Економічна ефективність впровадження інформаційної системи

Підвищення економічних показників з урахуванням сезонних коливань в умовах шахти "Добропільська"
Характеристика підприємства Економічний механізм функціонування підприємства Економічний аналіз виробничо-господарської діяльності підприємства Аналіз ліквідності балансу шахти "Добропільська" Оцінка погрози банкрутства шахти "Добропільська" Етапи та методи ціноутворення Ринкові методи визначення цін ЕКОНОМІЧНА МОДЕЛЬ МАКСИМІЗАЦІЇ ПРИБУТКУ В УМОВАХ ШАХТИ "ДОБРОПІЛЬСЬКА" Моделі, засновані на електронних таблицях надають менеджерам можливість систематично використовувати могутні аналітичні методи Розробка моделей одержання прибутку на шахті "Добропільська" Вхідні дані для моделей Вибір методу прогнозування даних Моделі максимізації прибутку Економічна ефективність впровадження інформаційної системи Створення основних елементів інформаційної системи ОХОРОНА ПРАЦІ І ТЕХНІКА БЕЗПЕКИ Правила охорони праці при експлуатації ЕОМ
138336
знаков
29
таблиц
27
изображений

2.5 Економічна ефективність впровадження інформаційної системи

Економічна ефективність – це обов'язковий і найважливіший фактор при розробці і впровадженні інформаційної системи автоматизації в будь-якій предметній області. Лише завдяки прибутку, що виражається в економії засобів, запровадження системи є не тільки зручним, а й економічно вигідним. Доведемо економічну ефективність впровадження автоматизованої системи для шахти "Добропільська".

Інформаційна система, що розроблена для підвищення ефективності підвищення економічних показників роботи шахти "Добропільська", а саме модель максимізації прибутку дала результати, які говорять про те що впровадження інформаційної системи автоматизації є доцільним.

Обидві моделі дали нам однаковий результат оптимізації. Ціни склала 369,8 грн за тонну вугілля. Обсяг реалізації досягне 341954,87 т. Прибуток підприємства складатиме 66713,87 тис.грн. При цьому достовірність апроксимації дорівнює 0,79. Похибка дорівнює 31,4. Це свідчить про те, що моделі можна довіряти.

Таким чином, економічна ефективність від впровадження інформаційної системи по максимізації прибутку на підприємстві шахта "Добропільська" доведена і має місце реалізації.


3. ІНФОРМАЦІЙНА СИСТЕМА ПІДТРИМКИ ПРИЙНЯТТЯ РІШЕНЬ (СППР) ПО МАКСИМІЗАЦІЇ ПРИБУТКУ НА ШАХТІ "ДОБРОПІЛЬСЬКА"

 

3.1 Інформаційна система підтримки прийняття рішень (СППР) по максимізації прибутку на шахті "Добропільська"

 

Сьогодні створення комп'ютерних інформаційних систем, що використовуються при прийнятті рішень, є важливою й актуальною задачею. Такі системи повинні бути гнучкими, швидко пристосовуватися умовам, що змінюються, і надавати найбільш оперативну і важливу інформацію.

Здатність швидко обробляти вхідні дані й одержувати корисну для бізнесу інформацію дає можливість прийняти краще рішення, що приводить до збільшення доходів підприємства, а в наслідок і чистого прибутку. На великих підприємствах є безліч вхідних даних: про покупців, ринки, продукти, демографію, фінанси, конкурентів і так далі. Однак, цінність цієї інформації полягає не в її кількості, а в можливості вибирати з неї найбільш важливу, і вчасно подати цю інформацію тим людям, хто приймає рішення. Але розробити досить універсальні додатки для цих цілей неможливо, тому що потреби тих, хто приймає рішення, постійно змінюються. Стає очевидним, що використання таких засобів програмування як, "С++" чи "Delphі" не дає очікуваного ефекту через складність алгоритмів і великих термінів розробки проектів. А ідеальний засіб інформаційних систем на базі ПК повинне поєднувати обчислювальні можливості електронних таблиць і сучасних візуальних засобів розробки програм. [30]

 

3.2 Узагальнена структура і вимоги до СППР

Вміння приймати найкращі рішення, засноване на досвіді й інтуїції, і є сутністю будь-якої сфери людської діяльності. Наука про вибір прийнятного варіанта рішення склалася порівняно недавно. Основи теорії прийняття рішень розроблені Джоном фон Нейманом та Отто Моргенштерном. З ускладненням задач з'явилося багато різних напрямків цієї науки, що мають справу з однією ж проблемою аналізу можливих способів дії, з метою перебування оптимального, у даних умовах, рішення проблеми.

Як самостійна дисципліна теорія підтримки прийняття рішень сформувалася на початку 60-х років, тоді ж була сформульована основна мета цієї теорії – раціоналізувати процес прийняття рішень.

Необхідність використання підходів і методів СППР у керуванні очевидна: швидкий розвиток і ускладнення економічних зв'язків, виявлення залежності між окремими складними процесами і явищами приводить до різкого зростання труднощів при прийнятті обґрунтованих рішень. Витрати на їх здійснення збільшуються, наслідки помилок стають серйознішими, а звертання до професійного досвіду й інтуїції не завжди приводить до вибору найкращої стратегії. Використання системи підтримки прийняття рішень дозволяє вирішити цю проблему швидко і достатньо точно.

В даний час система підтримки прийняття рішень застосовується в основному для аналізу ділових проблем, які можна легко й однозначно формалізувати, а результати дослідження адекватно інтерпретувати.

Менеджер у процесі прийняття керуючих рішень користається інтуїтивними методами. Використання СППР, що має дані про продажі, ціни, постійні і перемінні витрати за різні інтервали часу (місяць, квартал, рік) і по різним видам продукції, а також систему моделей: прогнозування і максимізації прибутку, що об'єднані одним інтерфейсом, дозволяє приймати керуючі рішення з використанням результатів моделювання, реалізуючи які може бути отриманий максимальний прибуток, тобто найбільше ефективно досягнута мета діяльності комерційного підприємства. [19]

Система підтримки прийняття рішень обов’язково повинна містити наступні елементи:

-    заставку;

-    основне меню;

-    підсистеми інформаційної системи у виді графіків і таблиць.

Елементи інформаційної системи поєднуються між собою за допомогою користувальницького інтерфейсу, що забезпечує зручний перегляд вхідних, проміжних даних і результатів.

Інформаційна система розробляється в табличному процесорі Microsoft Excel, який є найбільш могутнім засобом розробки інформаційних систем, об'єднуючим у собі переваги як табличного процесора, так і засобів візуального програмування – убудованого мови програмування "Visual Basic for Applications" (VBA). За допомогою VBA розроблювачі можуть поєднувати більше 100 об'єктів і близько 400 інших убудованих додатків (функцій, надбудов и так далі), що дозволяє створювати гнучкі і розвинуті інформаційні системи.

Excel може бути використаний для будь-якої інформаційної системи, що містить аналіз даних, тому що включає набір об'єктів обробки даних. В даний час на базі інструментальних засобів Excel уже створені тисячі інформаційних систем, що успішно використовуються в усьому світі. З огляду на зазначені переваги, варто очікувати, що потреба в інформаційних системах, створених на основі Excel і VBA, значно зросте найближчим часом і усе більше число компаній прийдуть до розуміння того, що використовуючи Excel, вони зможуть створювати інформаційні системи з меншими витратами часу і коштів. [30]

 


Информация о работе «Підвищення економічних показників з урахуванням сезонних коливань в умовах шахти "Добропільська"»
Раздел: Экономика
Количество знаков с пробелами: 138336
Количество таблиц: 29
Количество изображений: 27

0 комментариев


Наверх