7 вересня День знищення військової іграшки
Відзначається з 1988 року за ініціативою Всесвітньої асоціації допомоги сиротам та дітям, які не мають батьківської опіки.
Щорічний Міжнародний день письменності
(International Literacy Day) наголошується за ініціативою ЮНЕСКО з 1966 року.
Період 2003-2012 років проголошений Десятиріччям письменності резолюцією 56/116 Генеральної Асамблеї ООН. З метою забезпечення освіти розроблений Міжнародний план дій, названий Дакарськім по місцю проведення 57-й Генасамблєї, – в столиці Сенегалу.
В рамках Десятиріччя письменності Міністерство освіти і науки України спільно з Міжнародним банком реконструкції і розвитку готують проект «Рівний доступ до якісної освіти в Україні». Очікується, що завдяки здійсненню проекту 12-річна загальноосвітня середня школа збагатиться педагогічними кадрами належної кваліфікації, сучасними підручниками, комп'ютерами.
Україна стала незалежною державою в 1991 році. Логічно, що багато колишніх державних пріоритетів нівелювалися, але обов'язкова початкова і середня освіта, мережа бібліотек, проведення освітніх заходів – прагнення до тотальної письменності нації завжди було, є і буде.
Міжнародний день солідарності журналістів
Відзначається за рішенням ІV конгресу Міжнародної організації журналістів, що відбувся в травні 1958 року в Бухаресті в пам'ять про чеського журналіста Юліусі Фучике, страченому гітлерівцями 8 вересня 1943 року.
Професійне свято працівників кінематографії
День Українського кіно – встановлений Указом Президента від 12.01.1996 № 52/96 і відмічається щорічно в другу суботу вересня.
Перша Українська кінознимка відбулася у вересні 1896 року в Харкові, де фотограф Альфред Федецкий зняв декілька хронікальних сюжетів. А вже в грудні Федецкий влаштував перший Український кіносеанс в Харківському оперному театрі.
З дореволюційним кіно в Україні зв'язана творчість багатьох популярних акторів. Королевою екрану тих часів була Вера Холодная, яка народилася в Полтаві і багато знімалася в Одесі.
В 1922 році було засноване Всеукраїнське фотокиноуправління, якому вдалося реконструювати Одеське і Ялтинське підприємства, а в 1928 році ввести в дію Київську кінофабрику (майбутню Київську кіностудію ім. А.Довженко). В 1930 р. в Україні з'являється перший звуковий фільм – документальна стрічка Д.Вертова «Симфонія Донбасу».
Українські художники протягом минулого століття створили власну яскраву кіношколу, яка гідно збагатила світове кіно. В пам'яті назавжди залишаться імена Олександра Довженко і Івана Кавалерідзе, Марка Донського, Сергія Параджанова, Леоніда Бикова, Леоніда Осики, Івана Міколайчука і багатьох їх талановитих творчих послідовників. Протягом останніх років в Український кінематограф прийшло нове покоління кінохудожників.
З 23 січня 2003 року діє Закон України «Про загальнодержавну програму розвитку кіноіндустрії на 2003-2007 роки», завданням якого є створення належних умов для розвитку кінематографії України, відновлення ролі і впливу національного кінематографа в культурній, соціальній і духовній сферах життя Українського народу, відновлення кінематографії як конкурентоздатної галузі, вдосконалення механізмів позабюджетного фінансування і залучення в кінематографію України інвестицій.
Усікновення голови Хрестителя Господнього Івана
Про мученицьку кончину святого Івана Хрестителя в 32 році по Різдві Христовому оповідають Євангелисти Матфей (Мф. 14, 1-12) і Марк (Мк. 6, 14-29). Після Хрещення Господнього святий Іван Хреститель був вкинутий до в’язниці Іродом Антипою, чотиривласником, правителем Галілеї. (Після смерті Ірода Великого римляни розділили територію Палестини на чотири частини й у кожній частині поставили правителем свого ставленика. Ірод Антипа дістав від імператора Августа в правління Галілею).
Пророк Божий відкрито викривав Ірода за те, що той, залишивши законну дружину, дочку аравійського царя Арефи, беззаконно жив з Іродіядою, дружиною свого брата Филипа (Лк. 3, 19, 20). В день свого народження Ірод влаштував бенкет вельможам, старійшинам і тисячникам. Дочка Іродіяди Соломія танцювала перед гостями й догодила Іродові. На подяку дівчині він заприсягнувся дати все, що вона попросить, навіть половину свого царства. Мерзенна танцівниця за порадою своєї злісної матері Іродіяди попросила дати їй негайно ж на тарелі голову Івана Хрестителя. Ірод засмутився. Він боявся гніву Божого за вбивство пророка, якого сам раніше слухався. Боявся він і народу, який любив святого Предтечу. Але через гостей і необережну клятву він повелів відрубати голову святому Іванові й віддати Соломії.
За переказом, вуста мертвої голови проповідника покаяння ще раз відкрилися й промовили: “Іроде, не гоже тобі мати дружину Филипа, брата твого”. Соломія взяла таріль із головою святого Івана й віднесла своїй матері. Несамовита Іродіяда попроколювала язик пророка голкою й закопала його святу голову в нечистому місці. Але благочестива Іоанна, дружина Іродового домоправителя Хузи, поховала святу голову Івана Хрестителя в глиняній посудині на горі Оливній, де в Ірода була власна ділянка землі (знайдення чесної глави святкується 24 лютого). Святе тіло Івана Хрестителя взяли тої ж ночі його учні й поховали в Севастії, там, де відбувся злочин. Після вбивства святого Івана Хрестителя Ірод продовжував правити ще якийсь час. Понтій Пилат, правитель Юдеї, посилав до нього зв’язаного Ісуса Христа, над Яким він насміявся (Лк. 23, 7-12).
Суд Божий відбувся над Іродом, Іродіядою і Соломією ще при їхньому земному житті. Соломія, переходячи взимку річку Сікоріс, провалилася під лід. Лід здавив її так, що вона висіла тілом у воді, а голова її перебувала над льодом. Подібно до того, як вона колись танцювала ногами на землі, тепер вона, немов танцюючи, робила безпомічні рухи в крижаній воді. Так вона висіла доти, поки гострий лід не перерізав її шию. Труп її не був знайдений, а голову принесли Іродові та Іродіяді, як колись принесено було їм голову святого Івана Предтечі.
Аравійський цар Арефа в знак помсти за безчестя своєї дочки рушив військом проти Ірода. Зазнавши поразки, Ірод був підданий гніву римського імператора Кая Каліґули ( 37-41) і був разом з Іродіядою засланий в ув’язнення до Галії, а потім в Іспанію. Там їх поглинула розверзнута земля.
На згадку усікновення голови святого Івана Хрестителя Церквою встановлені свято і строгий пост як вияв скорботи християн, які пам’ятають про насильницьку смерть великого Пророка.
... цілющі властивості. Багато повір'їв було пов'язано з квіткою папороті. ЗЕЛЕНІ СВЯТА — українська назва християнського свята Трійці, що відзначається на 50-й день після Паски. Троіцько-русальна обрядовість знаменувала завершення весняного і початок літнього календарного циклу. В основі її лежали культ рослинності, магія закликання майбутнього врожаю. Напередодні зеленої неділі, у суботу, що ...
... . Різдво - одне з найважливіших християнських свят. Змістом його є факт Народження Дівою Марією Сина Божого Ісуса Христа, незвичайної події, що від неї весь християнський світ веде своє літочислення. Римо-Католицька Церква, більшість протестантських церков, а також деякі православні - включаючи Константинопольску (крім Афона), Антиохійську, Олександрійську, Кіпрську, Болгарську, Румунську й ...
... інформаторів, здійснення аудіозаписів з наступним розшифруванням і транскрибуванням, метод системного опису, зіставно-порівняльний і метод реконструкції з застосуванням елементів комплексної методики етнолінгвістичних досліджень. Зазначимо, що в етнолінгвістиці обряд є однією з форм людської поведінки, в яких реалізована модель світу, а тому його можна розглядати як текст. Обрядовий текст складні ...
... цікавиться культурою слов’ян. Робота складається з вступної частини, трьох розділів, висновків, списку використаних джерел та літератури і додатків. І. Теоретична характеристика та формування уявлень Серцевиною культури стародавніх слов’ян, як і культури будь-якого народу є світогляд. Уяву про світогляд стародавніх слов’ян дають їхні релігійні вірування та міфологія. «Їх вивчення вимагає ...
0 комментариев