3. Перелік документів, необхідних для державної реєстрації підприємства
Державне реєстрація підприємства відбувається згідно Закону України про державну реєстрацію юридичних та фізичних осіб – підприємців ( зі змінами та доповненнями, які були внесені законами України від 3 березня 2005 року № 2452 – IV, від 3 березня 2005 року №2454 – IV, від 23 червня 2005 року № 2704 – IV, від 25 вересня 2005 року № 2919 – IV.) а також згідно Конституції України.
Згідно Закону про державну реєстрацію під державною реєстрацією підприємства розуміється – засвідчення факту про заснову чи ліквідацію суб’єкта підприємчої діяльності, а також здійснення інших реєстраційних дій шляхом внесення відповідного запису до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців.
Згідно процедури реєстрація виглядає так:
1) надання документів на державну реєстрацію, які встановлені Законом України;
2) перевірка вірності комплектуючих документів, які надаються державному реєестру, і повноти відомостей, наданих в державній реєстрації;
3) перевірка документів, що надаються державному реєстратору, за відсутності висновків для відмови в проведенні державної реєстрації;
4) занесення свідчень про суб’єкта господарювання до Єдиного державного реєстру;
5) оформлення і видача свідоцтва про державну реєстрацію й виписку з Єдиного державного реєстру;
Підстави створення юридичних осіб залежать від виду юридичної особи, що створюється. Згідно з ЦК України вони поділяються на юридичних осіб публічного та приватного права. Юридичні особи публічного права створюються на підставі розпорядливого акту Президента України, органу державної власті, органу власті Автономної Республіки Крим або органу місцевого самоврядування, а приватного права – на підставі установчих документів (установчого договору, індивідуального або спільного акту, статуту).
Державну реєстрацію здійснює державний реєстратор – посадова особа, яка згідно з Законом про державну реєстрацію здійснює державну реєстрацію суб’єктів господарювання. Державний реєстратор, після здійснення державної реєстрації, зобов’язаний сформувати реєстраційну справу, куди увійдуть усі документи, які подавалися для реєстрації. Реєстраційні справи зберігаються у державного реєстратора упродовж періода існування юридичної особи, а також упродовж трьох років після внесення до Єдиного державного реєстру запису про припинення юридичною особою підприємницької діяльності (Єдиний державний реєстр – це автоматизована система збору, накопичення, захисту, обліку і надання інформації про юридичні особи та фізичні особи – підприємців. Він містить відомості, які стали відомі з реєстраційних карток юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців. Відомості з Єдиного державного реєстру є відкритими і загальнодоступними). Далі їх здають до архіву, де вони будуть зберігатися 75 років. Повернемося до пункту першого реєстраційного плану, а саме, необхідні документи.
Для здійснення державної реєстрації юридичної особи необхідно подати документи до державного реєстратора.
Вони подаються особисто засновником (засновниками) або уповноваженими ним (ними) особами. Засновник або уповноважена ним особа, яка особисто подає документи, надає паспорт і документ, посвідчуючий його повноваження. Документом, посвідчуючим повноваження засновників (учасників), можуть бути:
доручення, засвідчене нотаріально;
наказ, рішення, розпорядження, протокол або інше рішення засновників (учасників) юридичної особи.
Повноваження інших осіб, які уповноважені здійснювати реєстрацію, підтверджуються нотаріально засвідченим дорученням.
Документи державному реєстратору можна не тільки подати особисто, але й надіслати рекомендованим листом на його адресу. Але тоді необхідні підписи засновників (учасників) на реєстраційній картці на проведення державної реєстрації юридичної особи нотаріально засвідчити.
Для державної реєстрації юридичної особи необхідно надати:
заповнену реєстраційну картку на проведення державної реєстрації юридичної особи;
копію рішення засновників або уповноваженого ними органу про створення юридичної особи у випадках, передбачених законодавством;
два екземпляра установчих документів;
документ, засвідчуючий внесення реєстраційного збору за проведення державної реєстрації юридичної особи (копія квітанції, виданої банком, або копія платіжного доручення).
Реєстраційна картка на проведення державної реєстрації юридичної особи є одночасно заявою про державну реєстрацію (Додаток 1). Її форма затверджена Наказом № 67.
Реєстраційний збір за реєстрацію юридичної особи складає 10 НМД, що складає 170 грн.
У випадку якщо проводилося резервування найменування юридичної особи, окрім вищезазначених документів, додатково подається діюча довідка з Єдиного державного реєстру про резервування найменування юридичної особи. Якщо законом передбачена необхідність дозволу Антимонопольного комітету України або Кабінету Міністрів України на узгоджені дії або на концентрацію суб’єктів господарювання, то додатково подається (надсилається) копія рішення цих органів.
У Законі України від 11.01.2001 р. № 2210-ІІІ «Про захист економічної конкуренції» передбачені випадки і порядок отримання дозволу на узгоджені дії і концентрацію суб’єктів господарювання.
Якщо засновником (одним із засновників) суб’єкту підприємницькою діяльності є юридична особа, то його державна реєстрація підтверджується свідоцтво про державну реєстрацію, нотаріально засвідчена копія якого залишається у державного реєстратора.
Для державної реєстрації юридичної особи, засновником (засновниками) якої є іноземна юридична особа, додатково подається документ, який підтверджує реєстрацію іноземної особи у країні її місцезнаходження, у т.ч. виписування з торгового, банківського або судового реєстру. Цей документ повинен бути засвідчений у відповідності із законодавством країни його видачі, перекладений на українську мову і легалізований у консульському закладі України (якщо міжнародними договорами, у яких приймає участь Україна, не передбачено інших умов) або засвідчений у посольстві відповідної країни в Україні чи легалізований МІС України. Можна подавати оригінали цих документів або їх нотаріально засвідчені копії.
Відповідальність за невідповідність вимогам законодавства й недостовірність документів, які подаються для реєстрації, несе власник (засновник) або уповноважений їм орган.
Опис документів, що надаються юридичною особою Державному реєстратору для проведення державної реєстрації новоутвореної юридичної особи, а саме, ТОВ «Мрія», як юридична особа надала такі документи:
1. реєстраційна картка на проведення державної реєстрації.
2. два примірники установчих документів.
3. копія квитанції, виданої банком, про сплату реєстраційного збору за державну реєстрацію.
4. документ, що посвідчує внесення засновником (засновниками) вкладу (вкладів) до статутного фонду (статутного або вкладеного капіталу) юридичної особи в розмірі, який встановлено законом.
5. копія рішення засновником (учасників) або уповноваженого ними органу про створення юридичної особи.
Документи отримано «15» червня 2006 р.
Державний реєстратор Міхайлічук______ А.Д. Міхайлічук
(підпис)
М. П.
Копію опису отримав:
Лєщинський С.Д. «15» червня 2006 р. Лєщинський
(прізвище, ініціали заявника) (дата) (підпис)
Існують також документи, що свідчать про відмову в реєстрації, вони представлені у додатках. Нижче розміщено свідоцтво, яке затверджує зареєстрованість юридичної особи «Мрія»., який є завершальним етапом реєстрації та реєстраційна картка, яка є однією з найголовніших складових процесу реєстрації.
РЕЄСТРАЦІЙНА КАРТКА
суб'єкта підприємницької діяльності —
юридичної особи
Назва (повне найменування юридичної особи)
Товариство з обмеженою відповідальністю
Найменування юридичної особи
«Мрія»
Скорочене найменування юридичної особи
ТОВ «Мрія»
Місцезнаходження юридичної особи
Країна Поштовий індекс
Україна 866000
Область
Донецька
Місто
Донецьк
Район
Ворошилівський
Вулиця
Челюскінцев
Будинок Корпус Квартира(офіс)
186а 2 34
Форма власності юридичної особи
Приватна
Вищий орган управління юридичної особи
Загальні збори
Розмір внеску до статутного або складеного капіталу 42000
Розмір сплаченого внеску до статутного капіталу 21000
Керівник юридичної особи
Лєщинський Станіслав Денисович .
(прізвище, ім'я та по батькові)
Ідентифікаційний номер 1234555689
II. Орган виконавчої влади, до сфери управління якого належить юридична особа державної форми власності чи юридична особа, в статутному фонді якої частка держави становить не менше 25 відсотків.
Найменування органу
Сторінку заповнив _Лєщинський С.Д. Лєщинський 15.06.2006
(прізвище,ініціали) (підпис) (дата)
III. Засновники юридичної особи
Найменування або прізвище, ім’я, по батькові засновника
Лєщинський Станіслав Денисович
Ідентифікаційний ном 1234555689
Місце постійного проживання засновника
Україна поштовий індекс
Донецька область 86600
Район
Ворошилівський
Вулиця Будинок квартира
Челюскінцев 189 46
Розмір внеску до статутного капіталу (грн.) 21000
Розмір оплаченого внеску до статутного капітал (грн.) 10500
Найменування або прізвище, ім я, по батькові засновника
Ткаченко Лариса Сергіївна
Ідентифікаційний номер 3454555689
Місце постійного проживання засновника
Україна поштовий індекс
Донецька область 86600
Район
Калінінський
Вулиця Будинок квартира
Чернигівська 19 26
Розмір внеску до статутного капіталу (грн.) 21000
Розмір оплаченого внеску до статутного капітал (грн.) 10500
Сторінку заповнив _Лєщинський С.Д. Лєщинський 15.06.2006
(прізвище,ініціали) (підпис) (дата)
IV.Основні види діяльності юридичної особи
Код виду економічної діяльності | Назва виду діяльності |
63.3 | Діяльність готелів та ресторанів |
63.30 | - туристичну діяльність: реалізацію та надання комплексу туристичних послуг, до складу яких входять послуги перевезення, послуги розміщення, консультації та планування маршрутів, організація індивідуальних подорожей та інші туристичні послуги |
V. Відомості про осіб, які мають право вчиняти юридичні особи без довіреності, у тому числі підписувати договори
Прізвище, ім’я та по батькові
Лєщинський Станіслав Денисович
Ідентифікаційний номер 1234555689
Сторінку заповнив _Лєщинський С.Д. Лєщинський 15.06.2006
(прізвище,ініціали) (підпис) (дата)
... організації бухгалтерського обліку є керівник і головний бухгалтер підприємства, об’єктами – обліковий процес, праця виконавців, система бухгалтерського обліку. Відображення на рахунках витрат по створенню підприємства Організувати підприємство - це означає створити його, зареєструвати для початку діяльності, яка в майбутньому як очікується, приведе до кінцевої мети - отримання прибутку. ...
... ідно вдосконалювати матеріальне й соціальне стимулювання працівників. Одним з напрямків удосконалювання системи стимулювання праці у АТ «Цукровий комбінат» є реалізація вартісної концепції оплати праці на рівні підприємства припускає зміну системи внутріфірмового керування й стимулювання на основі розвитку внутрівиробничих товарно-грошових відносин між структурними одиницями підприємства аж до ...
... принципово нових технологій: мембранної, лазерної, плазмової, вакуумної, детонаційної та ін; прискорений розвиток біотехнології, яка сприяє створенню безвідходних технологічних процесів, нарощуванню обсягів виробництва сировини, продовольчих ресурсів. Рівень науково-технічного прогресу можна оцінити цілим рядом показників. Серед показників НТП особливе місце належить показникам технічного рівня ...
... Проте врезультаті ведення господарської діяльності тарпляються ситуації коли подальше ведення підприємництва потребує кардинальних змін, але яке не пов’язане з повною ліквідацією приватного підприємства. В наступному розділі розглянемо правові особливості реорганізації приватного підприємства. Розділ 3. ПРАВОЕ РЕГУЛЮВАННЯ ТА ОСОБЛИВОСТІ РЕОРГАНІЗАЦІЇ ПРИВАТНОГО ПІДПРИЄМСТВА 3.1 Порядок ...
0 комментариев