Природні — наявність ресурсів, ступінь освоєння ресурсів. Використання ресурсів освоєно на високому рівні. Ресурсів достатньо для виробничого процесу

Стратегическое управление (укр)
Загальна характеристика КП фабрики “Лучанка” Аналіз чисельності та руху робочої сили Аналіз рентабельності Аналіз дебіторської та кредиторської заборгованості Аналіз зовнішнього середовища Природні — наявність ресурсів, ступінь освоєння ресурсів. Використання ресурсів освоєно на високому рівні. Ресурсів достатньо для виробничого процесу Аналіз умов праці, забезпечення працівників засобами індивідуального захисту, фінансування заходів по охороні праці Вибір стратегічного шляху розвитку підприємства Потрібно знайти суми грошових потоків за (1.1) Визначення величини грошового потоку за роками Потрібно знайти суми грошових потоків Потрібно знайти суми грошових потоків Суть, значення та основні поняття стратегічного управління Процес стратегічного управління Стратегічні альтернативи розвитку підприємницьких структур
156566
знаков
40
таблиц
0
изображений

1. Природні — наявність ресурсів, ступінь освоєння ресурсів. Використання ресурсів освоєно на високому рівні. Ресурсів достатньо для виробничого процесу.

2. Демографічні – чисельність і статевий склад населення, територіальний розподіл, частка активного населення. В загальному по Україні спостерігаються в цьому плані негативні тенденції: зменшення чисельності населення і збільшення середнього віку однієї людини, що свідчить про зменшення кількості активної частини населення. Цей фактор в далекому майбутньому може негативно вплинути на організацію, а в найближчому майбутньому ніяких проблем не видно – в країні достатньо робочих рук, і якщо створити робочі місця, то знайдеться немало кандидатів на роботу, єдині витрати — навчання персоналу.

3. Науково-технічні — науково-технічна політика держави, рівень технології, технічний рівень і якість продукції. На даному етапі освоєння виробництва нових матеріалів доцільно користуватись науково-технічними, технологічними здобутками закордонних країн.

4. Економічні – ступінь державного регулювання економіки, система оподаткування, мінімальні розміри заробітної плати та пенсії. Розміри доходів населення визначають його купівельну спроможність. На фоні загального низького життєвого рівня населення падає також і попит на швейну продукцію. Важкий податковий тиск гнітить виробника. Позитивним є відносна стабілізація темпів інфляції.

5. Міжнародні – науково-технічне співробітництво, обсяги експорту, імпорту продукції. Керівники підприємства вивчають досвід закордонних організацій, користуються новими досягненнями в області технологій.

Таблиця 2.10

Стратегічний аналіз внутрішнього

та безпосереднього середовища

Фактор Стан фактору Тенденції розвитку Характер впливу

Рівень оподаткування:

ПДВ

Податок на прибуток


20%

30%


17%

20%


зниження ціни продукції (+),

зростання прибутку (+)

Рівень інфляції 2,5% в місяць

можливе зменшення

до 1,5%

знецінення грошових

ресурсів (-),

знецінення кредитних зобов'язань (+)

Валютний курс гривні

4,90 грн./ EURO


зниження валютного курсу гривні збільшення прибутку (+)
Рівень доходів населення 360 грн./міс. поступове зростання зростання попиту (+), прискорення збуту (+), збільшення обсягів виробництва (+)
Рівень процентної ставки по кредитах 1,5% місячних стабілізація можливість залучення позичкових коштів (+)
Рівень безробіття 7% зростання зниження попиту (-)
Рівень освіти

керівники – вища

робітники – середня

підвищення рівня освіти

підвищення продуктивності

праці (+)

Галузь


Життєвий цикл стадія росту незмінні ріст можливостей підприємства
Значення продукції для суспільства актуальне постійне зростання збільшення обсягів виробництва


Продовження табл. 2.10.

Характер конкуренції помірна збільшення конкурентів підвищення якості продукції
Споживачі


Характер попиту нестабільний поступова стабілізація збільшення числа замовлень
Характер споживачів французькі фірми розширення кола споживачів збільшення кількості замовлень
Конкуренти


Частка ринку 70% виготовлення аналогічної продукції на експорт по області зменшення частки зростання частки ринку підприємства
ціна послуг аналогічна зростання ціни зменшення їх частки на ринку
якість послуг відрізняється незначно зростає зміцнення позицій конкурентів у їх ніші ринку

2.4. SWOT-аналіз


Внутрішнє середовище (мікросередовище організації) - являє собою виробничий цикл та складається з 5 складових: цілі; структура; завдання; технологія та кадри.

Цілями КП фабрика “Лучанка” є виробництво конкурентноздатної, рентабельної продукції, реалізація її на освоєних ринках з метою отримання прибутку та задоволення потреб споживачів.

На КП фабрика “Лучанка” розподіл праці, як і в більшості сучасних організацій, являє собою закріплення певної роботи за спеціалістами, тобто за людьми, які здатні виконати цю роботу найкраще з точки зору організації, як одного цілого. Спеціалістів згруповано в підрозділах, сукупність яких становить структуру організації. Створення раціональної структури організації багато в чому визначає її успішне функціонування. На даному підприємстві чітко прослідковується горизонтальний розподіл на прикладі існування спеціалістів по виробництву, фінансів.

Вертикальний розподіл праці, утворює ієрархію управлінських рівнів. Створюється формальна підпорядкованість працівників в організації, яка визначає, хто займається координацією роботи, а хто її виконанням. В одного керівника вищого рівня є кілька підпорядкованих керівників нижчого рівня. Саме ця кількість і представляє собою сферу контролю.

Технологія є четвертою важливою складовою внутрішнього середовища організації, і повинна розглядатись в досить широкому значенні.

Технологія є засобом перетворення сировини у необхідні продукти чи послуги (причому цей процес є найбільш вагомим компонентом технології), і саме від технології залежать їх властивості. На КП фабрика “Лучанка” – постійно йде процес освоєння виробництва нових виробів, а значить і технологій їх виробництва.

Можливо, найважливішим фактором внутрішнього середовища організації є люди, що в ній працюють. Персонал підприємства характеризується стабільністю, високою кваліфікацією (більшість працівників давно працюють на підприємстві, добре знайомі з підприємством та колективом, і в змозі ефективно реалізовувати вказівки вищого керівництва). Спеціалісти та службовці працюють за спеціальностями, приблизно 2/3 мають вищу освіту (усі керівники вищого рівня мають вищу освіту), решта – середню спеціальну. Робітники – успішно закінчили навчання в ПТУ.

Оцінку внутрішнього середовища організації – її силу та слабкість, а також зовнішніх можливостей та загроз, як правило називають SWOT – аналіз. Це легкий в застосуванні інструмент швидкої оцінки стратегічного положення підприємства. SWOT – аналіз підкреслює, що стратегія повинна якнайкраще поєднувати внутрішні можливості компанії (її сильні та слабкі сторони) та зовнішню ситуацію (частково відображену в можливостях та загрозах).

Перш за все потрібно визначити сильні та слабкі внутрішні сторони підприємства та можливості і загрози оточуючого середовища:

Потенційні внутрішні сильні сторони:

• гарне враження, що склалося про підприємство в партнерів – під час роботи зарекомендувало себе як надійний партнер, йде назустріч побажанням клієнтів;

• високий кадровий потенціал – управлінням займаються досвідчені спеціалісти, знавці своєї справи. Керівники добре знають підприємство, вміють мислити на перспективу. В колективі існує атмосфера, що сприяє до продуктивної роботи, вище керівництво стимулює підлеглих до самостійної роботи (вимоги щодо самостійного прийняття рішень без надмірної кількості вказівок зверху);

• досвід у розробці нових товарів – починаючи з 1997 року на підприємстві активно йде процес розробки і освоєння випуску нової продукції (за останній час у виробництво введено нові види брюків, спідниць, ведеться робота по визначенню можливостей випуску нових суконь).

Потенційні внутрішні слабкі сторони:

• застаріле устаткування – устаткування на фабриці є застарілим і потребує значних коштів на ремонт;

• занадто вузький асортимент продукції – підприємство випускає лише кілька видів продукції, планується у майбутньому розширити асортимент;

• недостатня організація маркетингової діяльності – слабко організовано дослідження потреб ринку, вивчення потенційних ринків;

• недостатність грошей на фінансування необхідних змін у стратегії – зміна стратегії – досить ресурсомісткий процес. Окрім значних затрат часу і людських ресурсів, потрібні значні суми грошей. При сучасній ситуації в Україні досить складно забезпечити необхідний обсяг обігових коштів, чи накопичити значні суми для необхідних змін у стратегії.

Потенційні зовнішні можливості фірми:

• спроможність обслужити додаткові групи клієнтів або вийти на нові ринки або нові сегменти ринку;

• можливість розширення асортименту продукції, щоб задовольняти більше потреб клієнтів;

• спроможність використовувати навички у випуску нової продукції.

Потенційні зовнішні загрози:

• несприятлива зміна курсів іноземних валют – при закупівлі іноземного обладнання потрібно розраховуватись іноземною валютою, а при нестабільному курсі національної грошової одиниці України дуже важко будувати будь – які плани, цей фактор має неабияке значення при значних сумах та при тривалих термінах угод.

• дорогі законодавчі вимоги – існуючі податкові вимоги до підприємств досить сильно обмежують можливості підприємства до нормальної виробничої діяльності, вилучаються оборотні кошти від обігу в процесі виробництва.

• залежність від зниження попиту й етапу життєвого циклу розвитку бізнесу – попит на товари носить сезонний характер – в холодну пору року попит знижується.

Після дослідження внутрішніх та зовнішніх сильних і слабких сторін потрібно розробити відповідні стратегії поведінки підприємства на ринку рис. 2.1.

По результатах проведеного аналізу можна сформулювати стратегію підприємства: поєднання стратегії диверсифікації і стратегії росту.

На основі корпоративної стратегії виділяються такі цілі:

дослідження ринку, вивчення потреб споживачів;

визначення потрібних товарів і розрахувати обсяги виробництва;

проведення розрахунку ефективності проекту;

залучення інвестицій;

закупка сучасного обладнання;

налагодження виробництва.


Внутрішні

чинники


Зовнішні

Чинники


Сильні сторони


• гарне враження, що склалося про компанію в покупців

• лідер ринку

• високий кадровий потенціал

• досвід у розробці нових товарів

Слабкі сторони


• застаріле устаткування

• застарілий асортимент продукції

• недостатня організація маркетингової діяльності

• недостатність грошей на фінансування необхідних змін у стратегії

Можливості SO – стратегії

WO – стратегії.

• спроможність заключити контракти з новими партнерами

• шляхи розширення асортименту продукції, щоб задовольняти більше потреб клієнтів

• спроможність використовувати навички у випуску нової продукції

Досягати росту виробництва на 15% щорічно.

Розширити асортимент продукції

Використовувати сучасне обладнання для підвищення якості, рентабельності продукції.

Добитися залучення інвестицій для оснащення виробництва новою технікою.


Загрози.

SТ – стратегії

WТ – стратегії

• повільний ріст ринку

• несприятлива зміна курсів іноземних валют

• дорогі законодавчі вимоги

• висока залежність від зниження попиту й етапу життєвого циклу розвитку бізнесу

1. закупити сучасне обладнання (для досягнення максимальної глибини попиту), з найменшими витратами на виробництво продукції.

1. зменшити обсяги виробництва малорентабельної продукції і зосередитись на виробництві високорентабельної.

2. шукати можливості випуску нових товарів.

Рис. 2.1. SWOT-аналіз


Вивчаючи внутрішнє середовище організації не можна відокремлено концентруватись на якомусь одному факторі, так як всі фактори є взаємопов’язані і взаємозалежні. Потрібно враховувати крім самих факторів, і їх взаємодію, розглядаючи внутрішнє середовище як єдину систему, як комплекс факторів.

Виробничий потенціал підприємства використовується не повністю, є можливість організації виробництва у дві зміни. Трудові ресурси високої кваліфікації є у недостатній кількості. Оскільки, на зовнішній ринок підприємство працює на давальницькій сировині, то всі інші ресурси (тканини, підкладки, нитки, ґудзики) постачає замовник.

В результаті SWOT – аналізу було вироблено стратегії організації:

досягати росту продаж на 15% щорічно;

розширити асортимент продукції;

Використовувати сучасне обладнання для підвищення якості, рентабельності продукції.

Залучення інвестицій для оснащення виробництва новою технікою.

Закупити сучасне обладнання, з найменшими втратами на виробництво продукції.

Зменшити обсяги виробництва малорентабельної продукції і зосередитись на виробництві високорентабельної.

Шукати можливості випуску нових товарів.

Загальний аналіз внутрішнього середовища КП фабрики "Лучанка" можна зобразити у вигляді таблиці 2.11.

Таблиця 2.11

Аналіз внутрішнього середовища КП фабрики "Лучанка"

Сфера і фактори Стан фактору Тенденції розвитку Характер впливу
Виробництво


Виробничі потужності обмежені, задіяні майже повністю впровадження нових виробничих потужностей збільшення обсягів виробництва
Технологія виробництва застаріла технологія вдосконалення технологічних процесів підвищення якості продукції та продуктивності праці


Продовження табл. 2.11

Якість продукції за міжнародними стандартами середня підвищення якості розширення частки ринку, завоювання позитивного іміджу
Маркетинг


Частка ринку 30% виготовлення аналогічної продукції на експорт в області повільне зростання збільшення прибутків
Асортимент продукції стабільний розширення асортименту завоювання нових ринків
Реклама недостатня

Фінанси


Прибуток прибуток – 6,3 тис.грн./рік, зростання збільшення обсягів виробництва
Оборотні кошти обсяг – 100 тис.грн/рік збільшення обіговості збільшення прибутку
Залучення кредиту наявність короткострокових кредитів зростання їх обсягу впровадження нових виробничих потужностей
Кадри


Кваліфікація працівників висока у керівників, середня у відділі виготовлення підвищення кваліфікації підвищення якості виготовленої продукції
Плинність кадрів низька підтримка наявного стану зростання іміджу
Система мотивації потребує вдосконалення розробка ефективної системи мотивації підвищення якості праці


АННОТАЦІЯ

Темою цього дипломного проекту є “Стратегічне управління фірмою”. Проект розроблявся на матеріалах Колективного підприємства фабрики “Лучанка”. У дипломному проекті розглядаються питання, пов’язані із стратегічним розвитком підприємства. Адже, орієнтація менеджерів підприємства на довгострокову перспективу дає можливість здійснити виважений вибір стратегії розвитку підприємства та підвищити ефективність діяльності.

Враховуючи особливості внутрішнього і зовнішнього середовища підприємства були вироблені стратегії обмеженого росту і диференціації.

Було розглянуто в якості пропозицій два інвестиційних проекти. Перший проект — освоєння виробництва блуз жіночих. Другий проект — освоєння виробництва піджаків жіночих. В результаті розрахунку економічної ефективності проектів було вирішено реалізувати проект по виготовленню піджаків жіночих. В результаті реалізації нововведень підприємство зможе отримати додатковий прибуток і закріпити свої позиції на ринку.

RESЬMEE

Das Thema dieser Diplomarbeit ist «Strategische Geschдftsfьhrung». Als Forschungsobjekt ist die Aktiengesellschaft «Lutschanka» gewдhlt worden. Die wichtigsten Untersuchungsfragen sind mit der strategischen Entwicklung des Betriebs verbunden. Orientierung des Manager auf die langfristige Perspektive ermцglicht sichere Strategie der Geschдftsentwicklung, erhцlt Effektivitдt der Betriebstлtigkeit.

Besonderheiten des BetriebsauЯen und — innenmilieus berьcksichtigend sind Strategien des Budgetwachotums und dessen Differeuzierung ausgearbeitet.

Als Vorschlag sind zwei Investitionsprojekte untersucht worden.Das erste Projekt ist die mцgliche Einfьhrung in die Produktion neuer Modelle von Frauenblusen. Das zweite Projekt ist die mцgliche Einfьhrung in die Produktion neuer Modelle von Frauenjackeu. Nach der Abrechnung der wirtschaftlichen Effektivitлt beider Projekte hat man sich fьr das zweite Projekt entschieden, u. z. fьr die Produktion der Frauenjacket. Nach der Realisirung der Neuerungen kann der Betrieb zusдtzliches Einkommen bekommen und seine Position auf dem Markf bestдtigen.


Overview Формули
Лист1
Лист1 (2)
Лист1 (3)
Лист1 (4)

Sheet 1: Формули

5. Економіко-математичні методи і моделі










В даній частині дипломного проекту вважається доцільним розробити автоматизований розрахунок оцінки ефективності інвестицій щодо впровадження лінії по випуску блуз жіночих та лінії по випуску піджаків жіночих на підприємстві. Автоматизований розрахунок дасть змогу полегшити роботу планово-економічного відділу.





Таблиця 5.1




Модель розрахунку оцінки ефективності інвестицій на КП фабриці "Лучанка"










Показники Роки
2003 2004 2005 2006 2007
1 Зміна місткості ринку - 0.97 0.95 0.90 0.85
2 Місткість ринку, тис. шт. 60.00 58.20 55.29 49.76 42.30
3 Прибуток з одиниці виробу, $ 5 5 5 5 5
4 Прибуток, тис. $ 300.0 291.0 276.5 248.8 211.5
5 Рентабельність 0.20 0.20 0.20 0.20 0.20
6 Прибуток, тис. $ 60.000 58.200 55.290 49.761 42.297
7 Капіталовкладення, тис. $ 100.0
8 Амортизаційні відрахування, тис $ 15.0 15.0 15.0 15.0 15.0
9 Відсоток за кредит, % 18.0
10 Фінансові витрати, тис. $ 18.0 18.0 18.0 18.0 18.0
11 Інвестиційні витрати, тис. $ 100.0 0 0 0 100.0
12 Грошовий потік, тис. $ -43.000 55.200 52.290 46.761 -60.703
13 Ставка дисконту 0.06
14 Чистий приведений доход, тис. $ 53.580 48.775 43.431 36.509 28.840
37.744
15 Дохід з врахуванням дисконтноі ставки, тис $ 211.135
16 Інвестиційні витрати з врахуванням дисконтної ставки, тис. $ 173.390
17 Індекс доходності проекту 1.22
18 Розрахунок періоду окупності, роки 3.76
Sheet 2: Лист1





Таблиця 5.2

Розрахунок оцінки ефективності інвестицій по випуску жіночих блуз при несприятливих умовах
Показники Роки
2003 2004 2005 2006 2007
1 Зміна місткості ринку - 0.97 0.95 0.90 0.85
2 Місткість ринку, тис. шт. 60.00 58.20 55.29 49.76 42.30
3 Прибуток з одиниці виробу, $ 5 5 5 5 5
4 Прибуток, тис. $ 300.0 291.0 276.5 248.8 211.5
5 Рентабельність 0.20 0.20 0.20 0.20 0.20
6 Прибуток, тис. $ 60.000 58.200 55.290 49.761 42.297
7 Капіталовкладення, тис. $ 100.0
8 Амортизаційні відрахування, тис. $ 15.0 15.0 15.0 15.0 15.0
9 Відсоток за кредит, % 18.0
10 Фінансові витрати, тис. $ 18.0 18.0 18.0 18.0 18.0
11 Інвестиційні витрати, тис. $ 100.0 0 0 0 100.0
12 Грошовий потік, тис. $ -43.000 55.200 52.290 46.761 -60.703
13 Ставка дисконту 0.06
14 Чистий приведений доход, тис. $ 53.580 48.775 43.431 36.509 28.840
37.744
15 Дохід з врахуванням дисконтноі ставки, тис $ 211.135
16 Інвестиційні витрати з врахуванням дисконтної ставки, тис. $ 173.390
17 Індекс доходності проекту 1.22
18 Розрахунок періоду окупності, роки 3.76
Sheet 3: Лист1 (2)





Таблиця 5.3

Розрахунок оцінки ефективності інвестицій по випуску жіночих блуз при найбільш ймовірному розвитку подій
Показники Роки
2003 2004 2005 2006 2007
1 Зміна місткості ринку - 1.15 1.10 1.05 1.03
2 Місткість ринку, тис. шт. 60.00 69.00 75.90 79.70 82.09
3 Прибуток з одиниці виробу, $ 5 5 5 5 5
4 Прибуток, тис. $ 300.0 345.0 379.5 398.5 410.4
5 Рентабельність 0.20 0.20 0.20 0.20 0.20
6 Прибуток, тис. $ 60.000 69.000 75.900 79.695 82.086
7 Капіталовкладення, тис. $ 100.0
8 Амортизаційні відрахування, тис $ 15.0 15.0 15.0 15.0 15.0
9 Відсоток за кредит, % 18.0
10 Фінансові витрати, тис. $ 18.0 18.0 18.0 18.0 18.0
11 Інвестиційні витрати, тис. $ 100.0 0 0 0 100.0
12 Грошовий потік, тис. $ -43.000 66.000 72.900 76.695 -20.914
13 Ставка дисконту 0.06
14 Чистий приведений доход, тис. $ 53.580 58.318 60.550 59.880 58.041
116.978
15 Дохід з врахуванням дисконтноі ставки, тис $ 290.368
16 Інвестиційні витрати з врахуванням дисконтної ставки, тис. $ 173.390
17 Індекс доходності проекту 1.67
18 Розрахунок періоду окупності, роки 3.02
Sheet 4: Лист1 (3)





Таблиця 5.4

Розрахунку оцінки ефективності інвестицій по випуску жіночих піджаків при несприятливих умовах
Показники Роки
2003 2004 2005 2006 2007
1 Зміна місткості ринку - 0.95 0.90 0.85 0.80
2 Місткість ринку, тис. шт. 50.00 47.50 42.75 36.34 29.07
3 Прибуток з одиниці виробу, $ 11 11 11 11 11
4 Прибуток, тис. $ 550.0 522.5 470.3 399.7 319.8
5 Рентабельність 0.14 0.14 0.14 0.14 0.14
6 Прибуток, тис. $ 77.000 73.150 65.835 55.960 44.768
7 Капіталовкладення, тис. $ 120.0
8 Амортизаційні відрахування, тис $ 18.0 18.0 18.0 18.0 18.0
9 Відсоток за кредит, % 18.0
10 Фінансові витрати, тис. $ 21.6 21.6 21.6 21.6 21.6
11 Інвестиційні витрати, тис. $ 120.0 0 0 0 120.0
12 Грошовий потік, тис. $ -46.600 69.550 62.235 52.360 -78.832
13 Ставка дисконту 0.06
14 Чистий приведений доход, тис. $ 68.996 61.454 51.691 40.880 30.213
45.166
15 Дохід з врахуванням дисконтноі ставки, тис $ 253.235
16 Інвестиційні витрати з врахуванням дисконтної ставки, тис. $ 208.068
17 Індекс доходності проекту 1.22
18 Розрахунок періоду окупності, роки 3.63
Sheet 5: Лист1 (4)





Таблиця 5.5

Розрахунок оцінки ефективності інвестицій по випуску жіночих піджаків при найбільш ймовірному розвитку подій
Показники Роки
2003 2004 2005 2006 2007
1 Зміна місткості ринку - 1.15 1.10 1.08 1.05
2 Місткість ринку, тис. шт. 50.00 57.50 63.25 68.31 71.73
3 Прибуток з одиниці виробу, $ 11 11 11 11 11
4 Прибуток, тис. $ 550.0 632.5 695.8 751.4 789.0
5 Рентабельність 0.14 0.14 0.14 0.14 0.14
6 Прибуток, тис. $ 77.000 88.550 97.405 105.197 110.457
7 Капіталовкладення, тис. $ 120.0
8 Амортизаційні відрахування, тис $ 18.0 18.0 18.0 18.0 18.0
9 Відсоток за кредит, % 18.0
10 Фінансові витрати, тис. $ 21.6 21.6 21.6 21.6 21.6
11 Інвестиційні витрати, тис. $ 120.0 0 0 0 120.0
12 Грошовий потік, тис. $ -46.600 84.950 93.805 101.597 -13.143
13 Ставка дисконту 0.06
14 Чистий приведений доход, тис. $ 68.996 75.062 77.913 79.322 78.423
171.647
15 Дохід з врахуванням дисконтноі ставки, тис $ 379.716
16 Інвестиційні витрати з врахуванням дисконтної ставки, тис. $ 208.068
17 Індекс доходності проекту 1.82
18 Розрахунок періоду окупності, роки 2.82


СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ


Афанасьева А.И. и др. Управление швейными предприятиями: Учеб. для вузов.-М.:Легпромбытиздат, 1990.— 432с.

Виханский О.С. Стратегическое управление: Учебник. – М.: изд-во МГУ, 1995. – 252с.

Виханский О.С., Наумов А.И. Менеджмент: Учебник, 3-е издание, - М.: Гардарика, 1998. – 528с.

Економіка підприємства.:/за ред.С.В.Покропивного.-К.: Вид-во “Хвиля-прес”,1995.-280с.

Житна І.П., Нескреба А.М. Економічний аналіз господарської діяльності підприємств:навчальний посібник.-К.:Вища школа, 1992.-191с.

Забелин П.В., Моисеева Н.К. Основы стратегического управления: Учебное пособие. – М.: Информационно-внедренческий центр «Маркетинг», 1998. – 195с.

Захарченко В. Стратегия предприятия в переходной экономике // Бизнес Информ. – 1998. – №13-14. – с.23.

Захарченко В. Формирование экономической стратегии предприятия // Бизнес Информ. – 1998. – №16. – с.42.

Кэссон Герберт Ньютон. Искусство делать и сохранять деньги. Аксиомы бизнеса. Уверенность в себе. – Мн.: ПАРАДОКС, 1995. – 432 с.

Мельникова К., Лидовский Ю., Носков В. Стратегическое планирование деятельности предприятий // Бизнес Информ. – 1998. – №17–18. – с.109.

Мікроекономіка (В. Базилевич, В. Лук’янов, Н. Писаренко, Н. Квіцинська) Під ред. В. Базилевича.-К.: Четверта хвиля, 1997.-248с.

Пастухова В. Стратегічний підхід в управлінні підприємством // Економіка України. – 1999. – №5. – с. 84.

Покропивний С.Ф., Новак А.П. Ефективність інноваційно-інвестиційної діяльності: Збірник навчально-методичних матеріалів. – К.: КНЕУ, 1997. – 184с.

Пушкарь А., Тридед А. Разработка и реализация стратегии предприятия // Бизнес Информ. – 1998. – №21-22.

Томпсон А.А., Стрикленд А.Дж. Стратегический менеджмент. Искусство разработки и реализации стратегии: Учебник для вузов. – М: Банки и биржи, ЮНИТИ, 1998. – 576 с.

Финансовый менеджмент: теория и практика: Учебник. / под ред. Е.С. Стояновой, М.: Изд-во Перспектива, 1997. – 574 с.

Экономика: Учебник/Под ред. доц. А.С. Булатова.-М.: Издательство БЕК, 1996.-632с.


4. ОХОРОНА ПРАЦІ ТА НАВКОЛИШНЬОГО СЕРЕДОВИЩА


4.1. Управління охороною праці та навколишнього середовища


Згідно з законом України "Про охорону праці" на підприємстві створена служба охорони праці для організації виконання правових, організаційно-технічних, санітарно-гігієнічних, соціально-економічних і лікувально-профілактичних заходів, спрямованих на запобігання нещасних випадків, професійних захворювань і аваріям в процесі праці.


Служба охорони праці на підприємстві:

1. Забезпечує безпеку виробничих процесів, устаткування, будівель і споруд.

2. Забезпечує працюючих засобами індивідуального та колективного захисту.

З. Здійснює професійну підготовку і підвищення кваліфікації працівників з питань охорони праці.

4. Вибирає оптимальні режими праці і відпочинку працюючих.


Служба охорони праці виконує такі основні функції:

1. Опрацьовує ефективну цілісну систему управління охороною праці, сприяє удосконаленню діяльності у цьому напрямку кожного структурного підрозділу і кожної посадової особи.

2. Проводить оперативно-методичне керівництво роботою з охорони праці.

3. Складає комплексні заходи щодо досягнення встановлених нормативів безпеки, гігієни праці та виробничого середовища.

4. Проводить для працівників інструктаж з питань охорони праці.

5. Організовує забезпечення працюючих правилами, стандартами, нормами, положеннями, інструкціями та іншими нормативними актами з охорони праці.

6. Проводить паспортизацію цехів, дільниць, робочих місць щодо відповідності їх вимогам охорони праці.

7. Веде облік, аналіз нещасних випадків, професійних захворювань і аварій.

8. Розробляє перспективні та поточні плани роботи підприємства щодо створення безпечних та нешкідливих умов праці.


На КП фабриці "Лучанка" кількість працівників становить 213 чоловік. Організаційно-методичним керівництвом роботами по охороні праці та навколишнього середовища займається 1 фахівець – інженер з охороні праці. Він виконує весь комплекс робіт, пов’язаних з охороною праці, головним регламентуючим документом є посадова інструкція, де обумовлено його повноваження: здійснює контроль за дотриманням у підрозділах підприємства чинного законодавства, інструкцій, правил і норм по охороні праці, виробничої санітарії, протипожежному захисту й охороні навколишнього середовища, за наданням робітникам установлених пільг і компенсацій за умовами праці. Розробляє проекти планів по поліпшенню умов і охороні праці, зміцненню здоров'я робітників. Вивчає умови праці на робочих місцях, бере участь у впровадженні більш досконалих конструкцій огородженої техніки, захисних пристроїв і інших засобів захисту, заходів щодо створення безпечних і здорових умов праці, раціональних режимів праці і відпочинку з урахуванням специфіки виробництва, динаміки працездатності, періодичності фізіологічних функцій людини, а також рекомендацій науково-дослідних установ по науковій організації праці з метою збереження здоров'я і працездатності людей, підвищення змістовності праці. Бере участь у перевірці технічного стану устаткування, визначенні його відповідності вимогам безпечного ведення робіт, у необхідних випадках у встановленому порядку вживає заходи по припиненню його експлуатації. Здійснює контроль за роботою аспіраційних і вентиляційних систем, станом захисних пристосувань і пристроїв. Контролює своєчасність іспитів, перевірок, виробничого шуму, вібрації і т.п., виконання розпоряджень органів державного нагляду, міжвідомчого і відомчого контролю за дотриманням чинних норм і стандартів техніки безпеки в процесі виробництва, а також у проектах нових і що реконструюються виробничих об'єктів, бере участь у прийманні їх в експлуатацію. Розробляє інструкції з охорони праці, програми навчання робітників безпечним методам роботи, організує пропаганду і вивчення робітниками підприємства правил техніки безпеки, виробничої санітарії і протипожежного захисту, сприяє впровадженню спеціальних комплексів виробничої гімнастики, створенню комфортних зон, місць відпочинку. Проводить вступні і повторні інструктажі робітників підприємства, а також студентів і школярів у період проходження ними практики і трудового навчання, організує перевірку їхніх знань. Бере участь в упорядкуванні розділу колективного договору, що стосується питань поліпшення умов праці, зміцнення здоров'я робітників. Бере участь у розслідуванні випадків виробничого травматизму, фахових і непрофесійних захворювань, вивчає їхні причини, аналізує ефективність проведених заходів щодо їхнього попередження. Контролює слушність упорядкування заявок на спецодяг, спецхарчування, захисні пристрої і т.п., своєчасність видачі робітникам засобів індивідуального захисту, а також витрату підрозділами підприємства асигнувань на охорону праці. Складає звітність у терміни і по формах, встановлених законодавством. Повинен знати: постанови, розпорядження, накази вищих органів, методичні, нормативні й інші матеріали по охороні праці, техніці безпеки, виробничої санітарії і протипожежному захисту; основні технологічні процеси виробництва продукції підприємства; методи вивчення умов праці на робочих місцях; організацію роботи з охорони праці, виробничої санітарії і протипожежного захисту; систему стандартів безпеки праці; психофізіологічні вимоги до робітників, виходячи з категорії виконуваних робіт, обмеження застосування праці жінок, підлітків, робітників, переведених на легшу працю; особливості експлуатації устаткування, застосовуваного на підприємстві; правила і засоби контролю відповідності технічного стану устаткування вимогам безпечного ведення робіт; передовий вітчизняний і закордонний досвід по охороні праці; методи і форми пропаганди й інформації з охорони праці; порядок і терміни упорядкування звітності про виконання заходів щодо охорони праці, виробничої санітарії і протипожежного захисту; основи економіки, наукової організації праці, виробництва і управління; основи трудового законодавства.



Информация о работе «Стратегическое управление (укр)»
Раздел: Менеджмент
Количество знаков с пробелами: 156566
Количество таблиц: 40
Количество изображений: 0

Похожие работы

Скачать
916205
0
141

... , следование которым позволяет организации постоянно добиваться своих целей. В дополнение к потенциалу, обеспечивающему будущее функционирование организации, другим конечным продуктом стратегического управления являются её структура и изменения, обеспечивающие чувствительность к изменениям во внешних условиях. В предпринимательской фирме это требует наличия управленческой способности замечать и ...

Скачать
170472
30
42

... реклами. 2. В розділі 2 відображені результати проведеного аналізу рекламної діяльності та якості роботи служби маркетингу в рекламному агентстві ТОВ “Україна-АРТ” у 2004 –2006 роках. Діяльність відділу маркетингу заснована на наступних ключових факторах забезпечення конкурентних переваг підприємства на ринку реклами: а) Основні переваги розміщення реклами в автобусах: -Диференціація цільової ...

Скачать
164646
30
26

... функций подразделениями компании, которые структурно не входят в состав департамента маркетинга. На них же возложена задача периодической ревизии организации системы маркетинговой деятельности на предприятии. Группа маркетинговых исследований отвечает за планирование, организацию, сбор информации и обработку результатов маркетинговых исследований, проводимых департаментом маркетинга. При этом, ...

Скачать
119868
7
9

... «КЗТС» и благополучие его работников. Расчет эффективности от внедрения предложенных мероприятий проведен экспертным методом и представлен в подразделе 3.3   3.2. Разработка и внедрение компьютерной информационной системы на предприятии как фактор долговременных конкурентных преимуществ. Стратегическое планирование - это широкомасштабный план для достижения предприятием поставленных целей ...

0 комментариев


Наверх