МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ

ДВНЗ «ДОНЕЦЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ ТЕХНІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ»

Кафедра «Прикладна екологія та охорона

навколишнього середовища»

ЗВІТ

з навчальної практики

студентки першого курсу групи ТТМ-09

Виконав________________________ студ. гр. ТТМ-09

Голубаш О.І

Перевірив_______________________ ас. каф. ПЕ та ОНС

Калініхін О.Н.

Донецьк – 2010


ВСТУП

Після закінчення семестру в нашої групи розпочалась учбова практика, яка передбачала три поступових рівня отримання знань в області хімії, бібліотечної справи, та роботи з комп’ютерами. Метою учбової практики є ознайомлення студентів з основними важливими компонентами університету, які поповнять рівень знань студента і допоможуть йому в подальшому навчанні.

Кожний рівень роботи передбачав свої завдання.

Метою роботи в хімічній лабораторії було основними методами роботи в лабораторії: дізнатися про функції і призначення хімічного посуду, навчитися готувати титровані розчини і визначати концентрацію розчинів різними способами.

Робота в бібліотеці, яка вимагала від нас насиченої роботи в структурі бібліотеки з різноманітними катологами.

Завдання комп’ютерної частини було, ознайомлення студентів нашої групи з основами роботи в Mathcad, з його можливостями і функціями.


3 Робота за комп’ютером

3.1 Огляд можливостей Mathcad

Mathcad – на сьогоднішній момент є найбільш потужним та інтуїтивно зрозумілим інструментом проведення технічних обчислень, який об’єднує універсальні і багаті можливості мов програмування з простотою в спілкуванні, що притаманна електронним таблицям. Одна з найбільш надзвичайних можливостей Mathcad – можливість об’єднувати в однім документі обчислення, коментарії, графіки, що пояснюють та ілюструють.

Завдяки цьому розв’язання екологічних задач, а особливо виконання модельних експериментів стає більш наочним і зручним. Ця можливість особливо корисна, тому, що Mathcad дозволяє подавати математичні вирази в зручному записі і не доводиться вивчати новий синтаксис

Mathcad дозволяє робити наступне:

1)  Операції з дробами.

1.1.  чисельні;

1.2.  символьні;

2) Чисельні та символьні обчислення значень функцій.

3) Розв’язання рівнянь, систем рівнянь і нерівностей.

3.1. квадратне рівняння;

3.2. система лінійних рівнянь;

3.3. нерівності;

3.4. чисельне знаходження коренів;

4) Операції з поліномами та раціональними нерівностями.

4.1. множення поліномів;

4.2. розкладання поліномів на множники;

4.3 скорочення дробі;

5) Диференціювання.

5.1. символьне;

5.2. обчислення похідної в заданій точці;

5.3. Обчислення таблиці значень функції та її похідних;

6) Інтегрування.

6.1. неозначених інтегралів;

6.2. визначених інтегралів;

6.3. визначення інтегралів із перемінною верхньою межею;

6.4. інтегралів, що залежать від параметра (Φ);

6.5. невласних інтегралів першого та другого роду;

6.6. комплексних криволінійних інтегралів, інтегралів по контуру;

6.7. кратних інтегралів;

7) Обчислення сум і добутків для рядів даних (наприклад, Фурьє-аналіз).

Mathcad дозволяє робити як символьні, так і чисельні розрахунки із сумами та добутками.

8) Розкладання функцій у ряди Тейлора,Маклорена,Лорана.

Розкладання в ряд застосовується в тих випадках, коли через складність вихідної задачі намагаються одержати наближене рівняння. Довжина ряду, у який розкладається функція, задається користувачем.

9) Виконання операцій лінійної алгебри та векторного численя.

Mathcad дозволяє обчисляти як символьно, так і чисельно характеристичні багаточлени, власні значення і власні вектори.

10) Виконувати статистичний аналіз.

Обчисляти лінійні регресії, статистичні розподіли і будувати гістограми, які використовують в статистичному аналізі. У розпорядженні користувача знаходяться численні функції для обчислення дискретних і безперервних розподілів, статистичних параметрів і статистичних контрольних функцій, умонтовані генератори випадкових чисел для усіх часто використовуваних розподілів.

11) Здійснювати інтерполяцію та апроксимацію.

Mathcad надає можливість лінійно та сплайн-інтерполяції, подовження яких у крайових точках можна регулювати через опції. Для апроксимації можна використовувати різноманітні лінеаризовані наближення.

12) Будувати двох та трьох мірні графіки: у декартових координатах.

3.2 Запуск Mathcad

Для запуску програми необхідно вибрати команду Пуск=>Программы=>MathSoft Apps=>Mathacad 2000 Русская редакция.

У верхній частині вікна Mathacad, яке з’явилося на екрані, є рядок заголовка, що містить назву відкритого документа, рядок меню та безліч кнопок на панелях інструментів. У вікні Mathacad знаходиться також панель Math (Математика).

Після запуску Mathacad дає ім‘я документу, що редагується, як Untitled:1. Тому необхідно привласнити йому ім’я , яке б вказувало на його зміст. Для цього використовуйте команду (Файл =>Сохранить).


Информация о работе «Дифузія в твердих тілах»
Раздел: Химия
Количество знаков с пробелами: 19422
Количество таблиц: 3
Количество изображений: 10

Похожие работы

Скачать
69445
0
10

... провідності твердих електролітів ясно відображає специфіку «твердості», оскільки рідкі іонопровідні розчини такого роду анізотропією не володіють. МЕТОДИ ВИЯВЛЕННЯ СУПЕРІОННОЇ ПРОВІДНОСТІ Отже, існування феномена суперіонної проводности твердо встановлене і не викликає ніяких сумнівів. Одночасно з цим очевидна непридатність традиційної й опробованої кількісної теорії для його описання. ...

Скачать
19748
0
2

... ії   Метод конденсації полягає в утворенні нерозчинних сполук за допомогою реакцій обміну, гідролізу, відновлення, окислення. Здійснюючи ці реакції в сильно розбавлених розчинах і з деяким надлишком одного з компонентів, дістають не осади, а колоїдні розчини. До конденсаційних методів належить також добування ліозолів за допомогою заміни розчинника. Наприклад, колоїдний розчин каніфолі можна ...

Скачать
27584
1
6

... відповідності із структурними характеристиками, гратки- "господарі" схематично можна розділити на три різні групи одновимірні, що містять структурні елементи ланцюгового типу; двовимірні, утворені структурними елементами шаруватої матриці(гостьові позиції знаходяться в енергетичній щілині ван-дер-ваальса, розташованій між сусідніми шарами); тривимірні - 3^, з сотовою матрицею. У випадку одно - і ...

Скачать
97790
2
0

... параметрів при термоциклюванні, а саме ця особливість є принциповою для практичного використання. Перспективними для вирішення проблеми деградації об’ємних матеріалів з ФПМН є склокерамічні матеріали на основі компонента з фазовим переходом метал-напівпровідник. Такі матеріали можна отримати за керамічною технологією. Важливою вимогою до них, окрім стабільної поведінки при термоциклюванні, є ...

0 комментариев


Наверх