Опис конструкції і принципу роботи конвеєрної печі

Вибір та обґрунтування технології виробництва керамічних плиток для підлоги
ЗАГАЛЬНА ЧАСТИНА Розрахунок хімічного складу кераміки ТЕХНОЛОГІЧНА ЧАСТИНА Попередня підготовка матеріалів Матеріальний баланс виробництва Мостові грейферні крани Пропелерні мішалки Розрахунок складу готової продукції СПЕЦІАЛЬНА ЧАСТИНА Опис конструкції і принципу роботи конвеєрної печі М довжини (1000 мм) : шаг плитки Розрахунок втрат теплоти крізь огородження Тепловий баланс зони підігріву та випалу Витрати теплоти Аеродинамічний розрахунок Аналіз технологічних величин Розробка систем керування технологічним процесом Вибір виконуючих пристроїв Характеристика негативних факторів проектованого об'єкта Заходи зі створення безпечних та здорових умов праці, передбачених проектом Вентиляція Протипожежні заходи Розрахунок показників по праці і заробітній платні Розрахунок собівартості продукції
133393
знака
30
таблиц
25
изображений

3.2 Опис конструкції і принципу роботи конвеєрної печі

Піч являє собою тунель, що футеровано вогнетривким матеріалом. В тунелі розташоване транспортувальне обладнання - роликовий конвеєр, на якому розташовані вироби, які випалюються - плитки, що розташовані в ряд горизонтально.

Корпус печі виконаний із окремих секцій, кожна з яких представляє собою каркас, який футерований усередині вогнетривом. Між секціями є зазор 20 мм, який виконує роль температурного шва. Довжина однієї секції 2-3м. Щоб не відбувалося затиску роликів (внаслідок садки або розширення кладки) кожна секція виконується зі своїм каркасом, який не пов'язаний із рамою роликового конвеєра. Це забезпечує незалежне регулювання кладки та роликового конвеєра.

Піч по довжині розподілена на три технологічні зони підігріву, випалу, охолодження, які одна від однієї відділені порогами. Пороги дозволяють більш ефективно підтримувати температурний режим. Довжина зон підігріву та випалу, охолодження визначаються за виробами, які випалюються та за темпе-ратурою на кривій випалу.

У зонах підігріву та випалу передбачене верхнє і нижнє розташування пальників, форсунок. Це дає можливість регулювати перепад температур поміж верхнім та нижнім горизонтами печі, тобто виключити деформацію плиток.

Роликові печі відкритого полум'я з газовим опаленням обладнані інжекційними пальниками, які установлені в зонах підігріву та випалу, а також у зоні охолодження. В зонах підігріву та випалу передбачені нижні (під роликами) та верхні (над роликами) пальники. Пальники розташовані у шаховому порядку з двох сторін печі (в кожній секції від 3 до 8 пальників) у зоні підігріву та випалу. Отвори виходу газоповітряної суміші в пальникових каменях розта-шовані по дотичній до поверхні склепіння печі, що виключає прямий вплив продуктів горіння на плитки роликів.

Відстань між вісями верхніх пальників і вісями роликів - 150 мм, а від вісей нижніх пальників до вісей роликів - 300-335 мм (така відстань дозволяє захистити ролики від прямої дії продуктів згоряння і збільшити термін їх служби.

Ролики конвеєра виконують із жаростійкої сталі різних марок у відповідності з тепловим режимом тої чи іншої ділянки печі: із сталі 12Х17 до -600-800ºC, із Х25Т - до 850ºC, з ОХ23Н18 - до 1000ºC і вище 1000ºC - із сталі ХН78Т і ХН70Ю. Довжина роликів 2280 мм, діаметр 32, шаг 75 мм.

В останніх конструкціях печей однорядна приводна цеп ПР-2,7 замінена на дворядну 2ПР-15-875-4540, залізографітові втулки замінені на кульо-підшипники, що робить привід більш надійним, а рух плиток по конвеєру більш плавним [8].

Піч по всій довжині має вікна для спостереження за робочим простором та вікна для відчистки поду.

Димові гази та нагріте повітря відбирається через декілька отворів на початку печі, в середині та кожній ділянці зони охолодження. Кожна дільниця має автономну систему видалення газів і повітря, що забезпечує високу ступінь регулювання температурного режиму печі.

Отже вироби проходять зону підігріву, зону випалу назустріч їм рухаються димові гази, що відбираються у зоні підігріву. В зоні охолодження плиток, за рахунок подачі холодного повітря через отвори в стінах печі вище рольганга в секції зони охолодження, яка знаходиться біля зони випалу. Потім плитки охолоджуються струменевою обдув кою холодним повітрям зверху та знизу [13,14,15].


3.3 Конструктивний розрахунок печі

 

Розрахунок містить визначення конструктивних розмірів, які залежать від продуктів, тривалості і температури теплової обробки матеріалу, його властивостей.

Таблиця 3.1 - Вихідні дані для розрахунку

Найменування параметру Одиниці вимірювання

Значення

параметру

1 2 3
Маса 1 м² плитки кг 22,5
Продуктивність печі м²/ рік 400000
Залишкова вологість сирцю % 0,5
Брак випалу та на складі % 4,0
Втрати при прожарюванні % 6,12
Паливо - природний газ Шебелинського родовища
Робоча вологість газу % 1,0
Максимальна температура випалу °C 1070
Тривалість випалу хв 65
Температура навколишнього повітря °C 20
Температура газів, що виходять з печі °C 300
Температура повітря, що подається на горіння °C 20
Температура повітря, що відбирається на сушіння °C 450
Початкова температура матеріалу °C 400
Кінцева температура матеріалу °C 200
Кількість годин роботи печі на рік год 8184
Шаг ролика мм 75
Діаметр ролика мм 32
Розмір однієї плитки, мм мм 400×400
Висота робочого каналу, мм мм 722
Ширина робочого каналу мм 1150
Вміст Al2O3 в глині % 28,0
Склад маси: глина : маріуполіт % 70:30

Річна масова продуктивність печі, кг/рік:

 


 

 (3.1)

де  - річна продуктивність печі, м²/рік;

a - маса 1 м² плитки, кг.

 кг/рік

Масова місткість печі, кг:

 (3.2)

де Gріч - продуктивність печі за рік, кг;

Z - тривалість теплової обробки, год;

Zр - кількість годин роботи печі за рік;

m - втрата залишкової вологості, втрати при прожарюванні, брак і втрати виробів, враховуючи від подачі в піч і до надходження споживачу, %.

 кг

Виходячи з ширини конвеєра 1,15 м та розміру плиток (400×400 мм) приймаємо кількість плиток розташованих по ширині конвеєра - 2 плитки.

Розраховуємо кількість плиток, розташованих на одному погоному метрі конвеєра печі:


Информация о работе «Вибір та обґрунтування технології виробництва керамічних плиток для підлоги»
Раздел: Промышленность, производство
Количество знаков с пробелами: 133393
Количество таблиц: 30
Количество изображений: 25

Похожие работы

Скачать
14639
1
0

... ібно правильно підготувати і обробити керамічну плитку. Зверніть увагу на екран. (слайди №10 - 11) Отже – етапі підготовки і обробки керамічної плитки. Перш за все, ми повинні розрахувати кількість плитки. Потім правильно підібрати – залежно від місця облицювання, технічних характеристик, ґатунку, кольору, узору. Наступний етап – сортування плитки. І, урешті, різання неповномірних плиток. ...

Скачать
482216
0
0

... Философия культуры. – М.: NOTA BENE, 2001. – 349 с. 5.  Додельцев Р.Ф. Концепция культуры З. Фрейда. – М.: Знание, 1989. – 60 с. 6.  Киссель М.А. Джамбаттиста Вико. – М.: Мысль, 1980. – 197 с. 7.  Культурологія. Українська та зарубіжна культура: Навч. посібник (М.М.Закович, І.А.Зязюн, О.М.Семашко та ін.). – з вид. – К.: Знання, 2007. – 567 с. 8.  Фрейд Зігмунд. Вступ до психоаналізу: Лекції ...

Скачать
187211
19
26

... є трудовий колектив за соціальними показниками (стать, вік, професія й кваліфікація, національність, утворення й ін.). Ланка керування - самостійна частина організаційної структури на певному рівні, що складається з апарата керування й виробничих підрозділів. Структурний підрозділ - самостійна частина ланки керування (відділ, служба, ділянка), що виконує певні завдання керування на основі ...

Скачать
777715
34
6

... . Варять не більше 20 хв. М'ясний порошок — однорідна маса, отримана подрібненням сухого м'яса, колір світло-коричневий. Варять не більше 5 хв. Волога в порошку не більше 10%, упаковка герметична. ЛЕКЦІЯ ПО ТОВАРОЗНАВСТВУ РИБИ 1.Характеристика сімейств риб Промислові риби класифікують по декількох ознаках. По способу і місцю життя риби ділять на морських, прісноводих, напівпрохідні і прох ...

0 комментариев


Наверх