1.2.2.2 Предмети чоловічого туалету

До предметів чоловічого туалету відносять наступні види ювелірних виробів.

Запонки для манжет служать для застібання жорстких і м'яких манжет верхніх чоловічих сорочок і виготовляються із сплавів золота, срібла, кольорових металів, ювелірних каменів, пластмаси, дерева.

По конструкції запонки підрозділяють на підвиди: запонки із стійкою, запонки з ланцюжком, запонки з дротяною вісімкою, запонки з кнопками і ін.

Запонки із стійкою складаються з однієї або двох розеток, човника (якщо одна розетка) і стійки. Декоративні розетки бувають різної форми і прикрашаються вставками з ювелірних каменів, емалі і інших матеріалів або мають художній малюнок. Розетка з'єднується стійкою з човником (або з другою розеткою), за допомогою якого запонку втягають в петлі манжет.

Інші підвиди запонок відрізняються від запонок із стійкою тим, що розетки і човник або друга розетка сполучені не стійкою, а ланцюжком або дротом, зігнутим у вигляді вісімки.

В запонках з кнопками дві розетки з'єднуються за допомогою кнопки.

Затиски для краваток є хорошим доповненням до чоловічого туалету. Вони бувають дротяними або пластинчатими, із замком або без нього. Іноді вони мають підвішений ланцюжок з брелоком або без нього. Виготовляють затиски із сплавів дорогоцінних і кольорових металів; затиски з срібла і кольорових металів золотять. Лицьові деталі затиску мають різну форму, їх прикрашають вставками з ювелірних каменів, емалі, скла. Гладкі мають гравіровані або штамповані малюнки. Замки затисків можуть бути пружинними, а також цанговими (голчатими), вони повинні забезпечувати надійне кріплення краватки до сорочки. Пряжки для ременів складаються з двох деталей, на одній з яких є гачок, а на іншій – петливши. Вони кріпляться до кінців ременя, Виготовляють їх із сплавів срібла або кольорових металів з подальшим золоченням.


1.2.2.3 Інші предмети туалету

До них відносять флакони для духів, пульверизатори, мильниці і ін.

Флакони для духів (від франц. langnp1033flacon – пляшка) виготовляють з срібла, скла з металевою ажурною позолоченою або оксидованою оправою. Флакони складаються з корпусу, пробки, вушок і ланцюжка, проміжної ланки і кільця. Корпус з срібла складається з двох спаяних половинок. Лицьова сторона корпусу має гравірований малюнок або накладною з філігранню або емаллю різних кольорів і відтінків. Пробка має різьбову нарізку і герметично закриває флакон. Вушки служать для кріплення ланцюжка.

Корпуси флаконів для духів можуть бути виготовлені з кришталю, скла, імітуючого лазурит, малахіт і інші кольорові камені.

Пульверизатор ( від лат. langnp1033pulvis – прилад для розпиленості) – це флакон з кришталю, кольорового скла або срібла і пробка з кульковим механізмом. Натискуючи на головку і нахиляючи флакон, розбризкують духи. Є також балонні пульверизатори, в яких замість поршневого механізму в пробці на кінці горизонтальної трубки знаходиться гумовий балон для нагнітання повітря. При попаданні повітря у флакон тиск збільшується, а рідина у вертикальній трубці підіймається вгору і розбризкується.

Мильниці виготовляються із сплавів срібла і кольорових металів з подальшим золоченням. Мильниці з алюмінію мають анодну захисно-декоративну плівку з подальшим забарвленням під золото або старе срібло.

ювелірний прикраса сувенір дорогоцінний

1.2.3 Обладнання для годинника

Група цих виробів складається з обладнань для ручного і кишенькового годинника. Іноді до цієї групи відносять годинник в корпусах з дорогоцінних металів (сплавів золота і платини) зі вставками з коштовних (частіше) і напівкоштовних каменів.


1.2.3.1 Обладнання для наручних годинників

Браслети для наручних годинників роблять із сплавів золота 585-й проби, срібла, сплавів кольорових металів (латуні, томпаку, алюмінію) і неіржавіючої сталі методом штампування, литва і плетення. Браслети із сплавів срібла золотять, із сплавів міді – золотять і сріблять, нікелюють і хромують, а з алюмінію – анодують.

По конструкції браслети бувають м'якими і жорсткими.

М'які браслети складаються з окремих ланок (глидерів) різних розмірів і форм (прямокутній, овальній, квадратній, фасону), сполучених шарнірами або у вигляді оплету, тобто стрічки, обплетеною поволокою. Ці браслети гнучкі. Плетені браслети часто мають пересувний замок для регулювання довжини браслета по колу зап'ястка руки.

Іноді ланки збираються з пружинами – розтяжні браслети.

На кінцях браслети мають замки типу карабінів або трубчасті затиски, а браслети для жіночого годинника малого калібру – з вертикальними вушками. Кріпляться вони пружинними карабінами або ланками у вигляді підкови. Всі замки і трубчасті затиски по ширині відповідають ширині осі корпусу годинника. Іноді замок має запобіжник від розкриття браслета у вигляді вісімки. Браслети із замками легко надягають і знімаються з руки і годинника, а браслети з трубчастими затисками кріпляться до годинника на тривалий період і знімаються за рахунок пружин або спеціального регулятора довжини браслета.

Обробка браслетів різна, з гравірованим або штампованим малюнком. Виготовляють їх різної довжини, але частіше від 130 до 190мм з інтервалом 5-7,5мм.

Жорсткі браслети складаються з двох жорстких пружинячих половинок. Кріпляться вони до годинника карабінами крюків з пружиною або трубчастими затисками. Лицьова поверхня цих половинок буває гладкій полірованій або з рельєфним малюнком, з різними видами обробок.

В процесі носіння браслети для наручних годинників піддаються дії поту, що виділяється рукою. Тому на їх поверхню наносять значний шар захисно-декоративного покриття золотом, сріблом, нікелем або хромом. Товщина кулі покриття встановлюється в технічних описах на кожний вид браслета. Останнім часом при виготовленні деяких видів браслетів для наручних годинників застосовують тришарове золочення.

Ремені для наручних годинників виготовляють з натуральної і штучної шкіри, тасьми, шнурів, стрічок. Вони бувають цільними, просмикуваними через обидва вушка годинника, і з двох деталей – горта і запряжника, прикріплюванні наглухо до вушок годинника кнопками. Іноді ремені забезпечені напульсниками і брелоками. Для кріплення горта до запряжнику ремені мають пряжки або карабіни і трубчасті затиски для кріплення ременя до годинника. Лицьова сторона ременів з шкіри може мати витиснений малюнок, а тасьма або стрічки – тканий або плетений. Іноді вони бувають різнокольоровими. Довжина ременів 22-25см, ширина від 6 до 22мм залежно від розмірів вушков у годинника.


Информация о работе «Виявлення закономірності формування споживацької вартості ювелірних виробів на сучасному ринку»
Раздел: Экономика
Количество знаков с пробелами: 121213
Количество таблиц: 0
Количество изображений: 0

Похожие работы

Скачать
102872
1
2

... подібне. Тим самим створюється основа для факторного аналізу діяльності підприємства, успішній розробці бізнес-плану і податкового бюджету.[13, с. 36] 3.2 Основні напрями оптимізації оподаткування на підприємстві Становлення власної податкової системи України відбувалось на фоні системної перебудови економіки, спаду виробництва, загострення соціально-економічної ситуації. Для забезпечення ...

Скачать
57518
1
0

оловний інженер; -     головний механік; -     головний енергетик; -     зам. директора по виробничій діяльності; -     зам. директора по реалізації і якості реалізованої продукції; -     помічник директора по комерційній діяльності; -     зам. директора по охороні праці; -     помічник директора по кадрам і побуту; -     начальник автотранспортної ділянки. Зам. директору по виробничій ...

0 комментариев


Наверх