Оцінка погрози банкрутства шахти "Добропільська"

Підвищення економічних показників з урахуванням сезонних коливань в умовах шахти "Добропільська"
Характеристика підприємства Економічний механізм функціонування підприємства Економічний аналіз виробничо-господарської діяльності підприємства Аналіз ліквідності балансу шахти "Добропільська" Оцінка погрози банкрутства шахти "Добропільська" Етапи та методи ціноутворення Ринкові методи визначення цін ЕКОНОМІЧНА МОДЕЛЬ МАКСИМІЗАЦІЇ ПРИБУТКУ В УМОВАХ ШАХТИ "ДОБРОПІЛЬСЬКА" Моделі, засновані на електронних таблицях надають менеджерам можливість систематично використовувати могутні аналітичні методи Розробка моделей одержання прибутку на шахті "Добропільська" Вхідні дані для моделей Вибір методу прогнозування даних Моделі максимізації прибутку Економічна ефективність впровадження інформаційної системи Створення основних елементів інформаційної системи ОХОРОНА ПРАЦІ І ТЕХНІКА БЕЗПЕКИ Правила охорони праці при експлуатації ЕОМ
138336
знаков
29
таблиц
27
изображений

1.3.4 Оцінка погрози банкрутства шахти "Добропільська"

Згідно наказу Міністерства Економіки України № 10 від 17.01.2001р. виділені три ступені оцінки неплатоспроможності. Аналіз фінансового стану боржника проводиться з метою визначення достатності приналежного боржнику майна для покриття судових витрат, витрат на виплату винагороди арбітражним керуючим, а також можливості чи неможливості відновлення платоспроможності боржника.

Зазвичай використовують три коефіцієнти визначення платоспроможності – це коефіцієнт поточної платоспроможності, коефіцієнт забезпечення власними засобами та коефіцієнт покриття. Але закордоном використовую ще два показника визначення платоспроможності – коефіцієнт Бивера та коефіцієнт Альтмана. Розрахунки цих коефіцієнтів було проведено за формулами (1.4) – (1.13).

Коефіцієнт поточної платоспроможності:

 (1.4)

Нормативне значення коефіцієнта поточної платоспроможності повинне бути більше 1. У цьому випадку це значення має велике відхилення від нормативного і носить негативний характер, як наприкінці 2006 року (-21391), так і наприкінці 2007 року (-31474).

Коефіцієнт забезпечення власними засобами (критична платоспроможність):

 (1.5)

Цей коефіцієнт показує наявність власних оборотних коштів підприємства, що використовуються для забезпечення його фінансової стійкості. Нормативне значення повинне дорівнювати 0,1, якщо ж воно більше, то оборотних коштів підприємства вистачає, якщо менше – на підприємстві необхідні позикові засоби. На шахті "Добропільська" вистачає оборотних коштів - на початок 2006 року (0,4) і на кінець 2007 року (0,2). Це говорить про те, що підприємству не потрібні позикові засоби.

Коефіцієнт покриття (зверхкритична платоспроможність):

 (1.6)

Коефіцієнт покриття (зверхкритична платоспроможність) показує відношення оборотних активів до суми поточних зобов'язань. Його нормативне значення повинне дорівнювати 1,5. У розрахунках по підприємству значення у кінці 2006 року становило 3,897, а наприкінці 2007 року – 3,93.

Коефіцієнт Бивера:

 (1.7)

Даний коефіцієнт говорить про те, що підприємство мало недостатньо ліквідні активи у 2006 році, тому що коефіцієнт мав негативне значення на початку звітного періоду (-0,16). У 2007 році економічний стан підприємства стабілізувався (2,4). Нормативне значення лежить у діапазоні від 1,5 до 2.

Коефіцієнт Альтмана:

 (1.8)

де  (1.9)

 (1.10)

 (1.11)

(1.12)  (1.13)

У таблиці 1.9 наведені нормативні значення для коефіцієнт Альтмана, що визначає ймовірність банкрутства підприємства.

Таблиця 1.9 – Коефіцієнти, що визначають ймовірність банкрутства

Z Імовірність банкрутства
До 1,8 Дуже висока
1,81 – 2,7 Висока
2,71 – 2,99 Можлива
3 і більше Дуже низька

Після проведення відповідних підрахунків можна сказати, що шахті "Добропільська" банкрутство майже не загрожує. На початку звітного періоду коефіцієнт Альтмана був дорівнює 3,1, що говорить про дуже низьку імовірність настання банкрутства, але наприкінці 2007 року періоду цей коефіцієнт трохи зменшився і склав 2,75. Це вказує нам на то, що імовірність банкрутства можлива, але дуже мала.

1.3.5 Класифікація типу фінансового стійкості шахти "Добропільська"

Єдиного загальновизнаного підходу до рішення задачі кількісного визначення фінансової стійкості й побудові відповідних алгоритмів оцінки немає. Існує два методи оцінки фінансового стану підприємства:

Ø   для оцінки фінансового стану підприємства необхідно орієнтуватися винятково на дані про джерела фінансування, тобто на капітал;

Ø   для оцінки фінансової стійкості підприємства необхідно аналізувати взаємозв'язок між активом і пасивом балансу, тобто простежувати напрямку використання засобів.

Однак характеристика фінансової стійкості за допомогою таких показників навряд чи буде повною – важливо не тільки те, звідки притягнуті засоби, але й куди вони вкладені, яка структура вкладень.

Тому оцінку фінансової стійкості підприємства проведено з використанням як коефіцієнтів, розрахованих по пасиву балансу, так і коефіцієнтів, що відбивають взаємозв'язок між джерелами формування засобів підприємства й структурою вкладень. У таблиці 1.10 приведені розрахунки, за допомогою яких можна визначити тип фінансового стану підприємства.


Таблиця 1.10 – Класифікація типу фінансового стійкості шахти "Добропільська"

Показники Роки
2006 2007

Загальна величина запасів: (З)

41 45

Наявність власних оборотних коштів: (Ксоб)

44556 26418

Величина функціонуючого капіталу: (Ксдз)

44556 26418

Загальна величина джерел: (Ко)

44556 26418
Власні оборотні кошти: Фс = Ксоб – З 44515 26373
Власні оборотні кошти і довгострокові джерела формування запасів: Фт = Ксдз – З 44515 26373

 Загальна величина основних джерел формування запасів:

Фо = Ко – З

44515 26373

Трикомпонентний показник типу фінансової стійкості:

[S ( ±Фс); S (± Фт); S (±Фо)]

(1,1,1) (1,1,1)

Тип фінансової стійкості визначається за допомогою трикомпонентного показника, умови за якими він визначається, а також визначення типу фінансової стійкості для шахти "Добропільська" наведено у таблиці 1.11.

Показники Тип фінансової стійкості

 

абсолютна нормальна хитливе кризове
1 2 3 4 5
Фс = Ксоб - З Фс ≥ 0 Фс < 0 Фс < 0 Фс < 0
Фт = Ксдз - З Фт ≥ 0 Фт ≥ 0 Фт < 0 Фт < 0
Фо = Ко - З Фо ≥ 0 Фо ≥ 0 Фо ≥ 0 Фо < 0

У 2006 і 2007 роках тип фінансової стійкості на підприємстві мав такий вигляд S = {1,1,1}. У цій ситуації підприємство використовує для покриття запасів тільки власні оборотні кошти і зовсім не використовує довгострокові притягнуті засоби. Цей тип фінансування запасів є абсолютним з точки зору фінансового менеджменту. Абсолютний фінансовий стан є найбільш бажаним для підприємства.


Информация о работе «Підвищення економічних показників з урахуванням сезонних коливань в умовах шахти "Добропільська"»
Раздел: Экономика
Количество знаков с пробелами: 138336
Количество таблиц: 29
Количество изображений: 27

0 комментариев


Наверх