Звіт про проходження виробничо-управлінської практики на ВАТ «Миколаївцемент»
Зміст
Вступ
1. Загальні відомості про підприємство
2. Виробнича та організаційна структура підприємства
3. Характеристика виробничо-господарської діяльності підприємства та її управлінське забезпечення
4. Інформаційний менеджмент
5. Контролінг (управлінський облік)
6. Операційний менеджмент
7. Індивідуальне завдання
Висновки і пропозиції
Список використаної літератури та нормативних матеріалів
Додатки
Вступ
Метою проходження практики на ВАТ «Миколаївцемент», що знаходиться за адресою м. Миколаїв, Стрийське шосе.1, є засвоєння студентами теоретичних знань щодо сучасних методів і форм органiзацiї виробничої, підприємницької, економічної діяльності ВАТ «Миколаївцемент», формування в них на базi одержаних у навчальному закладi теоретичних знань професiйних умiнь i навичок для прийняття самостiйних управлiнських рiшень у процесі виконання своїх функцій в реальних виробничих умовах, виховання потреби систематично поновлювати свої знання та творчо їх застосовувати в практичнiй дiяльностi.
Завданням виробничо-управлінської практики є: ознайомитись з дiючими нормативно-правовими документами, згiдно яких здiйснюється виробничо-пiдприємницька дiяльнiсть, правилами та процедурами створення виробничих пiдприємств, їх органiзацiйною та виробничою структурою, специфiкою органiзацiї виробничих процесiв, зiбрати i узагальнити вiдповiднi матерiали для виконання бакалаврської випускної роботи.
Під час практики керівник практики від товариства Юзьків Т.Є., допоміг ґрунтовно вивчити функції менеджера у виробничому підрозділі та в управлінських структурах, ознайомив з основними принципами і методами органiзацiї виробничих процесiв, ефективно реалiзовувати свої професiйнi знання i творчi здiбностi, набути навички організаційно - управлiнської роботи в сферi менеджменту.
1. Загальні відомості про підприємство
ВАТ "Миколаївцемент" створене в процесi приватизацiї майна Миколаївського цементно-гiрничого комбiнату згiдно з рiшенням Фонду державного майна України вiд 19 квiтня 1995 року за №13-АТ вiдповiдно до Постанови Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 7 грудня 1992 року №686 "Про затвердження порядку перетворення в процесi приватизацiї державних пiдприємств у вiдкритi акцiонернi товариства". Засновиком товариства є ФДМУ.
ВАТ "Миколаївцемент" - підприємство з виробництва цементу у місті Миколаєві Львівської області. Основною сировинною базою є поклади вапняку, що знаходяться неподалік від села Добряни Миколаївського району.
Підприємство працює з 1950 року. Поточна виробнича потужність становить 1 млн. 450 тис. тонн цементу. Випускає цемент трьох марок, в т.ч. марка "ПЦ І 500", тарований по 50 кг і навальний. Надає послуги сертифікованої бетонної лабораторії.
Кількість працівників – 679 осіб. Займає близько 10% національного ринку. Натуральний ринок складають Західні області України (в т.ч. Закарпаття) та частково Київський регіон.
Пiдприємство розташоване в 38 км вiд Львова при автомобiльнiй трасi Чоп-Львiв. До складу пiдприємстсва входять:
- Демне-Добрянський кар'єр вапняку. Площа карєру 135.0 га, товщина шару вапняку до 22м, розкривних порiд 5-10м, вiддаленiсть вiд заводу 12км.
- Кагуєвський кар’єр глини - його площа становить 56 га, запаси глини - 89млн.тон.
- Щирецький кар’єр гiпсового каменю - площа становить 60 га.
- Рава-Руський кар’єр поки не експлуатується, знаходиться в стадiї закриття.
Головна промплощадка заводу займає площу 70 га, включає в себе цех виробництва цементу, залiзнично-пакувальний цех i допомiжнi цехи.
1999 року ВАТ « Миколаївцемент», перебуває у складі Групи "Лафарж", якій належить 99,3% акцій, яка є світовим лідером у виробництві будівельних матеріалів, зокрема, цементу, гіпсу, бетону й наповнювачів.
"Лафарж" - єдина компанія у галузі будматеріалів, яка у 2009 році, і вже 5 років поспіль, буде внесена до переліку 100 найбільш стабільних світових корпорацій. Упродовж багатьох років свої головні зусилля спрямовує на стабільний розвиток компанії, працюючи в таких стратегічних напрямках як інновації в технології та підвищення ефективності виробництва, створення додаткової вартості, повага до працівників, охорона навколишнього природного середовища, збереження природних ресурсів та енергії. Для того, щоб досягти успіху у виробництві будматеріалів, "Лафарж" позиціонує споживача у центрі своєї бізнес-діяльності. Приділяючи велику увагу до якості продукції, безпеки та умов праці.
ВАТ «Миколаївцемент» займається:
ü видобутком, виробництвом, переробкою та реалізацією цементної сировини;
ü виробництвом та реалізацією цементу, клінкеру, будівельної продукції;
ü надає послуги сертифікованої бетонної лабораторії
ü виробництвом іншої власної продукції.
У своїй діяльності товариство керується Конституцією України, Законами України, постановами Верховної Ради України, указами Президента України, постановами та розпорядженнями Кабінету Міністрів України та іншими законодавчими та підзаконними нормативними актами, найважливіші з яких наведено нижче.
Товариство здійснює свою діяльність відповідно до:
Ø Закону України «Про господарські товариства» від 19.09.1991р., №1576-12ВР;
Ø Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» від 16.07.1999р., №996-18;
Ø Закону України «Про податок на додану вартість» від 03.04.1997р., №168/97-ВР;
Ø Закону України «Про оплату праці» від 24.03.1995р., №108/95ВР;
Ø Закону України «Про охорону праці» від 14.10.1992р., №2694-12;
Ø Закону України «Про зовнішньоекономічну діяльність» від 16.04.1991р., №959-12;
Ø Закону України «Про єдиний митний тариф» від 05.02.1992р., №2097-12;
Ø Закону України «Про оподаткування прибутку підприємств» від 28.12.2004р.,
Ø Господарського кодексу України від 16.01.2003р., №436-4;
Ø Митного кодексу України від 11.07.2002р., №92-4;
Ø Кодексу законів про працю від 10.12.1971р., №322-8.
Місія ВАТ «Миколаївцемент» - виробництво високоякісної продукції, максимальне задоволення потреб клієнтів.
Цілі:
Довгострокові: відкриття нового цементного заводу;
Середньострокові:
- перехід з газу на вугілля як палива в технологічному процесі;
- вкладення інвестицій в поліпшення, модернізацію обладнання підприємства;
Короткострокові:
- перехід з газу на вугілля як палива в технологічному процесі;
- закриття Рава-Руського кар'єру;
- створення лабораторії для випробовування бетону та бетонних сумішей;
- введення в дію установки дозування сухої золи до цементного млина №9;
- впровадження системи моніторингу процесу випалювання в печах №5,6.
Аналіз показників, які найповніше відображають стан товариства
... або регіону (області, району, міста) передбачають облік усереднених оцінок, що саме собою обумовлює укрупнений (приблизний) характер розрахунку показників. 1.3 Фактори підвищення ефективності діяльності підприємства Однією з умов ефективного функціонування ринкової економіки є максимальна відповідальність підприємств за результати своєї діяльності (як позитивні, так і негативні). Ця умова ві ...
... і діяльності підприємства. Кожен керівник, підприємець чи менеджер підприємства мусить знати, що аб-солютно досконалого стилю управління для усіх випадків не існує. За-гальна ефективність діяльності підприємства залежить від того, коли, де, як і по відношенню до кого застосовується відповідний стиль управлін-ня. Відомо, що стиль управління, в якому поєднані професійна компетен-тність, діловитість ...
... банківському ринку намагається досягнути банк, а також з загальним рівнем характеристик усередненого банку банківської системи України; В якості банка - лідера для зовнішньоекономічної орієнтації діяльності ВАТ “Міжнародний комерційний банк” виберемо ВАТ “Державний акціонерний експортно-імпортний банк України" (810 рейтингове місце в банківській системі України - дивись Додаток А [98]), в якості ...
... фондів та диверсифікації виробничої продукції. Крім того, прибуток є джерелом фінансування соціального розвитку трудового колективу; · джерела формування доходів бюджетів різних рівнів [5,c.168]. Отже, прибуток підприємства – основний фактор його економічного та соціального розвитку. Прибуток, як головний фінансовий результат діяльності підприємства, формується поступово протягом фінансово- ...
0 комментариев