники. Вони призначені для гасіння невеликих вогнищ пожеж тліючих матеріалів (виляск, ізоляційні матеріали), а також електроустановок, що знаходяться під напругою. Ці вогнегасники непридатні для гасіння речовин, здатних горіти без повітря.

Слід зазначити, що такі найпростіші засоби пожежогасіння, як сухий пісок та азбестову або грубошерстну тканину, накидаючи яку на вогнище спалаху можна швидко загасити полум'я.

Електричні установки представляють небезпеку у разі перевантаження дротів і коротких замикань. Для локалізації наслідків коротких замикань передбачено в системі управління електроприводом використовувати швидкодійний релейний захист і вимикачі, також встановлені автоматичні плавкі запобіжники. З метою захисту від електричної дуги при розмиканні і замиканні ланцюгів, рубильники розташовують в кожусі.

З вище сказаного виходить слід врахувати, що поблизу електроустановки не повинні зберігатися легкозаймисті матеріали і в повітрі не повинні бути присутні вибухонебезпечні гази. Для зберігання горюче - змащувальних матеріалів потрібно застосовувати спеціальні складські приміщення закритого типу, в далечіні від електроустановки.

Також слід в даному цеху встановити пожежні щитки, на яких знаходитимуться первинні засоби пожежогасіння (лопата, сухий пісок, вогнегасник, відро, кирка і ін.). Весь пожежний інвентар і обладнання необхідно зберігати в справному стані, розташовувати на видних місцях і забезпечити до них безперешкодний доступ.

На ділянці дискових ножиців виділяють таки заходи протипожежної безпеки:

- при виконанні робіт обслуговуючий персонал повинен керуватися інструкціями по охороні праці, і при виникненні аварійних ситуацій - діяти відповідно до плану ліквідації аварійних ситуацій і аварії, і виконувати всі вказівки відповідального керівника;

- до роботи на машинах допускаються особи, що пройшли спеціальний курс, що склали іспити і що мають посвідчення на право управління машинами;

- забороняється обслуговуючому персоналу виконувати самовільно роботи, невластиві спеціальності. Забороняється робота на несправних машинах і механізмах;

- забороняється мастило, підтяжка, дрібний ремонт механізмів на ходу, прибирання і виконання інших робіт на шляхах рольгангу перед дисковими ножицями і габаритах їх руху без узгодження із старшим майстром виробничої ділянки, а також при зупинених машинах, але без вживання заходів обережності (таких як знеструмлення, безвихідь, сигнали і т.п.). Такі роботи виконуються по спеціальних нарядах-допусках, або відповідно до інструкцій по охороні праці;

- газонебезпечні роботи виконувати за наявності наряду - допуску, в присутності і з дозволу відповідального керівника робіт. При цьому дотримувати запобіжні засоби і використовувати засоби індивідуального захисту;

- ремонтний персонал допускати до виконання пожеженебезпечних та газонебезпечних робіт тільки за наявності оформленого допуску, відповідного плану підготовки місця робіт і у присутності відповідального керівника.

В даному цеху повинна бути встановлена пожежна сигналізація, яка спрацює при виникненні пожежі, що дозволить запобігти розповсюдженню пожежі.


5. Охорона навколишнього середовища ТЛЦ-2

Процес виробництва прокату в ТЛЦ-2 супроводжується утворенням великої кількості відходів у вигляді шкідливих газів і пилу, стічних вод, що містять різні хімічні компоненти, окалини, сміття і інших викидів, які забруднюють атмосферу, воду і поверхню землі. В порівнянні з іншими виробництвами чорної металургії в прокатному виробництві утворюється менше пилу і газів. Основними джерелами забруднення атмосферного повітря в ТЛЦ-2 є нагрівальні печі, машини вогняної зачистки, а також безпосередньо стан, над яким утворюються викиди пилу, що містять окалину (оксиди заліза) та інші метали залежно від ступеня легування сталі і сплавів. Ці викиди поступають через аераційний ліхтар в атмосферу.

Викиди нагрівальних печей містять оксиди азоту. З машин вогняної зачистки з газом, що відсисається через їх укриття, виноситься пил, який містить до 90% оксидів заліза. Для очищення димових газів нагрівальних печей ТЛЦ-2 від оксидів азоту застосовуються високі димарі, при цьому забезпечується приземна концентрація в межах ПДК. Для очищення газів машин вогняної зачистки застосовуються електрофільтри. Оксиди вуглецю, азоту, пил і т.д., які поступають в атмосферу, надають різну токсичну дію на організм людини. Так, оксиди азоту впливають на органи дихання, приводять до набряку легенів. Перевищення нормативної величини оксидів азоту практично в 2 рази вселяє побоювання, оскільки в межі міста оксиди азоту, взаємодіючи з вуглеводнями вихлопних газів, утворюють фотохімічний туман - зміг. Оксид вуглецю впливає на нервову і серцево-судинну системи. Величина окислу вуглецю в атмосферному повітрі знаходиться в межах ПДК, проте токсичність її зростає через наявність в повітрі оксидів азоту. Джерелом атмосферного пилу є зола, що утворюється при згорянні палива. Сажа володіє великою адсорбційною здатністю по відношенню до важких вуглеводнів і у тому числі до бензапирену, що робить сажу вельми небезпечної для людини. Негативної оцінки заслуговує тенденція збільшення в атмосферних викидах сірчистого ангідриду, який надає загально токсичну, дратівливу, ембріотичну дію.

Стічні води, що утворюються в ТЛЦ-2, складають від 30% до 50% загальної їх кількості по підприємству в цілому. Стічні води формуються при охолоджуванні валків, підшипників, змиві і транспортуванні окалини, а також при охолоджуванні допоміжних механізмів.

Стічні води містять окалину, масло, емульсію, кислоти, токсичні речовини. Вода забруднюється окалиною при гідрозбиві та гідрозмиві.

Проте стічні води ТЛЦ-2 не потрапляють безпосередньо у водоймище, а збираються у відстійниках і потім пускаються в оборотний цикл.

В ТЛЦ-2 питання охорони навколишнього середовища нерозривний пов'язані з виробничими процесами, устаткуванням, організацією виробництва. Визначальними чинниками є: точне ведення технологічного процесу; систематичний контроль за основними параметрами нагрівальних печей і прокатного устаткування; пристрій систем оперативної сигналізації про екстремальні умови технологічних процесів і про стан агрегатів і устаткування. У зв'язку з цим велика роль в рішенні питань точного ведення технологічного процесу і запобіганні аварійних ситуацій, викидів шкідливих речовин належить робітникам основних професій цеху: нагрівальникам металу, вальцівникам - операторам, різьбярам металу.

Існують наступні методи зменшення викидів у навколишнє середовище:

- очистка газів;

- очистка стічних вод;

- утилізація відходів виробництва;

- використання нових технологічних проектів, які дозволяють зменшити шкідливий вплив виробництва на навколишнє середовище;

- організація життєзабезпечення працівників у експериментальних умовах (техногенні – пожежі, викиди кислот, а також природні – землетруси, урагани, зливи, снігопади).

Існує комплекс заходів, спрямованих на створення та підтримання нормальних умов праці. Він складає :

- керування діяльністю робітників та службовців при загрозі виникнення надзвичайних ситуацій;

- захист працівників на території підприємства від наслідків аварій, катастроф, стихійного лиха;

- навчання способам захисту і діям в умовах надзвичайної ситуації;

- розробка і своєчасне введення режимів діяльності в умовах хімічних викидів;

- підготовка сил та засобів і введення рятувальних та інших невідкладних робіт у районах лиха та осередках ураження;

- заходи, спрямовані на попередження, запобігання або послаблення несприятливих для людей екологічних наслідків, надзвичайних ситуацій та інші заходи.

Безпосередніми виконавцями цих заходів є керівники підприємств, установ та організацій.


Информация о работе «Технологічний процес товстолистового цеху»
Раздел: Промышленность, производство
Количество знаков с пробелами: 35840
Количество таблиц: 0
Количество изображений: 0

Похожие работы

Скачать
103212
26
6

... визначити необхідну профілізацію валів, при якій забезпечується однакова товщина розкату по ширині в кожній кліті при даних технологічних умовах процесу прокатки і якнайменший вплив зносу робочої поверхні валу на якість продукції. 2.2 Аналіз стійкості робочих валів кліті Дуо стану 2250 За період з січня по липень 2006 року в роботі на кліті Дуо 2250 було використано 13 валів, загальна і ...

Скачать
38763
1
1

... , де - ККД шевронної передачі,   - ККД пар підшипників,   - ККД шпинделів з муфтою, Визначаємо статичний максимальний момент: де  – момент прокатки, - момент тертя, , де  - передаточне число привода валків,   , , , де - коефіцієнт плеча прикладення рівнодіючої сили, - довжина деформує мого металу, м - рівнодіюча сила, кн.   , де - повний тиск на валок, - коеф ...

Скачать
125373
4
0

... ємства, якщо договір страхування передбачає виплату обумовленої суми застрахованій фізичній особі по закінченні терміну страхового договору, незалежно від виникнення страхового випадку. 2. ОБЛІКОВА ЧАСТИНА. МЕТОДИКА ОБІКУ ПРАЦІ ТА ЇЇ ОПЛАТИ   2.1 Загальна характеристика ВАМ «ДМКД» Дніпровський металургійний комбінат – один з найкрупніших підприємств чорної металургії України, який займає ...

Скачать
195443
0
0

... українського народу. Україна на шляху суверенного розвитку: суспільно-політичні трансформації. Формування політичних партій. “Партія влади” та опозиція, їх вплив на громадсько-політичне життя в Україні. Соціальна політика в контексті нових реалій. Культура, освіта та наука в умовах функціонування суверенної держави. Українська церква та проблеми духовного відродження нації. Партійне життя. ...

0 комментариев


Наверх