Удосконалення способів технологічної обробки

Аналіз та способи підвищення конкурентоспроможності товарів на внутрішньому та зовнішньому ринках (на даних підприємства ресторану "Тернопіль" готельного комплексу "Тернопіль-готель" м. Тернополя)
Взаємозв'язок менеджменту і маркетингу, їх вплив на ринок Вихід на світовий ринок Міжнародна конкурентоспроможність країни: поняття, основні складові та джерела Національне регулювання зовнішньої торгівлі як механізм забезпечення конкурентоспроможності Характеристика об'єкту дослідження Характеристика асортименту продукції та послуг ресторану „Тернопіль" Управління якістю продукції та послуг у ресторані „Тернопіль" Оцінка ефективності використання ресурсів ресторану „Тернопіль" та його підрозділів Основні фонди ресторану „Тернопіль" та їх використання Прибутковість основних фондів у ресторані зросла у зв'язку зі збільшенням балансового прибутку Собівартість продукції та послуг ресторану „Тернопіль" Оцінка результативності роботи ресторану „Тернопіль" Дослідження регіонального ринку продукції та послуг громадського харчуванні Виявлення платоспроможного попиту на продукцію та послуги ресторану „Тернопіль" та оцінка їж якості Визначення місця ресторану „Тернопіль" на ринку товарів та послуг громадського харчування Вплив макросередовища на діяльність ресторану „Тернопіль" Удосконалення способів технологічної обробки Для збереження біологічної цінності овочів їх для салатів у сирому вигляді Визначення обсягу реалізації продукції згідно з кон'юнктурою ринку і попитом споживачів Рік - 269,2 тис, грн,; 2002 рік – 260,5 тис. грн.; 2003 рік – 222,7 тис. грн.; 2004 рік 533,7 тис. грн
227599
знаков
48
таблиц
18
изображений

3.3 Удосконалення способів технологічної обробки

Я пропоную запровадити у ресторані „Тернопіль" способи обробки сировини, які сприяють збереженню захисних компонентів у харчових продуктах та кулінарних виробах.

На стан здоров'я населення України сьогодні впливає низка шкідливих факторів, у тому числі забруднення навколишнього середовища радіоактивними речовинами. Результатом їх дії на організм людини є утворення вільних радикалів (ВР), які мають велику енергію і порушують зв'язки між атомами і молекулами кліткових структур та їх життєдіяльність.

Тому це питання с досить актуальним та важливим в процесі виробництва конкурентоспроможної продукції ресторану „Тернопіль". Перелік компонентів харчових продуктів приведений у таблиці 3.2.

Таблиця 3.2.

Захисні компоненти харчових продукти

Зовнішні фактори Основні види захисної дії
Вітаміни Е, С, Р, ліпоєва кислота, амінокислоти, що містять сірку, їх похідні (таурин), селен Відновлення ВР, обрив піроксидного окислення
Вітаміни С, В, залізо, селен, марганець, цинк, йод Біосинтез внутрішніх протекторів
Фолієва кислота, вітаміни В 12, В 15, А, С, холін, інозит, корнитин, баластні речовини Участь у знешкоджуючій функції захисних систем організму, нормалізація обміну холестерину та інших ліпідів
Вітаміни А, С, Р, РР, В2, Е, фітонциди Забезпечення утворення та функціонуванні бар'єрних фізіологічних механізмів, бактерицидна дія, захист від вірусів
Каротиноїди, вітаміни А, Б, С, білки, калій, кальцій, йод, баластні речовини Захист від онкологічних захворювань
Біологічно цінні білки, поліненасиченні жирні кислоти, вітаміноподібні речовини, незамінні мінеральні речовини Відновлення зруйнованих структур клітин організму

Більшість протекторів має спільну спрямованість дії, але ті механізм відрізняється у деяких захисних речовин.

Таким чином для підвищення ефективності дії захисних речовин необхідним є їх надходження в організм у повному складі та обумовленій кількості. Відсутність будь-якого протектора знижує ефективність дії іншого. Це пов'язане з великою кількістю напрямків включення окремих речовин (таблиця З.З.).


Таблиця 3.3

Харчові протектори проти дій ВР

Протектори Рекомендована добова норма Харчові продукти, що містять протектори Харчові продукти, в яких відсутні ці протектори
Метіонін 2„4г М'ясо, риба, яйця, молочні продукти, крупи, зерно Овочі, фрукти, ягоди
Лінольова кислота, В-ситосистеми 20..25г Соняшникова, кукурудзяна та інші олії Інші групи продуктів
Незамінні поліненасиченні кислоти 2..6г Продукти моря Те саме
Вітамін А 1,5..2,5мг Молочний жир, печінка, яєчний жовток Продукти рослинного походження
Каротиноїди 3..5 мг Жовтозабарвлені та інші продукти рослинного по­ходження, молоко Інші продукти тваринного походження
Вітамін Е 10..20мг Широко розповсюджений Продукти тваринного походження, зерно, крупи
Вітамін С 70..100мг Овочі, фрукти, ягоди, печінка Продукти тваринного походження, зерно, крупи
Вітамін Р 25 мг Продукти рослинного походження Продукти тваринного походження
Вітамін В1 1,5..2,0мг Продукти тваринного по­ходження, зерно, крупи, хліб Овочі, фрукти, ягоди
Вітамін В2 2,0, .2,5 мг Молоко та молочні продукти, субпродукти(печінка, нирки), яйця Те саме
Вітамін В6 2..3мг Печінка, м'ясо, риба, більшість продуктів рослинного походження Те саме
Вітамін РР (ніко­тинова кислота) 15..25 мг Крупи, хліб, сир печінка, нирки Більшість продуктів рослинного походження
Вітамін В 12 2..5 мг М'ясо, яйця, крупи, хліб, молочні продукти Продукти рослинного походження
Фолієва кислота 0,2..0,4мг Широко розповсюджена
Ліпоєва кислота 0,5 мг Те саме
Холін 5000.. 1 000 мг М'ясо, яйця, крупи, хліб, молочні продукти Овочі, фрукти
Вітамін У З0..50 мг Широко розповсюджений у продуктах рослинного походження Більшість продуктів тваринного походження
Інозит 0,5..1,0 мг Широко розповсюджений
Вітамін В12 2мг Печінка, насіння Інші продукти
Пантотемонова кислота 2500..5000 мг Широко розповсюджений У доступній формі мало в інших продуктах
Калій 800..1000 мг Молочні продукти
Кальцій 15 мг Печінка, яєчний жовток, крупи інші продукти Овочі, фрукти
Залізо 0,5 мг Продукти моря, печінка, яєчний жовток
Селен 0,1..0,2мг Продукти рослинного походження Продукти тваринного походження
Баластні речовини 25..30мг Продукти рослинного

Отже, немає жодного харчового продукту, який містив би всі необхідні протектори в істотній кількості. Лише різноманітність складу, раціону харчування може забезпечити увесь набір захисних речовин. Для збереження вмісту захисних речовин у харчових продуктах та кулінарних виробах у ресторані „Тернопіль" потрібно вжити таких заходів:

1. Забезпечення умов збереження вмісту протекторів їжі під час механічної та теплової обробки, а також зберігання харчової сировини та готової продукції.

2. Продукти, що містять вітаміни С, А, В2, В12, фолієву та лінольову кислоти, для варіння слід закладати у кип'ячу воду. Теплову обробку слід проводити при закритій кришці. Тому що деякі захисні реагують на дію кисню, освітлення, особливо ультрафіолетовим промінням та руйнуються при цьому.


Информация о работе «Аналіз та способи підвищення конкурентоспроможності товарів на внутрішньому та зовнішньому ринках (на даних підприємства ресторану "Тернопіль" готельного комплексу "Тернопіль-готель" м. Тернополя)»
Раздел: Маркетинг
Количество знаков с пробелами: 227599
Количество таблиц: 48
Количество изображений: 18

0 комментариев


Наверх