4.2 Правила охорони праці при експлуатації ЕОМ
Данні правила встановлюють:
1. Вимоги до виробничих приміщень, у яких експлуатуються ЕОМ і виконується їхнє обслуговування:
Облаштованість робочих місць, обладнаних відеотерміналами, повинне забезпечувати:
- належні умови освітлення приміщення і місця робітника, відсутність відблисків;
- оптимальні параметри мікроклімату;
- належні ергономічні характеристики основних елементів робочого місця;
- враховувати такі небезпечні і шкідливі фактори, як наявність шуму і вібрації, рентгенівське, електромагнітне, ультрафіолетове й інфрачервоне випромінювання, наявність пилу, озону, оксидів азоту й аероіонізації.
У приміщеннях з ЕОМ варто щодня проводити вологе збирання, повинні бути медичні аптечки першої допомоги, мати природне і штучне висвітлення. Приміщення, у яких розташовуються ЕОМ, обладнаються системою автоматичної пожежної сигналізації і засобами пожежогасіння, системами опалення, кондиціонування повітря рівні звукового тиску, рівні звуку й еквівалентні рівні звуку на робочих місцях повинні відповідати вимогам ДСТ 12.1.003.
2. Вимоги до устаткування на відповідність державній системі сертифікації УКРСЕПРО.
Відеотермінали, ЕОМ, спеціальні периферійні пристосування ЕОМ, що знаходяться в експлуатації, підлягають обов'язкової сертифікації в Україні проходять експертизу в органах стандартизації по параметрах, на які є вимоги щодо забезпечення безпеки праці, життя і здоров'я людей.
3. Вимоги до розміщення оснащення й організації робочих місць.
Площа, виділена для одного робочого місця з відеотерміналом чи персональної ЕОМ, повинна складати не менш 5 кв.м, а обсяг – не менш 20 куб.м.
Робочі місця з відеотерміналами щодо світлових прорізів повинні розташовуватися так, щоб природне світло падало з боку, переважно ліворуч.
Розміри робочого столу, що рекомендуються: висота 725 мм, ширина – 600-1400 мм, глибина – 800-1000 мм. Робоче сидіння користувача персонального ЕОМ повинне мати наступні основні елементи: сидіння, спинку і стаціонарні чи знімні підлокітники. Воно повинне бути підйомно-поворотним, такої, котре регулюється по висоті, куту нахилу сидіння, висоті підлокітників.
Екран відеотермінала і клавіатура повинні розташовуватися на оптимальній відстані від очей користувача, але не ближче 600 мм.
4. Вимоги безпеки під час експлуатації й обслуговування ЕОМ.
Користувачі ЕОМ повинні стежити за тим, щоб ЕОМ, периферійні пристосування ЕОМ і устаткування для обслуговування, ремонту і налагодження ЕОМ були справні. Щодня перед початком роботи необхідно проводити очищення екрана відеотермінала від пилу й інших забруднень, а після закінчення роботи всі повинне бути відключене від електричної мережі.
Монтаж, обслуговування, ремонт і налагодження ЕОМ, заміна деталей, пристосування блоків повинні здійснюватися тільки при повному відключенні харчування. Промивання деталей, блоків, плат повинні проводитися за допомогою етилового чи спирту спеціальних непальних промивних рідин.
5. Вимоги до виробничого персоналу.
Працівники зобов'язані проходити попереднє спеціальне навчання й один раз у рік перевірку знань відповідних нормативних актів по охороні праці
Працівники, що виконують роботи з експлуатації, обслуговуванню, налагодженню і ремонту ЕОМ відповідно до статті 10 Закону України "Про охорону праці" забезпечуються належними засобами індивідуального захисту відповідно до діючого нормами. [4]
ВИСНОВКИ
У дипломі була вирішена задача, що полягає в розробці моделей підвищення ефективності економічних показників роботи підприємства, а саме максимізації його прибутку. У процесі виконання роботи були зроблені численні дослідження, розроблені дві моделі, проведені обчислення оптимальних цін продажів, що у підсумку привели до досягнення головної мети – підвищення ефективності економічних показників та максимізації прибутку.
Поставлена мета досягнута за рахунок вирішення поставлених задач, таких, як:
Ø аналіз економічних показників виробничо-господарської діяльності шахти "Добропільська";
Ø розробка методики моделювання процесу одержання прибутку підприємством;
Ø прогноз необхідних даних для моделі з урахуванням аналізу відомих методів прогнозування;
Ø розробка моделі максимізації прибутку на основі виявлення закономірності прогнозування на основі аналізу чотирьох попередніх років за методом урахування сезонних коливань;
Ø розробка моделі максимізації прибутку на основі аналізу цін на товари, що пропонує підприємство та фірми-конкуренти;
Ø аналіз кожної з розроблених моделей та порівняльний аналіз цих моделей між собою;
Ø створення автоматизованої інформаційної системи максимізації прибутку на шахті "Добропільська".
У дипломній роботі було проведено аналіз стану і динаміки економічного потенціалу підприємства шахти "Добропільська" за останні три роки, а також розраховані основні фінансово-економічні показники, експрес-аналіз, ліквідність балансу, ймовірність банкрутства. Також було проведене дослідження по цінам на вугілля, що видобувається на шахті "Добропільська" та у галузі в цілому. Розроблені таблиці, де поквартально за три роки наведено розміри доходу від видобутку та реалізації вугілля, собівартість готової вугільної продукції та ціни, за якими вона реалізується.
Далі була розроблена методика моделювання процесу одержання прибутку підприємством, а саме визначена роль економічного моделювання в процесі прийняття рішень і роль менеджера в процесі моделювання на різних рівнях керування.
З метою збільшення прибутку від видобутку та реалізації вугілля виконано прогнозування ціни на основі середньорічних Даних з урахуванням сезонних коливань. Також була розроблена модель по максимізації прибутку на основі підвищення цін.
Всі рішення в моделях по оптимізаційній задачі було отримано з використанням надбудови Microsoft Excel "Поиск решения".
Найбільш раціонально використати на практиці ці моделі разом, а не окремо.
Обидві моделі дали нам однаковий результат оптимізації. Ціни склала 369,8 грн за тонну вугілля. Обсяг реалізації досягне 341954,87 т. Прибуток підприємства складатиме 66713,87 тис.грн. При цьому достовірність апроксимації дорівнює 0,79. Похибка дорівнює 31,4. Це свідчить про те, що моделі можна довіряти. Таким чином, економічна ефективність від впровадження інформаційної системи по максимізації прибутку на підприємстві шахта "Добропільська" доведена і має місце реалізації.
ПЕРЕЛІК ПОСИЛАНЬ
1. Бандурка О.М., Коробов М.Я., Орлов П.І., Петрова К.Я. Фінансова діяльність підприємства.-Київ:Либідь, 1998.-310с.
2. Газета “Шахтар України” №12 від 31 березня 2006р.
3. Газета “Шахтар України” №16 від 28 квітня 2006р.
4. Газета «Все о бухгалтерском учете» №83(386), спецвыпуск 35, «Правила охраны труда при эксплуатации ЭВМ», 06.09.1999г.
5. Галузинский Г.П., Гордиенко И.В., «Современные технологические способы обработки информации», научное пособие, Киев, КНЕУ, 1998 г.
6. Гальперин В. М., Игнальев С. М., Моргунов В. И., «Микроэкономика», том 2, Высшая школа экономики, Санкт-Петербург, 1998 г.
7. Голосов О.В., Дрогобыцкий И.Н., Герасимов Б.И., Дякин В.Н., «Тематический обзор по областям исследований научной специальности «математические и инструментальные методы экономики», Тамбов, издательство ТГТУ, 2004 г.
8. Джеффри Х. Мур, Ларри Р. Уэдерфорд., Экономическое моделирование в Microsoft Excel. – Москва: издательский дом «Вильямс», 2004. – 1024с.
9. Дядюра И.С., « Это наша с тобой биография…», «Шахта «Добропольская», 2001г.-178с.
10. Есипов В.Е., «Цены и ценообразование», учебник для вузов, изд. 3-е, Питер, Санкт-Петербург, 2001 г.
11. Житецький В.Ц., Джигирей В.С. Основи охорони праці. Навч.посібник.-Вид.4-те доповн.-Львів: Афіша, 2000.-350с.
12. Задоя А.А., Петруня Ю.Е., «Основы экономической теории», учебное пособие, Рыбари, Москва, 2000 г.
13. Закон Украины « О бухучёте и финансовой отчётности в Украине» от 16.07.1999г./ВВР.-1999.-№40.
14. Иванилов Ю.П., Лотов А.В., «Математические модели в экономике», Наука, Москва, 2003 г.
15. Карлберг, Конрад. Бизнес-анализ с помощью Excel. – Киев: Диалектика, 1997. – 448с.
16. Котляр М.Л. Аналіз фінансового стану підприємства//Фінанси України.-2004.-№5.-99-104 с.
17. Лысенко Л. Н., «Экономическая кибернетика», изд. Донецкого государственного университета, 2003 г.
18. Мінпалива та енергетики України. Положення про порядок розслідування підземних пожеж на вугільних шахтах, ІАПБ Б.020199-2004, Київ, ТОВ “Промдрук”-2005р.-336с.
19. Мур Джеффри, Уэдерфорд Ларри Р. Уэдерфорд и др., «Экономическое моделирование в Microsoft Excel», 6-е изд., перев. с англ., издательский дом «Вильямс», 2004 г.
20. Наказ президента України від 07.02.96г. №116 «Про структурну перебудову вугільної промисловості» Урядовий кур’єр – 2002р. - №25, с.12-13.
21. Палий В.Ф., Палий В.В., «Финансовый учет», «Пресс», Москва 1998 г.
22. Пістунов І.М., Мінакова О.П., Інформаційні системи в економіці та державному управлінні. – Дніпропетровськ: НГУ, 2004. – 222с.
23. Проблеми і перспективи інноваційного розвитку економіку України: Матеріали міжнародної науково-практичної конференції. – Д.: Національний гірничий університет, 2007 – 201 с.
24. Пустыльник Е.И., «Статистические методы анализа и обработки наблюдений», Наука, Москва, 1968 г.
25. Пушкина Е. И., Рычкова С. Б., «Цены и экономика капитализма», пер. с англ., Прогресс, Москва, 1989 г.
26. Роберт С. Пиндайк, Дэниел Л. Рубинфельд, «Микроэкономика», перев. с англ., изд. «Дело», Москва, 2000 г.
27. Скоун Т., под ред. Эрнашвили М.Д., «Управленческий учет: как его ис-пользовать для контроля бизнеса», пер. с англ., Аудит, ЮНИТИ, 1997 г.
28. Солодовник Л.М., Пономаренко П.И., «Экономика производственного предприятия». – Днепропетровск: НГУ, 2004. – 285 с.
29. Соляник Л. Г., «Экономический анализ», учебное пособие, НГУ, 2003 г.
30. Титаренко Г.А., «Автоматизированные информационные технологии в экономике», учебник, ЮНИТИ, Москва, 2000г.
31. Ткаченко Н.М., «Бухгалтерский финансовый учет на предприятиях Украины», изд. 5-е, Киев, А.С.К., 2000 г.
32. Фатхутдинов Р.А., «Стратегический маркетинг». учебник, Москва, 2000 г.
33. Якуба Л.Н. (МакНДІ)Система управління охороною праці у вугільній промисловості України.- К.:Основа, 2002.-280с.
34. Ященко Ю.В.Основні напрямки антикризової програми вугільної промисловості/Схід. Аналітично-інформаційний журнал.-2003.№1,2-35с.
0 комментариев