3.4 Планування приросту продуктивності праці водіїв великовантажних автомобілів в результаті покращення його умов

На підприємстві в плановому порядку проводиться комплекс організаційно-технічних заходів, направлених на зниження втомляє мості водіїв в процесі роботи на лінії, як наслідок, на підвищення ефективності перевізного процесу, зниження вірогідності дорожньо-транспортних пригод.

Основні заходи включають в себе:

- часткову заміну морально застарівших та фізично зношених автомобілів на нові, суворо відповідаючим міжнародним стандартам та нормам в частості дії небезпечних та шкідливих факторів.

- ремонт та модернізацію зношених машин, які не підлягають списанню , також в плані зменшення фізичних навантажень, зниження впливу факторів на водіїв, здатних визивати травматизм та захворюваність, підвищення комфортності робочого місця.

Розрахунком визначаємо очікуване збільшення продуктивності праці водіїв як наслідок покращення умов праці після зміни технічних та ергономічних характеристик рухомого складу в результаті його модернізації та застосування більш раціональних режимів праці та відпочинку. Вихідні дані для вирішення задачі прийняті згідно експертним оцінкам головних спеціалістів підприємства. Згідно з ними задані характеристики ряду факторів умов праці водіїв до і після впровадження дійсних оргтехзаходів. Зміна елементів умов праці які впливають на працездатність водіїв представлена в табл. 3.2.

Таблиця 3.2 – Зміна елементів умов праці які впливають на працездатність водіїв

Фактори умов праці та одиниці вимірювань до застосування заходів після застосування заходів
1 2 3

Вібрація:

перевищення норми, дБ

бали

до 3

3

Нижче ПДУ

1

Шум:

Перевищення норми, дБ

бали

більше 10

6

Нижче ПДУ

1

Поза за робочим місцем та переміщення в просторі:

характеристика

бали

Не комфортна більше 50% робочого часу

5

Комфортна з

зусиллями до 5кг

1

Змінність:

Характеристика

бали

нерегулярна

4

дві зміни

2

Сума балів 18 5
Середня арифметична балів 4.5 1.25
Інтегральна кількісна оцінка тяжкості праці Іт 56,2 21,4
Категорія тяжкості праці 5 2
Приріст продуктивності праці в результаті підвищення працездатності ,% 17,85

На першому етапі з використання таблиці критеріїв оцінки факторів умов праці розроблених НІІ праці, кожному з розглянутих факторів до і після застосування заходів дана кількісна оцінка в балах від 1 до 6 та занесена в розрахункову таблицю як характеристика факторів, так і її бальна оцінка.

На другому етапі бали біологічно значимих факторів сумуються та діляться на число тих факторів. Тим самим визначається середнє значення балів біологічно значущих факторів - X.

Біологічно значущими вважаються фактори умов праці, які можуть з найбільшою вірогідністю в процесі тривалої дії визивають основні якісно визначені реакції організму працюючого чоловіка: нормальні – 1 та 2, пограничні – 3 та 4 та патологічні -5 та 6 категорії тяжкості. Якщо на робочому місці є фактори які отримали оцінку від 3 до 6 балів, то найбільш вірогідно , що під їх дією формуються більш неприємні категорії тяжкості праці, а потім для інтегрально кількісної оцінки в розрахунок приймаються тільки ці фактори. Фактори умов праці котрі мають на робочих місцях оцінку 1 або 2 бали в розрахунок не приймаються так як вони складають основний фон життєдіяльності організму людини і не приймають участі в формуванні підвищеної категорії тяжкості праці.

На третьому етапі визначена інтегральна кількісна оцінка тяжкості праці – Іт. При визначенні Іт та категорії тяжкості праці після здійснення заходів по покращенню умов праці в розрахунок приймаються всі фактори які змінилися та впливають на зниження тяжкості праці а також всі неприємні фактори які не підлягають покращенню в теперішній час.

Для знаходження Іт, основою являється значення X яке ми дістали в другому етапі. Для цього використовується таблиця 3.3. При необхідності застосовують методи інтерполяції та екстраполяції.


Таблиця 3.3 – Залежність інтегральної кількісної оцінки тяжкості праці від середнього значення балів біологічно значимих факторів

X(до) 1 1,2 1,6 2,0 2,4 2,8 3,2
Іт(до) 18 21,3 26,7 33,0 38,0 42,6 46,7
Х(до) 3,6 4,0 4,4 4,8 5,2 5,6 -
Іт(до) 50,2 53,0 55,7 57,7 59 60 -

На четвертому етапі на основі інтегральної кількісної оцінки умов праці визначена категорія тяжкості праці за табл. 3.4.

Таблиця 3.4 – Залежність категорії тяжкості праці від інтегральної кількісної оцінки умов праці

Категорія тяжкості праці 1 2 3 4 5 6
Іт до 18 19-33 34-45 46-53 54-59 59,1-60

На п’ятому етапі визначається інтегральний показник працездатності в базовому періоді Rінт.б та плановому періоді Rінт.н.

,

,

де Іт.б, Іт.н - інтегральний показник тяжкості праці до та після застосування заходів, бали;

15,6 та 0,64 - коефіцієнти регресії.

Результати розрахунків Rінт.б =36,6; Rінт.н =90,9.

На шостому етапі на основі значень інтегральних показників працездатності до та після покращення умов праці планується можливий приріст продуктивності праці ΔПТр.


,

де Кпр = 0,12…0,4- коефіцієнт, враховуючий долю приросту продуктивності праці в результаті підвищення працездатності.

Отримане значення Кпр складає 0,12. Він отриманий емпіричним шляхом НІІ праці на основі фактичних даних.

Висновок. За рахунок зміни категорії тяжкості праці водіїв з 5-ї до 2-ї можливо чекати підвищення продуктивності праці більше 17 %.


Информация о работе «Шляхи підвищення ефективності використання основних виробничих фондів підприємства»
Раздел: Экономика
Количество знаков с пробелами: 56440
Количество таблиц: 29
Количество изображений: 1

Похожие работы

Скачать
55254
4
0

... характеризує обсяг продукції яку отримують на одиницю витрат з експлуатації основних виробничих фондів. Коефіцієнт фондозйому становить 6,87 Розділ 3. Заходи щодо підвищення ефективності використання основних виробничих фондів підприємства в часі   3.1. Методичні рекомендації з економічного обґрунтування заходів щодо поліпшення використання основних виробничих фондів підприємства в часі   ...

Скачать
51846
7
1

... – 0,681, що є негативною ознакою для розвитку підприємства. Тому належну увагу слід приділити оновленню діючих основних фондів. 2.3 Аналітична оцінка показників ефективного використання основних фондів на “Лужанському експериментальному заводі” Узагальнюючими показниками забезпеченості підприємства основними фондами є фондоозброєність та коефіцієнт реальної вартості основних фондів, які ...

Скачать
57572
3
0

... льшення обсягів продукції (робіт, послуг) та забезпечать її конкурентноздатність на внутрішньому та зовнішньому ринках [19; c.152]. Розділ ІІ. Визначення показників стану, руху і ефективності використання виробничих фондів підприємства та результатів господарської діяльності Таблиця 1. Вихідні дані № з/п Вихідні дані / № варіанту 2 1 Проектна потужність підприємства, тис. шт. ...

Скачать
80051
2
0

... в ТОВ "Агропромисловій компанії" 35461,0 тис. грн. в той час як у 2006 році даний показник становив 33788 тис. грн., тобто на 5,0% більше за 2006 рік. 2.3. Аналіз ефективності використання основних фондів на підприємстві Фондозабезпеченість господарства – це вартість основних виробничих фондів сільськогосподарського призначення з розрахунку на одного средньорічного працівника. Економічна ...

0 комментариев


Наверх