про проходження віртуальної практики
Місце практики
Донецький національний університет економіки і торгівлі імені Михайла Туган-Барановського
Керівник практики
Медведкова І.І., к.т.н., доц.
Донецьк 2011
Зміст
Вступ
1. Настройка параметрів системи для ПП «Молочний Ажур»
2. Організація та управління діловими процесами у ПП «Молочний Ажур» на базі програми Парус-Підприємство
3. Організація та управління товарними потоками у ПП «Молочний ажур» на базі програми Парус-Підприємство
4. Формування цінової політики
5. Організація роботи з поставки товарів
Висновки
Джерела використаної інформації
Додатки
Вступ
управління товарний поток асортимент
Метою проведення віртуальної практики є формування та закріплення у студентів цілісної системи знань з організації торгівлі та керування технологічними процесами, що відбуваються у торгівельному підприємстві, вміння використовувати отримані навички у професійній роботі товарознавця.
Задачі практики:
Ø Складання огляду про підприємство – базу практики (профіль діяльності, форми власності, структура керування).
Ø Збір і аналіз даних про матеріально-технічну базу й основні економічні показники діяльності підприємства.
Ø Аналіз роботи комерційних служб з формування асортименту товарів.
Ø Вивчення загальних методологічних підходів до вирішення товарознавчих завдань робітника на торгівельному підприємстві.
Ø Застосування знань щодо місця та термінів приймання товарів за якістю та кількістю.
Ø Основи прийняття рішень щодо неякісного та фальсифікованого товару.
Ø Оволодіння основами системного аналізу логістики та розрахунок зниження якості продовольчих товарів під час товарного руху.
Ø Вибір оптимальних схем товароруху з метою максимального збереження якості.
Ø Подальший розвиток вмінь та навичок з оптимізації товарознавчих рішень для конкретного підприємства в умовах ринкової економіки.
У результаті проходження практики студенти повинні засвоїти:
ü Принципи розробки статуту підприємства, формування структури апарата керування й особливості складання функціональних обов’язків працівників підприємства.
ü Умови створення і розвитку матеріально-технічної бази підприємства, підвищення ефективності її використання.
ü Загальні методологічні підходи до вирішення товарознавчих завдань робітника на торгівельному підприємстві.
ü Законодавчі та нормативні акти України щодо місця та термінів приймання продовольчих товарів за якістю та кількістю.
ü Нормативну документацію, яка є основою для оцінки якості продовольчих товарів.
ü Особливі умови поставок продовольчих товарів за групами.
ü Умови та порядок виклику експертів.
Під час ознайомлення з системою «Парус-Підприємство 7.40» студенти повинні усвідомити тісний взаємозв’язок між усіма структурними підрозділами торгівельного підприємства. При отриманні звітних відомостей студенти повинні показати та обґрунтувати взаємозв’язки як прямі так і зворотні між окремими підрозділами єдиної системи торгівельного підприємства, де будь-яка торгово-технологічна або торгово-управлінська операція незмінно веде до зміни усіх показників роботи торгівельного підприємства. Тому студенти повинні усвідомлювати відповідальність при організації діяльності підприємства та мають змогу наочно побачити результати будь-якого самостійно прийнятого рішення за умови виконання індивідуального комплексного завдання рівня «магістр» за спеціальністю «Товарознавство та комерційна діяльність».
1. Настройка параметрів системи для ПП «Молочний Ажур»
Головним напрямком перебудови менеджменту і його радикального вдосконалення, пристосування до сучасних умов стало масове використання нової комп'ютерної й телекомунікаційної техніки, формування на її основі високоефективних інформаційно-управлінських технологій. У сучасних умовах ефективне управління являє собою коштовний ресурс організації, поряд з фінансовими, матеріальними, людськими й іншими ресурсами. Найбільш очевидним способом підвищення ефективності протікання трудового процесу є його автоматизація. Труднощі, що виникають при розв'язку завдання автоматизованої підтримки управлінської праці, пов'язані з його специфікою. Управлінська праця відрізняється складністю й різноманіттям, наявністю великої кількості форм і видів, багатобічними зв'язками з різними явищами й процесами. Тому бурхливий розвиток інформаційних комп'ютерних технологій, удосконалювання технічної платформи й поява принципова нових класів програмних продуктів привело до зміни підходів до автоматизації керування виробництвом.
Класифікація інформаційних систем. Інформаційна система (ІС) збирає, обробляє, зберігає, аналізує й поширює інформацію для специфічних цілей. Як і будь-яка система, ІС включає вхідну інформацію (дані, інструкції) і вихідну інформацію (звіти, розрахунки). Вона обробляє вхідну інформацію й робить вихідну інформацію, яка посилає користувачеві або іншій системі. Вона може так само включати механізм зворотного зв'язку, який контролює операції. Як і будь-яка інша система, ІС діє в навколишньому середовищі.
Комп'ютеризована ІС – це ІС, яка використовує комп'ютерну технологію для виконання деяких або всіх своїх завдань. Такі системи можуть включати персональний комп'ютер і програмне забезпечення або вони можуть включати кілька тисяч комп'ютерів різних розмірів із сотнями принтерів, плоттеров і інших обладнань, такі як комунікаційні мережі й бази даних.
У більшості випадків ІС включають і людей.
Нижче перераховані базові компоненти інформаційних систем:
- технічне забезпечення це набір обладнань, таких як процесор, монітор, клавіатура й ін., які дозволяють здійснювати доступ до даних і інформації, її обробку й надання;
- програмне забезпечення - це набір програм, який дає можливість технічному забезпеченню обробляти дані;
- база даних - це сукупність зв'язаних файлів, таблиць, відносин і т.д., які зберігають дані і їх об'єднання;
- мережа - це сполучна система, яка дозволяє здійснювати поділ ресурсів особистих комп'ютерів;
- процедури - це набір інструкцій про те, як комбінувати вищезгадані компоненти для того, щоб обробляти інформацію й генерувати необхідні виходи; автоматизація виробництва;
- люди - це ті індивідуальності, які працюють із системою або використовують її виходи.
Як видно, ІС поєднує набагато більше, чим тільки комп’ютери. Успішне використання ІС вимагає розуміння бізнесу і його оточення, до якого підтримується ІС. Наприклад, для проектування ІС, яка підтримує виконання транзакцій на фондовій біржі, необхідно розуміти всі процедури, зв'язані з покупкою й продажем акцій, облігацій, опціонів і т.д.
ІС можуть бути класифіковані декількома шляхами: по організаційних рівнях, основних функціональних областях і забезпечуваній підтримці.
1. Класифікація за організаційною структурою. Організації складаються з таких компонентів, як відділення, департаменти й групи. Одним зі шляхів класифікації ІС є поділ по організаційних структурних лініях ієрархії. Таким чином, ми можемо знайти ІС, побудовані для вищої ланки керування, для відділень, департаментів, оперативних функціональних одиниць і навіть для окремих працівників. Такі системи можуть бути самостійними або ж вони можуть бути взаємозалежні.
- ІС для департаментів. Часто організація використовує кілька прикладних програм в одній функціональній області або департаменті. Наприклад, у фінансовому департаменті деякі програми можуть бути повністю незалежні від інших, у той час як інші взаємозалежні. Сукупність прикладних програм в області финасового менеджменту називаються ІС фінансового менеджменту. Таким чином, вона є як одна ІС для департаменту, навіть якщо складається з декількох прикладних підсистем.
- ІС підприємства. ІС для департаментів звичайно є родинними функціональним областям, то сукупність усіх додатків для департаментів складаєт ІС усього підприємства.
- Межорганизационные системи і ІС зв'язують дві й більш організацій і є загальними між бізнес партнерами, і екстенсивно використовуються для електронної комерції, найчастіше через Екстранет (extranet).
2. Класифікація по функціональних областях. ІС на рівні департаменту підтримують традиційні функціональні області підприємства або фірми. Основними функціональними системами є:
- ІС бухгалтерії;
- Фінансова ІС;
- Банковська ІС;
- Виробнича ІС;
- ІС керування персоналом.
У кожній функціональній області деякі рутинні й повторювані завдання існують як основа для розв'язків і дій організації. Підготовка платіжних відомостей і рахунків для оплати є типовими прикладами. ІС, яка підтримує розв'язок цих завдань, називається система обробки транзакцій. Ці ІС підтримують завдання, розв'язувані у всіх функціональних областях, але особливо в бухгалтерії й финансах.
3. Класифікація по забезпечуваній підтримці. Третій шлях класифікації інформаційних систем - відповідно до типу підтримки, який вона забезпечує, незалежно від функціональної області. Наприклад, ІС може підтримувати офіснихслужбовців майже в будь-якій функціональній області. Також і менеджерів, незалежно від того, де вони працюють, можуть бути підтримані комп'ютеризованою системою прийняття розв'язків. Основними типами ИС по цій класифікації є:
- система обробки транзакцій (СТІЛЬНИКА або TPS) - підтримує повторювані, рутинні завдання й дії, а також штат виконавця;
- інформаційна система менеджменту - підтримує функціональну діяльність менеджерів;
- офісна автоматизована система - підтримує офісних службовців;
- система підтримки розв'язків - підтримує прийняття розв'язків менедже- рами й аналітиками;
- виконавча інформаційна система підтримує розв'язки вищої управлінської ланки (EIS);
- інтелектуальна інформаційна система - підтримує головним чином разом менеджерів по керуванню знаннями, аналітиків, але може також підтримувати інші групи співробітників.
Відносини між різними типами інформаційних систем підтримки прийняття розв'язків можна узагальнити в такий спосіб:
- кожна система підтримки має досить унікальні характеристики й мо- жет бути класифікована як окремий об'єкт;
- взаємини й координація між різними типами систем перебувають у динаміку й постійному розвитку;
- у багатьох випадках дві або більш системи інтегруються у форму гібридної інформаційної системи;
- між системами циркулюють інформаційні потоки.
Таким чином, використання ІС різних типів допомагає вдосконалити систему управління будь-яким підприємством.
Приватне підприємство «Молочний ажур». Упорядник – Кротинова Ксенія Анатоліївна.
Основні види діяльності ПП:
- надання послуг;
- ведення господарчої діяльності;
- роздрібна реалізація продовольчих товарів.
Спеціалізація магазину ПП «Молочний ажур» - реалізація молока та молочних продуктів харчування.
Асортимент, що представлений у магазині наведений у таблиці 1.
Таблиця 1 – Асортимент ПП «Молочний ажур»
Товарні групи | ||
Молоко та молочні напої | Кисломолочні напої | Кисломолочні продукти |
Товарні позиції | ||
Молоко стерилізоване 3,2% жиру | Кефір 0,05% жиру | Сир кисломолочний 0% жиру |
Молоко пастеризоване 2,5% жиру | Кефір 1% жиру | Сир кисломолочний 7% жиру |
Молоко УВТ | Кефір 2,5% жиру | Сир кисломолочний 15% жиру |
Молоко козяче | Кефір 3,2% жиру | Сирковий продукт зі згущеним молоком |
Напій молочний з шоколадом | Ряжанка 4% жиру | Сирковий продукт з ягодами |
Напій молочний з абрикосовим наповнювачем | Простокваша 3,2% жиру | Сирковий продукт з ваніллю |
Йогурт з полуничним наповнювачем | Сметана 15% жиру | |
Йогурт з малиновим наповнювачем | Сметана 20% жиру | |
Йогурт зі злаковим наповнювачем | Сметана 25% жиру | |
Йогурт з ягідним наповнювачем | ||
Йогурт з абрикосовим наповнювачем | ||
Маслянка |
Таким чином, в магазині асортимент представлений трьома асортиментними групами та 27 товарними позиціями.
Магазин працює з 8.00 до 20.00 без перерви та вихідних. Штат співробітників наведений у таблиці 2.
Таблиця 2 – Штат співробітників ПП «Молочний ажур»
Групи співробітників | Посада | П.І.Б. |
Адміністративна | Директор магазину (завідувач технічною групою співробітників) | Кротинова К.А. |
Головний бухгалтер (зам. директора) | Горбенко Т.С. | |
Експерт (ст. продавець) | Лавро О.М. | |
Реалізація продукції | Продавець (зам. ст. продавця) | Бобко І.Б. |
Продавець | Попазова І.В. | |
Продавець | Вечеря Н.В. | |
Продавець | Мещерякова В.М. | |
Продавець | Прокопець О.П. | |
Продавець | Дрегваль О.П. | |
Технічна | Прибиральник | Черних С.В. |
Охоронець | Тарнавський О.О. | |
Вантажник | Сметана Д.В. |
Таким чином, штат співробітників складає 12 чол.
Товарооборот магазину ПП «Молочний ажур» складає:
- середньодневний 70000 грн.
- середньомісячний 2100000 грн.
Магазин має товарні зв’язки, які наведені в таблиці 3.
Таблиця 3 – Постачальники ПП «Молочний ажур»
№ п-п | Найменування | Країна |
1 | ТМ «Глечик» | Україна |
2 | ТМ «Добриня» | Україна |
3 | ТМ «Галичина» | Україна |
4 | ТМ «МілкЛайф» | Україна |
5 | ТМ «Веселий Молочник» | Україна |
Таким чином всі постачальники є вітчизняними, що сприятливо відібражається на організації товарного потоку магазину через концентрування виробництв до м.Донецька.
Графік завозу асортиментних позицій ПП «Молочний ажур» наведений у таблиці 4.
Таблиця 4 – Графік завозу продукції у магазин ПП «Молочний Ажур»
Постачальник | Дні неділі | ||||||
пн | вт | ср | чт | пт | сб | нед | |
ТМ «Глечик» | + | + | |||||
ТМ «Добриня» | + | + | |||||
ТМ «Галичина» | + | ||||||
ТМ «МілкЛайф» | + | ||||||
ТМ «Веселий Молочник» | + |
Таким чином, у дні відвідування найбільшої кількості покупців до магазину завозяться найсвіжіші товари.
Грунтуючись на вищенаведених даних створюємо базу даних ПП «Молочний ажур» номенклатури товарів на базі ІС «Парус-Підприємство 7.40» за наступним алгоритмом.
Створіть заздалегідь в будь-якому місці диска D порожню папку, назвіть її Кротинова.
1.2. Запустіть модуль «Парус - Торговля и склад 7.40». Для цього виберіть пункт та підпункти головного меню Windows: Пуск®Программы®ПАРУС-Предприятие 7.40®ПАРУС- Торговля и склад 7.40
1.3. У вікні, що з'явилося:
- в полі „База даних” вкажіть назву бази даних;
- в полі „Шлях до БД” вкажіть путь до папки, створеної в пункті 1.1;
- система запропонує назвати основний файл бази WPARUS.DBC, можете прийняти цю назву;
- ім'я користувача бази даних залиште SUPERVISOR;
- введіть пароль admin;
- натисніть кнопку „OK”;
- система запитає: „У даному каталозі база даних відсутня. Створити?” Виберіть відповідь „Так” ;
- система запитає: „У вказаному каталозі відсутній файл конфігурації! Ви бажаєте його створити за допомогою установочної дискети?” Виберіть відповідь „НІ”;
- система оповістить вас, яку конфігурацію вона використовуватиме для створення бази даних. Натисніть кнопку „Продовжити”;
- почекайте, доки буде виконана генерація БД.
1.4. Загальні призначення основних пунктів меню головного вікна системи «Парус - Торговля и склад 7.40».
Оберіть мову спілкування з Вами системи «Парус - Торговля и склад 7.40» - українську. Це мова інтерфейсу системи, її інформаційних і діалогових вікон, вікон словників, журналів і документів. Обрати мову можна наступним чином: викликати пункт основного меню «Парус - Торговля и склад 7.40» - „Файл”, підпункт „Настройка системи”. У формі діалогового вікна, що з’явиться, зліва оберіть підрозділ „Основні”, і в полі „Мова інтерфейсу” виберіть „Українська”.
2. Заповнення словників системи «Номенклатор товарів». Інформація словників буде використана при занесенні і аналізі інформації про рух товарів.
2.1. Підрозділи в розділах системи «Парус - Торговля и склад 7.40».
Створіть в розділі «Номенклатор товарів та послуг» потрібні для подальшої роботи підрозділи.
Для цього виконайте послідовно наступні дії:
- відкрийте пункт меню «Словники» - підпункт «Номенклатор товарів та послуг»;
- в панелі дерева каталогів (ліва частина вікна словника) клацніть правою кнопкою миші на розділі (каталозі), для якого потрібно створити підрозділ (підкаталог) – для початку це верх дерева;
- виберіть з контекстного меню, що відкрилося, команду „Додати”;
- з'явиться діалогове вікно створення нового підрозділу, в якому ви повинні внести найменування. Натисніть на кнопку „Записати”. Аналогічним способом самостійно створіть інші підрозділи.
... доступу до ринку товарів, завершено переговори з більшістю країн-членів Робочої групи щодо доступу до ринку послуг. Форми передачі технології В кінці ХХ століття НТР стала однією з визначальних факторів який зумовив економічний розвиток та трансформацію світової економіки. Під її впливом відбуваються корінні зміни в структурі сучасного виробництва, еволюція міжнародного поділу праці, формування ...
... і становив 2.30, відповідно збільшився дохід, прибуток і рентабельність перевезень що призвело до зменшення витрат підприємства. 3. Технологія і організація перевезень фанери з міста Рівне (Україна) в місто Мілан (Італія) рухомим складом ТзОВ „Камаз-Транс-Сервіс” 3.1 Дослідження вантажопотоку Згідно договору, укладеного ТзОВ „Камаз-Транс-Сервіс”, на 2006 рік прогнозується обсяг перевезень ...
... особливого контролю з боку державних органів. Як ми бачимо, облік касових операцій достатньо жорстко регламентований законодавством при тому, що документообіг при вчиненні цих операцій дуже ємний. 2. Організація обліку грошових коштів в касі на прикладі сумської науково-дослідної станції “Семичи” 2.1 Організаційно-економічна характеристика підприємства. Сумська науково-дослідна станція “ ...
... коштів є важливим чинником у зниженні собівартості продукції чи виконаної роботи. Раціональне використання оборотних коштів залежить від правильного їхнього формування і ефективної організації виробництва. Зосередження н підприємствах зайвих оборотних коштів приводить до їхнього заморожування. Це завдає шкоди економіці господарства. Щоб уникнути такого положення, оборотні кошти нормуються, що є ...
0 комментариев