17.3. Обов'язкове страхування від нещасних випадків
Обов'язкове страхування пасажирів
Пасажирський транспорт є джерелом підвищеної небезпеки, що і обумовило обов'язкову форму страхування пасажирів. На відміну від обов'язкового майнового страхування принцип автоматичности обов'язкового страхування пасажирів пов'язаний з періодом їх знаходження в дорозі і повністю залежить від сплати страхового внеску, включеного у вартість проїзного квитка. При відсутності цих умов страхування не діє.
Пасажири, що знаходяться в дорозі, є одночасно і страхувальниками, що сплатили внески, і застрахованими. По чинному законодавству страхування розповсюджується не на всіх пасажирів, а лише на тих, які слідують:
залізничним транспортом далекого проходження (крім приміського і внутригородского);
автомобільним транспортом на міжміських і міжобласних маршрутах. Страхування не розповсюджується на внутригородские і внутриобластные маршрути;
внутрішнім водним, тобто річковим і озерним, транспортом, крім приміських, екскурсійних, прогулянковий і внутригородских маршрутів, а також переправ;
морським транспортом, кроме' приміських, екскурсійних і прогулянковий маршрутів; повітряним транспортом.
Страхування не розповсюджується також на міжнародні маршрути всіх видів транспорту, оскільки страхування пасажирів на вказаних маршрутах здійснює Інгосстрах.
Об'єм страхової відповідальності пов'язаний з наслідками нещасного випадку, що відбувся з пасажиром в дорозі. Страхова сума виплачується в зв'язку з втратою здоров'я або настанням смерті застрахованого. Умови страхування передбачають обмеження страхової відповідальності, якщо нещасний випадок пов'язаний із здійсненням застрахованим злочину, замахом на самогубство, непокорою вимогам адміністрації або порушенням правил проїзду на транспорті.
Період знаходження пасажира в дорозі починається з моменту оголошення посадки в засіб транспорту і закінчується моментом оставления застрахованим* території станції в пункті кінцевого призначення. Транзитні пасажири вважаються застрахованими в період пересадки, якщо вони знаходяться на станції. При тимчасовому оставлении території станції страхування припиняється і поновлюється при поверненні на станцію.
Законом встановлена стандартна страхова сума 75 000 крб. на кожного пасажира. Її одержувачем при втраті здоров'я є застрахований, а у разі смерті пасажира його спадкоємці.
Страхові выносы, включені в ціну квитка, сплачуються пасажирами при купівлі квитка. Встановлені наступні розміри страхових внесків: на морському і повітряному транспорті 25 коп.; на інших видах транспорту 3 коп. при ціні квитка менше за 20 коп., 8 коп. при ціні квитка від 20 до 49 коц., 18 коп. при ціні квитка від 50 коп. до 2 крб. 49 коп., 25 коп. при ціні квитка 2 крб. 50 коп. і вище. Окремі категорії пасажирів є застрахованими безкоштовно, якщо вони користуються правом безкоштовного проїзду. Не підлягає страхуванню обслуговуючий персонал поїзда і іншого вигляду транспорту.
Страхові платежі, що поступають в каси транспортних організацій при продажу ними проїзних квитків, перераховуються -на рахунки страхових органів у встановленому порядку. Страхові органи контролюють своєчасність і повноту перерахування належних сум. Несплачені в термін страхові внески підлягають стягненню в безперечному порядку.
Обов'язкове страхування військовослужбовців
Для посилення соціальної захищеності військовослужбовців і військовозобов'язаних введено обов'язкове страхування життя і здоров'я вказаних осіб. Як страхувальники, що сплачують страхові внески, виступають відповідні військові і інші відомства, що мають свого війська і контингенти військовослужбовців. Застрахованими є військовослужбовці термінової служби, військовозобов'язані в період проходження військових зборів, військовослужбовці надтермінової-служби і офіцерський склад під час знаходження в рядах армії, органів безпеки і внутрішніх справ, військах інших відомств. Страхові суми виплачуються:
у разі загибелі (смерті) застрахованого, внаслідок поранення йди захворювання в період страхування або протягом одного року після звільнення зі служби або закінчення військових зборів 25 тис. крб.;
при встановленні застрахованому інвалідності, пов'язаній з проходженням служби або протягом року після звільнення 5, 10 або 15 тис. крб. в залежності від групи інвалідності;
при отриманні під час служби (зборів) поранення 500 або 1000 крб., в залежності від тягаря поранення;
у разі звільнення зі служби (дострокового звільнення від військових зборів) за станом здоров'я 1 тис. крб.
Якщо вказані вище страхові випадки пов'язані з умисними або винними діями застрахованого, то страхова сума не виплачується.
Виплати проводяться на основі документів, що видаються військовою частиною по місцю проходження служби йди зборів.
Страхові внески сплачуються відповідними відомствами в централізованому порядку шляхом переліку їх на рахунки в банках державних страхових організацій. У залежності від фінансових результатів минулого року проводиться перерахунок страхових платежів.
Контроль за проведенням даного страхування здійснюють центральні або інші відомства і страхові організації.
У Російській Федерації проводиться також обов'язкове страхування працівників міліції, податкової служби, пенсійного фонду, а також громадян, потерпілих внаслідок аварії на
Чорнобильської атомної эпектростанции. Деякі з вказаних видів страхування здійснюються за рахунок державного бюджету. /
17.4, Регіональні види страхування на
випадок втрати здоров'я -V
Розвиток страхового ринку стимулює пошук нових видів страхування від нещасних випадків. Останнім часом в республіках і областях набуває поширення або колективного страхування робітників і службовців за рахунок коштів підприємств і організацій, або колективне або індивідуальне страхування облич окремих професій, а також конкретних ризиків.
Так, в Російській Федерації введене колективне страхування робітників, службовців, колгоспників, членів кооперативів, працюючих пенсіонерів за рахунок коштів відповідних підприємств і організацій. Об'єм страхової відповідальності пов'язаний з обумовленими наслідками нещасних випадків, що відбулися в період страхування на виробництві (обмежена відповідальність), або і на виробництві і в побуті (повна відповідальність). Кожний працюючий може бути застрахований на суму на 1000 крб. і вище. Термін страхування 1 рік.
Тарифні ставки по страхуванню з обмеженою відповідальністю розділені на три тарифних класи. По 1 класу підлягають страхуванню особи з найбільш Ьпаснимі для життя і здоров'я умовами труда. Розмір тарифу 80 коп. з 100 крб. страхової суми. По II класу робітники масових професій, тариф 40 коп. По III класу інші робітники і службовці, тариф 20 коп. При страхуванні з повної ответственностью' тарифні ставки кожного класу збільшуються на 20 коп.
При укладенні договору страхування окремих категорій або груп працівників складаються, а в період страхування уточнюються списки застрахованих. При страхуванні всіх працівників даного підприємства списків не складається.
Страхова сума не підлягає виплаті, якщо втрата здоров'я або смерть застрахованого пов'язані із здійсненням умисного злочину, покаліченням або самогубством.
У Росії проводиться також страхування за рахунок підприємств і організацій і частково за рахунок застрахованих на випадок відходу батьків за хворою дитиною. При догляді за дитиною протягом від 10 до 15 днів родителеві виплачується мінімальна разова допомога в розмірі 15 крб., а понад 15 днів 35 крб. Допомога за бажанням страхувальника і застрахованого може бути збільшено. Тарифна ставка 10 крб. 50 коп. в рік за кожну дитину з мінімального страхового посібника.
На страхування приймаються батьки, що мають дітей у віці від 1 року б міс. до 14 років.
У Росії і інших регіонах проводяться страхування туристів і екскурсантів, добровільне страхування пасажирів, водіїв і пасажирів таксі, страхування жінок-породілля на випадок травматичних наслідків при патологічних родах і інші види страхування від потери' здоров'я, страхування робітників і службовців на випадок втрати ними роботи.
У деяких регіонах Російської Федерації підучили поширення накопичувальні короткострокові види страхування життя з сплатою одноразового страхового внеску. Об'єм страхової відповідальності аналогічний змішаному страхуванню життя. Термін страхування від одного року і більш. За рахунок приміщення одноразових внесків в комерційних банках під більш високі проценти, ніж виплачують установи Ощадбанку, досягається наростання страхових сум по дожитии, виплата страхових сум по випадках смерті і за втрату здоров'я, відшкодування витрат на ведіння справи і отримання прибутку страхової організації. На приблизно аналогічних умовах проводиться йа-копительное короткострокове страхування дітей. Діють і інші варіанти накопичувального страхування.
Проводиться також, але вже в масштабі всієї Росії поворотне накопичувальне страхування на випадок смерті і інвалідності з одноразовим внеском в розмірі 500 крб. і більш. Страхувальники громадяни або підприємства, що укладають договори з Держстрахом на користь своїх робітників і службовців. При настанні смерті застрахованого виплачується 300^ одноразових внески, а при отриманні групи інвалідності в зв'язку з наслідками нещасного випадку, від 150 до 200^ внеску. Термін страхування неопределениый. Страхувальник має право в будь-який момент розірвати договір і отримати свій одноразовий внесок з приростом в розмірі 5% річних. При розірванні договору протягом перших би місяців дії договору повертається частина сплаченого внеску. Резерв внесків за даними договорами
зберігається в комерційних банках з нормою прибутковості в розмірі 15% річних.
... обязательного страхования гражданской ответственности владельцев транспортных средств; осуществление контроля за выполнением обязательств, принятых страховщиками по договорам обязательного страхования гражданской ответственности владельцев транспортных средств; заключение с уполномоченными организациями других государств соглашений о взаимном признании договоров страхования гражданской ...
... бессрочной государственной монополии на монополию частную, с ограниченным сроком действия (существовала до 1847 г., когда была полностью упразднена). Третий этап развития страхования в царской России характеризуется зарождением национального страхового рынка. Отмена крепостного права, замена натурального хозяйства денежным, развитие капиталистических отношений (рост промышленности, строительство ...
... содержание Фонда . Регламентируется также медицинское страхование и рядом инструкций и постановлений : Инструкция «О порядке взимания и учета страховых взносов на обязательное медицинское страхование», утверждена Постановлением Правительства РФ №1018 от 11.10.1993 г.41 ; Постановления Правительства РФ №1139 от 06.10.1994 г., №9 от 05.01.2000 г. и др. 3.Страхование от несчастных случаев на ...
... o установить системы кондиционирования воздуха; установить вентиляционные фильтрующие системы.Заключение. Целью данной дипломной работы было совершенствование управлением системой продаж в страховании физических лиц. Этого можно добиться путем расширения штата квалифицированных сотрудников. Экономическая деятельность в условиях рыночных отношений, ужесточение конкурентной борьбы и ...
0 комментариев