6. t-тест для перевірки гіпотези про числові значення окремих коефіцієнтів регресії проводиться за 6-тикроковою схемою (схема наведена у л.р.№ 2, п. 6).
Інтервал довіри для регресійного коефіцієнта при рівні довіри (1-) є інтервалом з випадково залежними межами.
Довірчий інтервал для дійсного значення регрессійного коефіцієнта :
7. Коефіцієнт детермінації дрівнює квадрату емпіричного множинного коефіцієнта кореляції між двома рядами спостережень: емпіричних значень регресанда() та його розрахунковим значенням ().
Три формули для розрахунку коефіцієнта детермінації:
1) ;
2) ;
3) .
Регресійне рівняння оцінене тим краще, чим більше за інших рівних умов .
Частинний коефіцієнт детермінації називається граничним вкладом k-го регресора в і показує, на яку величину зменшується коефіцієнт детермінації, якщо k-й регресор (і тільки він) буде виключений із групи K регресорів.
,
де - коефіцієнт детермінації, одержаний при включенні усіх К регресорів;
- квадрат обчисленого значення t-статистики для k-го регресійного коефіцієнта-
;
Т – довжина ряду спостережень;
К – кількість регресорів;
Т-К – кількість ступенів вільності.
З двох варіантів регресійних рівнянь, які відрізняються на величину зкоректованого коефіцієнта детермінації, але мають однаково гарні інші критерії якості, обирають варіант з більшим значенням зкоректованого коефіцієнта детермінації.
Зкоректований коефіцієнт детермінації за Тейлом:
.
Зкоректований коефіцієнт детермінації за Амемієй:
.
8. F-тест може бути проведений за схемою, яка складається з 6-ти кроків.
КРОК 1. Формулюється пара гіпотез:
- жоден регресор не впливає на регресанд
існує хоча б один регресор, який впливає на регресанд: .
КРОК 2. Обирається рівень значимості.
КРОК 3. Визначається табличне значення F-критерію (функція FРАСПОБР в EXCEL).
КРОК 4. Числове значення F-статистики може бути розраховане за спрощеною формулою із застосуванням коефіцієнта детермінації :
.
КРОК 5. Порівнюється розрахована величина F з її табличним значенням та приймається рішення у відповідності з правилом застосування F-тесту:
відхиляється, якщо .
КРОК 6. Інтерпретуються результати тесту.
... комбiнацiю просторової i часової вибірок n × m × T. Проблема формування сукупності спостережень та її однорiдностi досить важлива в економетричному моделюванні, бо економетрична модель кiлькiсно описує закономiрнiсть формування економічних процесів та явищ. А ця закономiрнiсть доволі повно може проявитись лише тоді, коли сукупність спостережень достатньо велика. Якщо дослідник задає ...
... собою системи взаємопов'язаних рівнянь і використовуються для кількісних оцінок параметрів економічних процесів та явищ. За внесок у розвиток економетричних моделей і методів 1969 р. Нобелівську премію одержали Р. Фріш і Я. Тінберген. 1980 р. за створення економічних моделей і застосування їх до аналізу економічних коливань і економічної політики Нобелівську премію одержав Л. Юіяйн. За пояснення ...
... інші території. На додаток до цього моделі прогнозування в СППР та основані на реальних знаннях системи часто використовуються як настільні, розраховані на одного користувача системи. Системи підтримки прийняття рішень набули широкого застосування в економіках передових країн світу, причому їхня кількість постійно зростає. На рівні стратегічного управління використовується ряд СППР, зокрема для ...
... банківському ринку намагається досягнути банк, а також з загальним рівнем характеристик усередненого банку банківської системи України; В якості банка - лідера для зовнішньоекономічної орієнтації діяльності ВАТ “Міжнародний комерційний банк” виберемо ВАТ “Державний акціонерний експортно-імпортний банк України" (810 рейтингове місце в банківській системі України - дивись Додаток А [98]), в якості ...
0 комментариев