Аналіз організації роботи НТЦ «Радунь» з постачальниками

Товарознавча характеристика вітчизняного шампанського та його конкурентоспроможність
З історії виробництва шампанських вин Стан і перспективи розвитку виробництва шампанських вин в Харчова та біологічна цінність шампанських вин Технологічні процеси виробництва шампанського та їх вплив на якість готових виробів Класифікація та асортимент шампанського вітчизняного виробництва Вимоги до якості, умови зберігання і реалізації Результати експериментальних досліджень Основні постачальники шампанського в НТЦ «Радунь» Дослідження якості шампанського вітчизняного виробництва, яке реалізується в НТЦ «Радунь» Дослідження основних фізико-хімічних властивостей шампанських вин Визначення інтегрального показника та рівня якості шампанських вин вітчизняного виробництва Шляхи удосконалення організації торгівлі в НТЦ «Радунь» Аналіз організації роботи НТЦ «Радунь» з постачальниками Шляхи удосконалення організації торгівлі НТЦ «Радунь» Завдяки своїм винятковим достоїнствам шампанське завойовувало світову славу і попит на нього безперервно збільшувався
152310
знаков
22
таблицы
2
изображения

4.2. Аналіз організації роботи НТЦ «Радунь» з постачальниками

Щоб зформувати у НТЦ «Радунь» товарний асортимент у відповідності з попитом покупців, торгівельне підприємство вступає у взаємозв'язок з підприємствами промисловості для забезпечення поставки товарів у НТЦ і їх закупки.

Під господарськими зв'язками розуміється сукупність економічних, організаційних, технологічних, фінансових, юридичних відносин між підприємствами торгівлі і підприємствами постачальниками, які регулюють номенклатуру товарів, строки, обсяги, порядок та інші умови поставки товарів.

Встановлення господарських зв'язків є об'єктивною необхідністю у взаємодіях торгівлі з промисловістю. Це викликано тим, що за допомогою господарських зв’язків вирішується цілий комплекс проблем по збуту продукції підприємствами-виробниками і по формуванню асортименту товарів у роздрібній торгівельній мережі.

Господарські зв'язки дозволяють НТЦ «Радунь» і постачальникам:

1.   Забезпечувати планомірний збут продукції, яку випускають підприємства промисловості;

2.   Планувати обсяги і строки виробництва випускаємого асортименту товарів;

3.   Раціонально розміщувати товарні ресурси по території країни, області, району, міста;

4.   Планувати обсяг роздрібного та оптового продажу з урахуванням потреб покупців;

5.   Впливати НТЦ «Радунь» на виробництво у частині оновлення асортименту, зміни обсягів випускаємої продукції, покращення якості товарів.

В організації господарських зв'язків між НТЦ «Радунь» і постачальниками шампанських вин можна виділити три основні етапи.

Перший етап- це етап формування господарських зв'язків або підготовчий. На даному етапі НТЦ «Радунь» досліджує постачальників певного виду продукції. Джерелом цього пошуку є підриємства-виробники, ярмарки, виставки-продажі та різноманітні рекламні заходи, які влаштовують фірми-посередники. Товарознавець НТЦ «Радунь» і постачальник розробляють усю необхідну документацію для укладання договорів-поставки, проводять економічні розрахунки і визначають загальну потребу населення у товарах, планують обсяги виробництва, обсяги реалізації, обсяги завозу, складають торгівельні закази на виробництва і поставку шампанських вин.

Другий етап- це етап документального оформлення господарських зв'язків. На даному етапі учасники господарських зв'язків приймають на себе взаємні обов'язки по поставкам шампанських вин і оформлюють їх у формі договорів-поставки.

Договір-поставки - це угода між двома або декількома особами по встановленню господарських зв'язків. Діючим законодавством поставки товарів без попередньої письмової угоди заборонені. За договором-поставки одна сторона зобов'язується в обумовлені договором строки у погодженому обсязі товарів і асортименті поставити іншій стороні неохідні види продукції, а друга сторона- покупець зобов'язується забезпечити їх своєчасне приймання і сплатити за товари.

Порядок оформлення, укладання, зміни і розірвання договорів поставки закріплено «Положенням про поставки товарів народного споживання».

Будь-які із сторін може підготувати проект договору, однак, як правило, проект договору підготовляє постачальник на основі попередньо одержаного заказу НТЦ «Радунь» на виробництво і поставку шампанських вин. Проект договору складається не менш як у двох екземплярах і не пізніше, ніж через двадцять діб після одержання заказу постачальник направляє проект договору покупцю ( НТЦ «Радунь» ). Покупець не пізніше 20 діб після одержання проекту договору підписує його і один екземпляр договору повертає постачальнику. При укладанні угоди можуть виникнути розбіжності за будь-якими умовами, у таких випадках сторона, що підписує проект договору, складає протокол розбіжностей і направляє його іншій стороні разом з підписаним екземпляром договору з вказівкою про те, що складено договір розбіжностей.

Сторона, яка одержала протокол розбіжностей, зобов'язана не пізніше 20 діб з дня його одержання погодити з іншою стороною і включити в договір усі прийняті пропозиції. Договір може замінений або розірваний тільки при згоді сторін.

Односторонній відказ від виконання договору допускається у наступних випадках:

1-   якщо постачальник систематично проводить поставку товарів з відхиленням по якості від нормативно- технічних документів;

2-   при завищенні постачальником ціни на товар;

3-   при об'яві банком будь-якої з сторін неплатоспроможною;

4-   у інших випадках, які передбачено законодавством.

У випадку розірвання договору у односторонньому порядку одна сторона повинна попередити іншу не пізніше, ніж за один місяць.

В самому договорі можна умовно виділити 3 частини: вступну, основну і заключну.

Вступна частина. Кожний договір повинен мати назву документа: по якій групі товарів; місто, де укладається договір поставки і де він оформлюється; дата укладання; реєстраційний номер; повна назва постачальника, покупця; посада, прізвище осіб, що уповноважені підписувати договір.

Основна частина може бути оформлена безперервним текстом або мати підрозділи. В цій частині зазначається: обсяг закупки на весь період дії договору; асортимент у розгорнутому вигляді; кількість по товарам; кількість по окремим періодам товарів, що підлягають поставці. Зазначаються інші умови поставки: спосіб завозу, спосіб поставки, строки і порядок передачі заказу на черговий завіз товарів; строки і порядок надання відвантажувальних рознарядок постачальникам; проведення спільних рекламних заходів; вивчення попиту та інші умови поставки. Зазначаються вимоги до якості і комплектності товарів, їх маркування; вимоги до тари і упаковки, строки і порядок повертання тари; порядок розрахунків за товар (на сьогоднішній день майже за всю продукцію в НТЦ «Радунь» розрахунок відбувається після її реалізації); матеріальна відповідальність сторін за виконання умов договору. Все це складає предмет договору. Асортимент, кількість і обсяг поставки у визначені періоди року може бути оформлений і у додатку до договору- специфікації.

Заключна частина вміщує юридичну адресу сторін, поштові реквізити, відвантажувальні реквізити, підписи і печатки.

Третій етап- це етап функціонування. На цьому етапі відбувається виконання учасниками взятих на себе у відповідності з укладеним договором, взаємних обов'язків по поставкам товарів.

Основними операціями цього етапу є:

n погодження номенклатури товарів, обсягів, строків та інших умов на майбутній період;

n забезпечення надходження товарів;

n відправка товарів постачальником транзитом;

n приймання одержувачем;

n розрахунки за одержані товари;

n проведення контролю за виконанням договірних зобов'язань.

НТЦ «Радунь» вступає як в прямі, так і в непрямі господарські зв'язки.

Прямі зв'язки- зв'язки двох учасників- НТЦ «Радунь» із підприємством-виробником, наприклад ЗАТ «КЗШВ».

Переваги прямих зв'язків полягають у тому, що:

1-   скорочується термін оформлення і установлення господарських зв'язків;

2-   скорочується термін доставки товарів у НТЦ «Радунь»;

3-   скорочуються товарні витрати і терміни перевезення вантажів;

4-   оперативно вирішуються питання уточнення і коректування умов поставки.

Непрямі зв'язки - договірні відносини встановлюються між НТЦ «Радунь» і підприємствами-виробниками за допомогою посередника- оптового підприємства.

Непрямі господарські зв'язки мають деякі переваги, а саме:

1-   розширюється асортимент;

2-   згладжуються сезонні коливання у виробництві і споживанні;

3-   забезпечується значна економія матеріальних, трудових, фінансових ресурсів за рахунок скорочення витрат на зберігання товарів у НТЦ «Радунь».

Між КЗШВ і НТЦ «Радунь» діють довготривалі договірні відносини. Це дає можливість краще пізнати один одного, можливості по виробництву і реалізації, з’являється можливість планування діяльності, підвищується відповідальність сторін за виконання умов договору-поставки.

Основні постачальники шампанського в НТЦ «Радунь» були розглянуті в п.2.2. і представлені в таблиці 8.

Проведений розрахунок ефективності комерційної угоди на поставку шампанських вин від КЗШВ в НТЦ «Радунь» показав, що отримано товару на 10 тис. грн..

Визначили суму можливого доходу із закупленої партії товару. Розрахунок цього показника провели за формулою:

Утн х Зу

Дд = --------- = 32 000 грн.,

100

де Дд - сума можливого доходу по закупленій партії товару;

Утн - середній рівень торгової надбавки (по даній групі товару 32%);

Зу -загальна сума закупки партії.

Визначили суму податку на добавлену вартість, для сплати по закупівельній партії товару :

(Зу + Ду)

ПДВу = ------------- х Снд = 2640 грн.;

100

де ПДВу - сума податку на добавлену вартість;

Ду - сума можливого доходу по закупівельній партії;

Зу - загальна сума закупівельної партії;

Снд - ставка податку на добавлену вартість (20 %).

Визначили загальну суму можливої реалізації закупленої партії товарів:

Ру = Зд + Дд + ПДВу = 15840 грн.,

де Ру - загальна сума можливої реалізації закупленої партії товару;

Зд - загальна сума закупки партії товару;

Дд - сума можливого доходу по закупленій партії шампанських вин;

ПДВу - сума податку на добавлену вартість.

За даними НТЦ «Радунь» виявилось, що середній рівень витратності становить 15 %, виключаючи витрати на перевозку товару, які згідно договору бере на себе покупець. Але, як правило, витрати на поставку товару, постачальник включає в договірну ціну.

РВО = 15 %,

де РВО - рівень витрат обігу, %.

Визначили суму витрат обертання за угодою:

РВО х Ру

Воу = -------------- = 2376 грн.,

100

де Воу - сума наступних витрат обігу за угодою;

РВОу - рівень витрат обігу, %;

Ру - загальна сума можливої реалізації закупленої партії товару.

Далі визначали суму можливого балансового прибутку за угодою:

БПу = Ру - Зу - ВОу - ПДВу = 824 грн.,

де Бпу - сума можливого балансового прибутку за угодою;

Зу - загальна сума реалізації закупленої партії продуктії;

Ру - загальна сума можливої реалізації закупленої партії продукції;

ВОу - сума наступних витрат за обігу за угодою;

ПДВу - сума податку на добавлену вартість.

Визначили суму можливого чистого прибутку за угодою:

Бпу х ( 100 - Спп)

Чпу = ------------------------- = 3760 грн.,

100

де Чпу - сума можливого чистого прибутку за угодою;

Бпу - сума можливого балансового прибутку;

Спп - ставка податку на прибуток (30%).

Визначили рівень чистого прибутку за угодою до загальної суми закупки товарів:

Чп х 100

 РЧПз = ------------- = 3,7 %,

Зу

де РЧПз - рівень чистого прибутку за угодою до загальної суми закупки товару, %;

Чпу - сума можливого чистого прибутку за угодою;

Зу - загальна сума закупленої партії товару.

Визначали рівень чистого прибутку за угодою до можливої суми реалізації закупленого товару:

Чпу х 100

РЧПр = ----------------- = 2,64 %,

Ру

де РЧПр - рівень чистого прибутку за угодою до можливої суми реалізації закупленого товару, %.

Чпу - сума можливого чистого прибутку за угодою;

Ру - загальна сума можливої реалізації закупленої партії товарів.

Визначали рівень чистого прибутку за угодою до очікуваних витрат обігу:

Чпу х 100

 РЧПво = --------------- = 16 %,

ВОу

де РЧПво - рівень чистого прибутку за угодою до суми очікуваних витрат за угодою, %;

Чпу - сума можливого чистого прибутку;

ВОу - сума очікуваних витрат обігу за угодою.

Для оцінки ефективності комерційної угоди ми визначали суму чистого прибутку за угодою, що характеризує загальний ефект від конкретної комерційної операції і її користі в загальну суму прибутку, що залишається в розпорядженні торговельного підприємства.

Сума чистого прибутку становить 3 тис. 760 грн., що говорить про ефективність угоди з ЗАТ «Столичний» КЗШВ.

Рівень чистого прибутку за угодою до загальної суми закупки товару , являється одним з головних відносних показників ефективності комерційної угоди і характеризує ступінь її ефективності у порівнянні з другими альтернативними варіантами, тобто угоди з іншими постачальниками товару. Він становить 3,7 % за нашою угодою.

Отже, за договором з ЗАТ «Столичний» КЗШВ рівень ефективності становить 3%.

Розрахований нами рівень чистого прибутку до суми реалізації закупленого товару , дозволяє співставити ефективність комерційної угоди з рентабельністю.

 

4.3.Оцінка споживачами торговельного обслуговування в НТЦ «Радунь»

 

З метою вивчення думки споживачів про якість торговельного обслуговування в НТЦ «Радунь» нами була складена анкета та проведено опитування серед постійних відвідувачів торговельного комплексу.

Анкета склададалась з 16 питань.

В кінці анкети кожен опитуваний при бажанні міг дати свої зауваження чи свої пропозиції щодо покращення культури обслуговування. Зразок анкети представлений в додатку .

Анкета була надрукована на одному стандартному аркуші паперу з обох сторін в кількості 100 екземплярів.

Опитування покупців проводилось на протязі всього робочого дня магазину 26 листопаду 1999 року, з метою охопити всі категорії споживачі (працюючих і не працюючих, пенсіонерів, домохозяйок та дітей).

Опитуванню було піддано 100 відвідувачів НТЦ «Радунь».

Анкети пропонувались вибірково, кожному бажаючому, щоб охопити опитуванням всі перелічені верти населення.

Для зручності опитуючих, в торговому залі був встановлений стіл з стільцями, на якому були в достатній кількості олівці. Кожен бажаючий міг сісти, заповнити анкету і на столі в спеціально відведеному місці її лишити.

Всіляку допомогу в анкетуванні покупців надавала адміністрація НТЦ «Радунь».

Аналізуючи результати анкетування, хотілося відмітити, що майже всі опитувані відносились до цього заходу скептично, з недовірою. Багатьом доводилось пояснювати по декілька разів, з якою метою це проводиться і що все безкоштовно.

Аналізуючи результати опитування, слід відмітити, що на питання: ’’Чи подобається Вам культура обслуговування продавцями в НТЦ «Радунь»?’’, -83 % споживачів відповіли, що так; 17 % - ні.

На питання:’’Як швидко продавець-касир Вас обслуговує?’’ відповіли: до 1 хв.- 97 % і від 1 до 3 хв.-3 %.

На питання: ’’Чи є у Вас можливість вибору між двома однаковими по ціні та кількості продуктами ? ’’- 82 % відповіли ’’ні’’ і лише 18 -’’так’’.

На питання: ’’Чи влаштовує Вас асортимент вказаних відділів НТЦ «Радунь»? ’’-94 % опитуючих відповіли ’’так’’ і 6 % ’’ні’’.

На питання: ’’Який спеціальний одяг Ви хотіли бачити на продавцях? Якого кольору він має бути?’’ - майже порівну розподілились голоси між фартухом, халатом та костюмом.

На питання: ’’Чи хотіли б Ви, щоб НТЦ «Радунь» здійснювались святкові знижки? ’’ Та ’’Чи прийняли б Ви участь в розіграші призів по касовим чекам? ’’ - майже 100 % відповіли ’’так’’.

На питання: -Оцініть, будь ласка, за 5-ти бальною шкалою дизайн магазину, - оцінки розподілились майже порівну від ’’3’’ до ’’5’’. На ’’2’’ відповіді не було.

На питання:’’Чи влаштовує Вас режим роботи магазину? Якщо не влаштовує, то чому? ’’, - режим роботи магазину 68 % респондентів невлаштовував, а влаштовував лише 32 %.

На питання:’’Який режим роботи магазину Вас влаштовує?’’ Відповіли ствердно: з 7-00 до19-00 -25 %; з 8-00 до 20-00 - 35 %; з 8-00 до 21-00 - 40%.

Хотілось би відмітити, за статтю та за віком були опитані всі вікові категорії. Опитуємі відзначали малий рівень власних доходів і висловлювали на постійно підвищуючі ціни. В графі, щодо пропозицій, майже всі писали прохання про зниження цін.

Розподіл респондентів різної статі щодо їх вибору виробника продукції показав (табл. 18), що люди, незалежно від статі віддають перевагу вітчизняному виробнику.

Таблиця 18

Розподіл респондентів різної статі щодо їх вибору виробника продукції

Виробник

Стать

Вітчизняний Зарубіжний å %
Чоловіча 56 10 66
Жіноча 32 2 34
Всього 88 12 100

Розподіл респондентів різного віку щодо їх думки про наявність додаткових послуг представлений в таблиці 19.

Таблиця 19

 Розподіл респондентів різного віку щодо їх думки про наявність додат кових послуг

Додаткові послуги

Вік

Фотола-бораторія Аптека Кіоск для преси Прокат відеока-сет Кафете-рій å %
До 20 р 7 0 5 6 7 25
20-35 4 4 5 2 7 22
35-40 2 14 5 0 9 30
45 і більше 1 10 5 0 7 23
Всьго: 14 28 20 8 30 100

Аналіз думки респондентів різного віку про наявність додаткових послуг показав, що люди віком до 20 років найбільше надають перевагу наявності в магазині фотолабораторії, кафетерію та прокату відеокасет.

Найбільшу кількість респондентів віддала перевагу наявності кафетерію-30 %, аптеці -28 %, та кіоску для преси - 20 %.

Найменше - фотолабораторія - 14 %, та прокату відеокасет- 8 %.

 Розподіл респондентів різного віку щодо думки про одяг продавців в НТЦ «Радунь» (табл.20 ) показав, що респонденти різного віку віддають перевагу костюму (55 %). Халату віддали перевагу - 35 % і найменше - фартуху -10 %.

Таблиця 20

Розподіл респондентів різного віку щодо думки про одяг продавців в НТЦ «Радунь»

Одяг

Вік

Фартух Халат Костюм å %
До 20 р. 0 10 15 25
20-35 4 15 3 22
35-40 4 6 20 30
45 і більше 2 4 17 23
Всього: 10 35 55 100

Проведена споживча оцінка торговельних відділів в НТЦ «Радунь» (табл.21), показала, що відвідувачів найбільше не задовольняє асортимент рибного та м’ясного відділів.

Таблиця 21

Споживча оцінка торговельних відділів в НТЦ «Радунь»

В і д д і л и Середня кількість балів за споживчою оцінкою
Бакалійний 4,1
Кондитерський 4,9
Хлібо-булочний 5
М’ясний 4,0
Рибний 3,0
Лікеро-горілчаний 5,0

Найбільш влаштовує асортимент хлібо-булочного та горілчаного відділів.

Таким чином, анкетування показало, що культурою обслуговування споживачі задоволені, що стосується невдоволення цін, то ціну на свою продукцію диктує виробник. Торговельна надбавка магазину складає в залежності від групи товару від 15 до 25%, що є незначною.

Результати опитування були доведені до адміністрації НТЦ «Радунь».


Информация о работе «Товарознавча характеристика вітчизняного шампанського та його конкурентоспроможність»
Раздел: Маркетинг
Количество знаков с пробелами: 152310
Количество таблиц: 22
Количество изображений: 2

Похожие работы

Скачать
147399
40
10

... дослідний зразок вина. Мікробіологічним аналізом визначають стан мікрофлори, природу помутніння і осаду. 3. Дослідницько – аналітична частина 3.1 Соціально – економічні аспекти ринку виноградних вин в Україні Вирощування виноградної лози та виробництво виноробної продукції зосереджено в країнах з помірним і субтропічним кліматом, точніше на території між 30 і 500 північної широти, в ...

Скачать
777715
34
6

... . Варять не більше 20 хв. М'ясний порошок — однорідна маса, отримана подрібненням сухого м'яса, колір світло-коричневий. Варять не більше 5 хв. Волога в порошку не більше 10%, упаковка герметична. ЛЕКЦІЯ ПО ТОВАРОЗНАВСТВУ РИБИ 1.Характеристика сімейств риб Промислові риби класифікують по декількох ознаках. По способу і місцю життя риби ділять на морських, прісноводих, напівпрохідні і прох ...

Скачать
129586
22
1

... “ Орімі Трейд “ ( Росія ) з марками “ Жокей “ і “ Регал “ , Classno ( Сингапур ) в сектор розчинної кави , кавових напоїв та сумішей , “ Петровская Слобода “ ( Росія ) та інші , менш помітні марки .  Кавові напої з вмістом розчинної кави ( 10 – 20 % ) вітчизняного виробництва відомі з часів опанування радянським Харчпромом технології виробництва розчинної кави . Суміші на основі розчинної кави , ...

0 комментариев


Наверх