2.1 Загальна характеристика економічної діяльності ТОВ “Укрпромбанк”
2.1.1 Короткі відомості про банк
У 1989 році рішенням загальних зборів пайщиків Київського кооперативного союзу «Ліра» був створений кооперативний банк «Демосбанк», що увійшов в історію розвитку банківської системи України як перший у Києві кооперативний банк (Статут банку зареєстрований Державним банком СРСР за № 127).
Банк стояв у витоків банківської справи в Україні, брав участь у формуванні фінансової системи країни як один з засновників Асоціації українських банків (1989 рік) та Української фондової біржі (1991рік).
У 1993 році «Демосбанк» з кооперативного банку був перереєстрований в товариство з обмеженою відповідальністю.
У жовтні 1993 року Міністерством фінансів України банку було надано Дозвіл № 163 на здійснення діяльності по випуску і обігу цінних паперів. Восени 1995 року Банк отримав
Ліцензію НБУ на право здійснення операцій з валютними цінностями, а у 1996 році, в зв'язку з введенням обов'язкового ліцензування всієї банківської діяльності, банку надано Ліцензію на право здійснення банківських операцій під № 67.
Знаменним для банку, як учасника фінансового ринку України, став 1997 рік, коли ним було отримано членство в Українській міжбанківській валютній біржі та Першій фондовій торгівельній системі, що дало змогу вести активну діяльність на ринку цінних паперів.
У 1999 році банк був перейменований на «Арч-банк», а з 2000 року отримав назву — Товариство з обмеженою відповідальністю «Український промисловий банк» (ТОВ «Укрпромбанк»), під якою здійснює діяльність і досі.
У вересні 1999 року Банк став учасником Фонду гарантування вкладів фізичних осіб (Свідоцтво № 30).
Наступні роки відзначилися для Банку формуванням розгалуженої системи кореспондентських відносин, в тому числі з передовими світовими банками; впровадженням сучасних комп'ютерних та телекомунікаційних технологій, системи електронних платежів «Клієнт -Банк»; приєднанням до інформаційно-дилінгової системи «Reuters Domestic Dialing 3000» («Рейтерз Доместік Ділинг 3000»), що дозволило Банку зміцнити конкурентну позицію та покращити рівень обслуговування клієнтів.
У липні 2001 року Банк став субагем-том міжнародної платіжної системи «Western Union» («Вестерн Юніон») та почав здійснювати грошові перекази в цій системі. В серпні цього ж року Банк отримав ліцензії на емісію платіжних карток ВАТ «Укркарт» під номером LI № 00012 та на їх еквайрінг — під номером LA № 00012. Вже з листопада 2001 року Укрпромбанк став членом платіжної системи «Укркарт».
З 2000 року Укрпромбанк почав розширювати свою географію з метою здійснення операцій на регіональних ринках. На сьогоднішній день активно проводять обслуговування клієнтів 125 установ у містах Вінниця, Дніпропетровськ, Донецьк, Житомир, Запоріжжя, Івано-Франківськ, Кіровоград, Луцьк, Луганськ, Львів, Миколаїв, Одеса, Полтава, Рівне, Севастополь, Сімферополь, Суми, Тернопіль, Ужгород, Умань, Харків, Херсон, Хмельницький, Черкаси, Чернігів, Чернівці, Ялта.
У березні 2001 року Укрпромбанк розширив ліцензію Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку та отримав можливість вести депозитарну діяльність зберігача цінних паперів.
Наприкінці 2001 року у зв'язку з набуттям чинності нового закону України «Про банки та банківську діяльність» Банк отримав Ліцензію та письмовий Дозвіл Національного банку України № 67 на здійснення банківських операцій.
У грудні 2001 року Укрпромбанк вперше звернувся до Національного банку України з проханням розглянути його кандидатуру для участі у Другій кредитній лінії Європейського банку реконструкції та розвитку. В процесі розгляду заяви було проаналізовано фінансову звітність Банку (в тому числі і визнаними міжнародними аудиторськими компаніями), в результаті чого група управління проектами Міжнародних кредитних ліній при Національному банку України рекомендувала Укрпромбанк як кандидата для набуття статусу Банку-учасника Кредитної лінії МСП-2, що в майбутньому дасть змогу Банку активно підтримувати розвиток малого та середнього бізнесу.
У червні 2002 року Радою директорів Eurocard International (Євро-кард Інтернешнл) схвалено вступ Укрпромбанку в якості афілятивного члена до Міжнародної платіжної системи Eurocard International (Євро-кард Інтернешнл), після чого Банк розпочинає емісію всіх видів платіжних карт Eurocard/MasterCard (Єврокард /Мастркард).
У результаті аудиторських перевірок Укрпромбанку в 2002 році незалежною аудиторською компанією «Deloitte & Touche» («Делойд єнд Туш) і в 2003 році Аудиторською фірмою «IGK-Україна Аудит» відповідно до Міжнародних стандартів бухгалтерського обліку отримано позитивний Висновок щодо фінансової звітності Банку.
Наприкінці 2004 року Укрпромбанк збільшив статутний капітал до 110 млн. грн., про що 3 грудня Головне управління Національного банку України зробило запис у Державному реєстрі банків України.
... а також розроблення схем ефективної співпраці з кожним клієнтом – фізичною особою та використання коштів з максимально можливою ефективністю при мінімальному рівні ризиковості цих операцій. 2. Організація депозитних операцій з фізичними особами в комерційному банку АКБ «Укрсоцбанк» 2.1 Загальна організаційно-економічна характеристика АКБ «Укрсоцбанк» АКБ «Укрсоцбанк», заснований у вересні ...
... сть»; - застосування широкого асортименту різновидів товарів; - краще сервісне обслуговування; - зниження виробничих витрат.2. Аналіз маркетингових стратегій підприємства на прикладі ТОВ «Укрпромбанк» 2.1 Загальна характеристика діяльності ТОВ «Укрпромбанк» Укрпромбанк створено у 1989 році. За 18 років успішної діяльності Укрпромбанку на фінансовому ринку України професіоналізм та ...
... місцях по обсягам валюти балансу та обсягів балансового прибутку, за рівнем рентабельності активів та статутного капіталу ЗАТ КБ «Приватбанк» суттєво програє банкам, які спеціалізуються на роботі з юридичними особами. ВИСНОВКИ Досліджена в дипломному проекті фінансова діяльність комерційного банку – це діяльність, яка спричиняє зміни розміру та складу власного і залученого/запозиченого капіталу ...
... 16,5% 16,5% 01.01.1998 15% 15% 15% 15% 15% 15% 15% 1ЮО — юридичні особи; ФО — фізичні особи РОЗДІЛ 2. ДІАГНОСТИКА СИСТЕМИ УПРАВЛІННЯ ЗАЛУЧЕНИМИ КОШТАМИ БАНКУ ТОВ БАНК “ФІНАНСИ ТА КРЕДИТ” 2.1 Загальна оцінка потенціалу банку щодо залучення коштів За станом на 1 січня 2007 року ліцензію Національного банку на здійснення банківських операцій в Україні мали 170 банків, у тому ...
0 комментариев