Вибір ізоляторів

Розвиток електричної мережі ВАТ "Львівобленерго"
Характеристика підстанції «Добромиль-14» Коротка характеристика комплексу «DAKAR» Розрахунок відрегульованого режиму максимальних навантажень Розрахунок режиму мінімальних навантажень Розрахунок післяаварійних режимів Аварійний режим №2 Аварійний режим №3 Аварійний режим №4 Аварійний режим №5 Електричні схеми заміщення Розрахунок номінальних та максимальних струмів на шинах підстанції Вибір вимикачів та роз’єднувачів Вибір вимикачів на стороні НН Вибір трансформаторів напруги Вибір трансформаторів струму Вибір обмежувачів перенапруг Вибір шин та ошиновки підстанції Вибір ізоляторів Вибір акумуляторної батареї Конструктивне виконання та розрахунок заземлюючих пристроїв Розробка та конструктивне виконання пристроїв грозозахисту Захист від перенапруг Планування передачі електроенергії. Складання електробалансу мережного району Планування праці і заробітної плати Планування витрат на технічне обслуговування електричних мереж Планування прибутку підприємства
91114
знаков
86
таблиц
12
изображений

4.6 Вибір ізоляторів

 

В розподільних уставах струмоведучі частини відокремлюються від іншого обладнання, конструкцій і персоналу ізоляторами. Жорсткі шини закріплюються на опорних ізоляторах. Вибір опорних ізоляторів на стороні НН виконуємо по номінальній напрузі низької сторони ― 10 кВ, та перевіряємо по допустимому навантаженню.

За значенням номінальної напруги з каталогових даних [15] вибираємо полімерний ізолятор марки ОНШ-4-80-215-4.

UРП = 10 кВ = Uном.ізол. = 10 кВ.

Опорний ізолятор відповідає нормам по допустимому навантаженню, якщо виконується умова:

,

де Fрозр ― сила, що діє на ізолятор, Н; Fдоп ― допустиме навантаження на головку ізолятора, Н.

При горизонтальному розміщенні ізоляторів всіх фаз сила, що діє на ізолятор, розраховується як:

(Н).

Допустиме навантаження ізолятора визначається як:

 (Н),

де Fруйн = 4000 ― мінімальне значення згинаючої сили, при якій відбувається руйнація ізолятора [15], Н.

Перевіряємо ізолятор умови механічної міцності:

.

На високій стороні РУ, згідно [5], гнучкі шини приєднуємо до арматури підвісних ізоляторів марки ПС-6-А. Для забезпечення запасу механічної та електричної міцності підвісних ізоляторів, що призначені для жорсткого кріплення гнучких шин, їх кількість вибираємо на одиницю більшу від кількості зазначеної в таблиці [5], а саме 6.

4.7 Вибір трансформаторів власних потреб

 

Відповідно до вимог [3] на двотрансформаторних підстанціях встановлюються два трансформатори власних потреб з врахуванням резерву по потужності, але не більше 630 (кВА). Трансформатори власних потреб живлять системи різних рівнів відповідальності та з різною тривалістю споживання.

Склад споживачів власних потреб підстанції залежить від типу підстанції, потужності трансформаторів, типу електрообладнання.

Найбільш відповідальними споживачами власних потреб підстанції є оперативні кола, система зв’язку, телемеханіки, система охолодження трансформаторів, аварійне освітлення, система пожежогасіння.

Потужність споживачів власних потреб є невеликою, тому вони приєднуються до мережі 380/220 В, що отримує живлення від понижувальних трансформаторів.

Потужність трансформаторів власних потреб вибирається за навантаженням власних потреб з врахуванням коефіцієнтів завантаження і одночасності.

Основні споживачі власних потреб підстанції наведені в табл. 4.14.

 

Таблиця 4.14 - Перелік споживачів власних потреб

Вид споживача Р, кВт  Q, кВар
1 2 3
Охолодження ТМ-4000/35 2х2 -
Пристрій РПН трансформатора ТМ-4000/35 0,5х2 -
Живлення протиконденсатних обігрівачів 3 -
Зарядно-підзарядний агрегат 46 20.3
Зовнішнє освітлення 15 -
Живлення шафи ШОТ 10 9
Постійно ввімкені вимірювальні прилади 2 -
Перетворювальна апаратура для оперативного зв’язку 7.5 2.9
Вентиляцій, обігрів та освітлення ЗРП 10кВ 5 -
Вентиляцій, обігрів та освітлення ЗПК 20
Всього 113,5 32,2

Загальна потужність навантаження споживачів власних потреб

Sнав.вп =

Повна потужність навантаження споживачів власних потреб

де kп = 0.8 –коефіціент попиту згідно [5].

Вибираємо з [11] два трансформатори власних потреб типу: ТСР-100/10. Параметри трансформаторів власних потреб наведені в табл. 4.15.

Таблиця 4.15 - Параметри трансформаторів ВП

Тип

Sном, кВА

Напруга обмоток, кВ Втрати, Вт

uк, %

іх,%

ВН НН

Рк

Рх

ТСР-100/10 100 10 0,4 1700 440 4 3

Трансформатори власних потреб встановлюємо на кожну секцію шин 10 кВ по одному.

 


Информация о работе «Розвиток електричної мережі ВАТ "Львівобленерго"»
Раздел: Физика
Количество знаков с пробелами: 91114
Количество таблиц: 86
Количество изображений: 12

Похожие работы

Скачать
38422
3
1

... складає 400 МВт. Більше 10 найбільших банків Європи інвестують вітроенергетичну індустрію. Більше 20 великих Європейських приватних інвесторів фінансують вітроенергетику. 2. Вітровий потенціал України. Перспективи розвитку української вітроенергетики   Україна здатна ефективно використовувати енергію вітру в окремих зонах при середньорічній швидкості вітру понад 4-5 м/с. Такі швидкості, ...

Скачать
17282
1
0

... Суми. Автобусні маршрути з'єднують Харків з населеними пунктами всіх сусідніх областей, а також Київської, Запорізької та Черкаської. У 1995 році виконано роботи першого етапу реконструкції Харківського аеропорту. Він переобладнаний згідно з нормами іКАО, що дозволило ввести в дію міжнародний сектор аеровокзалу й поновити авіалінії до дев'ятьох країн близького та далекого зарубіжжя, приймати в ...

0 комментариев


Наверх