Порівняльний аналіз доходності різних видів цінних паперів

Аналіз банківської діяльності
Прийоми і методи аналізу Тип робочих активів Аналіз забезпечення позик Аналіз портфелю цінних паперів Аналіз тенденцій складу, структури і динаміки капіталу за ряд років за даними балансу Оцінка обґрунтованості залучення МБК на основі розрахунку платіжного балансу та коефіцієнтів дохідності Аналіз динаміки доходів в цілому та за складом і структурою Аналіз структури витрат Оцінка співвідношення доходів і витрат КБ і визначення прибутку (ПР) (збитку) оподаткування Загальна оцінка рівня прибутку (ПР) Аналіз впливу основних факторів на рівень формування прибутку від кредитних, комісійних, інвестиційних операцій Значення, завдання і інформаційне забезпечення аналізу ліквідності прибутку Аналіз кредитного портфеля з точки зору ліквідності кредитів (надійності їх повернення і диверсифікації кредитних вкладень) Методи розрахунку факторів прискорення та розгортання ділової активності банку та їх аналіз Методика розрахунку і порівняльний аналіз показників, що характеризують фінансову стійкість банку через якість активів Кількісна оцінка кредитного ризику Порівняльний аналіз доходності різних видів цінних паперів
106063
знака
0
таблиц
0
изображений

73. Порівняльний аналіз доходності різних видів цінних паперів

Доходність ЦП порівнюється через співставлення таких показників як доход до строку сплати (ДСП). ДСП- це така ставка доходу, яку має інвестор, якщо він тримає придбану облігацію до строку її погашення. ДСО=(Д+СТ/Д+СО)-І , де Д- доход який отримує інвестор протягом всього періоду інвестування, СТ СО- вартість інвестицій відповідно в кінці та на початку періоду інвестування. Якщо інвестування здійснювалося декілька років із реінвестуванням отриманих щорічних доходів, доход до строку оплати може бути представлений у вигляді річної доходності R, яка розраховується як середньозважена за доходностями Rt всіх років інвестування

R=ÖÕ(1+Rt)-1

Ефективність кожної інвестиції може бути оцінена за так званою ставкою внутрішньої доходності, яка є рішенням рівняння


PB=åCFt/(1+IRR)t

де PB вартість інвестицій.

 

74. Ризик незбалансованої ліквідності по відношенню до доходності цінних паперів

 

Це ризик фінансування інвест вкладень за рахунок більш коротких пасивів. Він появляється у випадку, коли банку для підтримки ліквідності необхідно терміново продати ЦП, але без втрат це зробити неможливо. РОзглянемо ситуацію на прикладі. Банк має в портфелі ОВДП номіналом 100грн. Кожна - в кількості 1400 штук з терміном погашення 131 день. ОВДП були придбанні за ціною 72,51грн. Ціна продажу облігацій на поточну дату =90,38грн. Банк має терміново поповнити ліквідні кошти. З цією метою банк може: а) продати ОВДП та поповнити кошти на коррах-ку; б)отримати МБК за ставкою 35% річних під заставу ОВДП. Потрібно визначити, який варіант більш доцільний для банку з позиції мінімізації втрат. Розрахунки показують, що дохід від погашення облігацій становитимете 38тис грн. Сума % за користування МБК=25тисгрн. Отже для того щоб збалансувати ліквідність КБ потрібно залучити МБК під заставу ОВДП. Втрати банку дорівнюватимуть розміру сплачених % за кредит.

 

75. Види, задачі та інформаційна база валютних ризиків

Кожний банк, перш ніж здійснювати операції, пов¢язані з валютним ризиком повинен ознайомитись та зрозуміти всю складність сфери управління та аналізу валютного ризику. ВР-ризик потенційних збитків від зміни валютних курсів. Його розмежовують на: операційний, трансляційний та економічний. Опер.ризик- можливість неотримання прибутку у результаті впливу зміни валютного курсу на грошові потоки. Транс. ризик- виникає при невідповідності між активами та пасивами, вираженими у різних іноземних валютах. Ек. ризик- можливість несприятливого впливу зміни валютного курсу на економічний стан банку.

Політика банку щодо управління ВР повинна включати у себе наступні напрями: вибір певних операцій у іноземній валюті, які хоче проводити банк, встановлення лімітів для валютних позицій, встановлення правил бух обліку для переоцінки валютних позицій, організацію аналітичної роботи. Головним при аналізі ВР є рух грошових коштів (а саме чітке розмежування їх надходження і відпливу) через коррахунки “ностро” та “лоро” банку. Аналіз сальдо цих рахунків є джерелом інформації про валютний ризик.

 

78. Методи управління і хеджування валютними ризиками на основі аналізу

 

До методів усунення валютного ризику відносяться фінансові операції, які дозволяють або уникнути ризику спричиненого зміною валютного курсу, або отримати спекулятивний прибуток від курсових коливань. Процес зменшення ризику можливих втрат називається хеджуванням.

Хеджування можна розглядати як позицію, яку створюють для захисту доходності вже існуючої позиції, тобто створення компенсаційної валютної позиції. Ризик двох відкритих позицій визначається виразом:

 (1)

де R — ризик двох відкритих позицій;

Х1- обсяг відкритої позиції активу із стандартним відхиленням доходності S1; Х2 - обсяг компенсаційної позиції із стандартним відхиленням доходності S2; Р12 - коефіцієнт кореляції доходності активів.

Для того, щоб визначити, яким же повинен бути обсяг компенсуючої позиції для хеджування використовують коефіцієнт хеджування Ь, який визначається: Ь=Х2/Х1. Отже, обсяг позиції для хеджування X2 визначається:

 (2)

Важливо знати, при якому значенні b ризик портфелю двох відкритих позицій буде мінімальним, тобто необхідно знайти оптимальний коефіцієнт хеджування. Він визначається за формулою:

 (3)

Це значення було знайдено у результаті розв'язку задачі мінімізації виразу (1). Отже, формула (2) набуває вигляду:

 (4)

Якщо підставити це значення у формулу для ризику портфеля (1), то отримаємо (після скорочення) значення ризику, яке відповідає оптимальному хеджуванню:

 (5)

 


Информация о работе «Аналіз банківської діяльності»
Раздел: Банковское дело
Количество знаков с пробелами: 106063
Количество таблиц: 0
Количество изображений: 0

Похожие работы

Скачать
70042
11
3

... поставленим завданням. Без організації належного контролю за виконанням планів їх складання перетворюються на рутинну й непотрібну роботу. Розділ 2. Організація механізму планування банківської діяльності Фінансове планування спрямовується на перетворення стратегічних цілей та завдань банку в конкретні значення результативних фінансових показників діяльності банківської установи через реал ...

Скачать
85256
5
8

... меж для розробки кількісних та якісних завдань банку загалом та кожного його підрозділу зокрема (табл.1.1) [2, с. 32]. Таблиця 1.1 Завдання і елементи системи планування банківської діяльності Основні завдання планування Елементи планування Визначення перспектив та майбутнього профілю банку Інформаційна система Визначення та характеристика сегментів ринку, що їх має намір ...

Скачать
22923
1
1

... світу. 3. Законодавство України, яке регламентує діяльність банків щодо захисту їх безпеки на ринку банківських послуг. Аналізуючи нормативно-правові умови безпеки банківської діяльності в Україні, необхітно зазначити, що спеціального законодавства в цій галузі на сьогодні немає. Україна є однією з небагатьох країн світу, де, незважаючи на значне зростання злочинності, приватний сектор економ ...

Скачать
48452
1
0

... грошового ринку, банки повинні брати на себе всю відповідальність перед інвесторами за економічні ризики своїх позичальників. Успіху в справі диверсифікації ризиків можна добитися тільки за умови, що дане завдання розв'язуватиметься зусиллями всієї банківської системи. Необхідне ухвалення низки законів, що регламентують діяльність всіх її ланок і створення ефективного механізму державного контролю ...

0 комментариев


Наверх