7. Забезпечує виконання фінансового плану і бюджету, плану з прибутку та інших фінансових показників.
8. Розробляє методи регулювання фінансових результатів виробничої діяльності підприємства (визначення оптимальних варіантів формування елементів собівартості виробництва, розподілу витрат, ціноутворення, ін.)
9. Управляє активами підприємства (фінансування поточної виробничої діяльності; інвестиції, що направляються підприємством на технічний розвиток (реконструкцію, оновлення і ремонт устаткування, випуск нових видів продукції, будівництво будівель і споруд, тощо); фінансові інвестиції (придбання цінних паперів, створення дочірніх підприємств, пр .); маневрування тимчасово вільними коштами; реорганізація, ліквідація, реалізація окремих об'єктів майнового комплексу підприємства).
10. Визначає джерела фінансування виробничо-господарської діяльності підприємства (бюджетне фінансування; короткострокове і довгострокове кредитування, випуск і придбання цінних паперів; лізингове фінансування, залучення позикових і використання власних коштів, тощо), аналізує можливості їх використання та розробляє схеми їх використання.
11. Візує пропозиції про розміщення коштів, отримання кредитів, використанні інших джерел фінансування і подає їх на розгляд керівнику підприємства.
12. Встановлює ділові зв'язки з комерційними банками та іншими кредитними установами, лізинговими компаніями, іншими організаціями.
13. Забезпечує цільове використання власних і позикових коштів.
14. Готує банківські документи на всі види платежів за зобов'язаннями підприємства.
15. Здійснює інвестиційну політику підприємства та управління активами підприємства, визначає оптимальну їх структуру, готує пропозиції щодо заміни, ліквідації активів, управляє портфелем цінних паперів.
16. Проводить аналіз і оцінку ефективності фінансових вкладень.
17. Забезпечує:
- Своєчасне надходження доходів;
- Оформлення у встановлені терміни фінансово-розрахункових і банківських операцій;
- Оплату рахунків постачальників і підрядників;
- Погашення позик;
- Виплату відсотків, заробітної плати робітникам і службовцям;
18. Забезпечує оперативне фінансування, виконання розрахункових та платіжних зобов'язань, своєчасне відображення змін, що відбуваються у платоспроможності підприємства, відстежує стан власних коштів.
19. Проводить розрахунки прибутку від реалізації продукції, що випускається, використання основних засобів, а також проведення операцій, безпосередньо не пов'язаних з основною діяльністю підприємства.
20. Приймає рішення про розподіл прибутку за наступними напрямками: фінансування виробництва, виходячи з виробничих планів; виплата дивідендів; виплата заробітної плати; погашення заборгованості, в т.ч. до державного бюджету; реалізація соціальних програм; пр.
21. Проводить роботу з: розрахунками податків на прибуток та інших податків; планування та управління мінімізацією податків; перерахуванню податків і зборів до державних і місцевих бюджетів, у державні позабюджетні соціальні фонди.
22. Аналізує виконання кошторисів, оперативну і бухгалтерську звітність з фінансової діяльності підприємства.
23. Здійснює контроль за:
- Виконанням планів виробництва і реалізації продукції (товарів);
- Припиненням виробництва продукції, що не має збуту;
- Правильним витрачанням грошових коштів;
24. Організовує облік руху фінансових коштів і готує звіти для керівника підприємства (колективного органу правління, загальних зборів засновників (акціонерів)) з проблем фінансування, адміністрування та інших фінансових питань.
25. Забезпечує правильність складання звітної документації та достовірність інформації, що міститься в ній.
26. Виконує функцію координатора і радника керівника підприємства з фінансових питань.
Фінансовий менеджер має право:
1. Представляти інтереси підприємства у взаємовідносинах з кредитними установами, страховими та інвестиційними компаніями, податковими органами, іншими органами і організаціями з фінансових питань.
2. Запитувати від структурних підрозділів підприємства інформацію і документи, необхідні для виконання своїх посадових обов'язків.
3. Взаємодіяти з керівниками всіх структурних підрозділів з питань фінансово-економічної діяльності підприємства.
4. Давати керівникам структурних підрозділів підприємства вказівки з питань належної організації і ведення фінансової роботи.
5. Підписувати фінансові документи.
6. Візувати всі документи, пов'язані з фінансово-економічною діяльністю підприємства (плани, прогнозні баланси, звіти, тощо).
7. Самостійно вести листування зі структурними підрозділами підприємства, а також зі сторонніми організаціями, податковими органами, органами державної влади та місцевого самоврядування з фінансових питань.
8. Вносити керівнику підприємства пропозиції про притягнення до матеріальної та дисциплінарної відповідальності посадових осіб за результатами фінансових перевірок.
9. Знайомитися з документами, що визначають його права та обов'язки за посадою, критерії оцінки якості виконання посадових обов'язків.
10. Вносити на розгляд керівництва пропозиції щодо вдосконалення роботи, пов'язаної з передбаченими даною інструкцією обов'язками.
11. Вимагати від керівництва підприємства забезпечення організаційно-технічних умов і оформлення встановлених документів, необхідних для виконання посадових обов'язків.
Фінансовий менеджер несе відповідальність:
1. За неналежне виконання або невиконання своїх посадових обов'язків, передбачених цією посадовою інструкцією, - в межах, визначених чинним законодавством України.
2. За правопорушення, скоєні в процесі своєї діяльності, - в межах, визначених чинним адміністративним, кримінальним та цивільним законодавством України.
3. За завдання матеріальної шкоди - в межах, визначених чинним законодавством України.
6. Дерева цілей
Довгостроковою метою ТМ «Фанні» є вихід на ринок СНД до кінця 2015 року.
Середньостроковими цілями є:
- зменшення затрат на виробництво продукції на 15% до травня 2012 року;
- автоматизування виробництва на 30% у кінці березня 2013 року;
- отримання інвестицій у серпні 2011 року.
Короткостроковими цілями є:
- проведення масової рекламної компанії у квітні 2011 року;
- підвищення кваліфікації персоналу у вересні 2011 року;
- участь у спеціалізованій виставці у березні 2011 року;
- збільшення кількості робочих місць на 20% у квітні 2011 року.
Дерево цілей по підприємству
Вихід на ринок СНД до кінця 2015 року |
зменшення затрат на виробництво продукції на 15% до травня 2012 року | Автоматизація виробництва на 30% до кінця березня 2013 року | Отримання інвестицій у серпні 2011 року |
Проведення масової рекламної компанії у квітні 2011 року | Підвищення кваліфікації персоналу у вересні 2011 року | Участь у спеціалізованій виставці у березні 2011 року | Збільшення кількості робочих місць на 20% у квітні 2011 року |
Табл.1 – Цілі відділів компанії для досягнення довгострокової мети
Цілі | Загальне керівництво | Фінанси | Маркетинг | Виробництво | Управління персоналом |
Довгострокові | Провести переговори з клієнтами, які згодні робити великі замовлення | Видати кошти на збільшення виробничих потужностей | Розробити стратегію прискореного зростання | Надати необхідні ресурси | Заохочення персоналу методом мотивації, надання повного соціального пакету |
Середньострокові | Провести переговори з партнерами, потенціальними замовниками | Отримання коштів у вигляді інвестицій | Розробити та впровадити стратегію обмеженого зростання | Забезпечити повний перехід на нове обладнання | Провести переговори з навчальними закладами для надання молодих спеціалістів для роботи на новому обладнанні |
Короткострокові | Провести переговори з представниками фінансових структур та організаторами виставки | Виділення коштів з оборотного капіталу | Провести PR-кампанію та рекламну кампанію | Підготовити виробництво для переходу на автоматизований процес роботи | Збільшення кількості робочих місць |
Дерево цілей фінансового відділу
виділення коштів на проведення рекламної кампанії | Виділення коштів на участь у спеціалізованій виставці | виділення коштів на збільшення кількості робочих місць |
Виділення коштів на закупівлю нового обладнання та переходу на автоматизоване виробництво | Виділення коштів на впровадження інновацій для зменшення затрат на виробництво |
Вихід на ринок СНД |
Рис.6 – Дерево цілей фінансового відділу для досягнення довгострокової мети
... інгу, який забезпечить інформаційний інструментарій прийняття рішень в стратегічно ключових сферах функціонування компанії, підвищить упорядкованість інформації для аналізу і управління фінансовими ресурсами підприємства. З метою вдосконалення управління фінансовими ресурсами ТОВ «ФОЗЗІ-Н» запропоновані наступні заходи: - оптимізація капіталу шляхом збільшення частки власного капіталу та с
... подібне. Тим самим створюється основа для факторного аналізу діяльності підприємства, успішній розробці бізнес-плану і податкового бюджету.[13, с. 36] 3.2 Основні напрями оптимізації оподаткування на підприємстві Становлення власної податкової системи України відбувалось на фоні системної перебудови економіки, спаду виробництва, загострення соціально-економічної ситуації. Для забезпечення ...
... ощадний рахунок - рахунок "Кошти за довірчими операціями фізичних осіб з житловими ощадними вкладами", відкритий в балансі банку для залучення коштів громадян і суб'єктів підприємницької діяльності на довгострокові житлові ощадні вклади з наступним їх спрямуванням на довгострокове кредитування будівництва житла для населення та здійснення соціальних виплат. - Іменний рахунок вкладника - рахунок ...
... самостійно доставку продукції з свого великооптового складу-холодильнику в обласному центрі своїм автотранспортом(холодильник) заказаними міні-партіями по графіку в торгові точки клієнтів роздрібної мережі області; - торгівельні представництва ЗАТ „Галичина” в областях проводять консультаційні семінари з представниками роздрібних торгівельних мереж в областях по рекламі продукції ЗАТ „Галичина” ...
0 комментариев