39. Основні типи і переумови застосування консигнаційних угод.
За умов консигнаційних угод (різновид комісії) консигнант поставляє консигнатору певні товари для подальшої їх реалізації на обумовленому ринку. Товари є власністтю консигнанта до їх реалізації. Консигнатор здійснює оплату по мірі реалізації тов. Консигнатор зобов’язаний застрах. товари, реалізувати їх за визнач.строк та здійсн.оплату.
Виділяють консигнацію: без повернення, з поверненням, з частковим поверненням.
За умов першої товари не реалізовані консигнатором мають бути ним викуплені. Консигнація з поверненням передбачає повернення консигнанту нереалізованої продукції. Консигнація з частковим поверненням передбачає повернення консигнанту певної частини нереаліз.товарів а іншу частину викупає консигнатор. Консигнатор отримує винагороду від консигнанта. Важливою передумовою є те, що консигнатор, як посередник мусить ефективно функціонувати на певному збутовому ринку, мати власні потужності, приміщення, склади, фін.ресурси, не має права реалізувати на даному ринку товари що конкурують з наданими консигнантом.
40.Договори комісії та обов’язки «дель-кредере» комісіонера.
Договір комісії передбачає надання комітентом права комісіонеру реалізовувати певні товари за обумовлену ціну, в певні строки від власного ім’я та за рахунок комітента третім особам за певну винагороду. Виділяють: просту комісію та угоди делькредере. За умов простої комісії комісіонер діє в рамках угоди,комісіонер не є власником товарів комітента, покупець та продавець розраховуються напряму , комісіонер не несе відп. за діяльність сторін (покупця/продавця). Комісіонер отримує 1-4% від угоди. Комісійнійні угоди делькредере передбачають продаж комісіонером товарів комітента, відповідальність комісіонера за платежі від покупця, за покриття втрат комітента, комісіонер заключає угоду з покупцем сам та переказує гроші комітенту сам отримуючи прибутки у вигл.різниці в цінах.
Комісіонер виступає стороноу угоди купівлі-продажу товарів та їх власником до реалізації.
40 Договори комісії та обов’язки “дель-кредере” комісіонера.
Контрагентами в комісійних операціях виступають: комісіонер (посередник) і комітент (власник товару). Комітент доручає комісіонеру від імені комісіонера та за рахунок комітента здійснити операцію купівлі-продажу з третім контрагентом. Тобто посередник шукає партнерів, підписує з ними угоду від свого імені але за рахунок продавця або покупця, який приймає на себе комерційні ризики. Посередником комісіонер є лише для комітента, а для третьої сторони він є продавцем або покупцем.
Договір комісії зазвичай укладається одноразово.
В ньому обумовлюються:
1) мінімальні ціни при експорті та максимальні при імпорті товарів
2) строки поставок обумовлених партій товару
3) технічні та якісні характеристики товару
4) відповідальність сторін
5) розміри і порядок виплати комісійних винагород
Договором “делькредере” комісіонер бере на себе зобов”язання відповідати за платежі покупця та компенсувати усі витрати комітенту, якщо покупець виявиться не платоспроможним. Причому комісіонер може самостійно заключити догорів з покупцем, а вже потім з комітентом. У такому разі прибуток комісіонера буде становити різницю між сумами закупки товару у комітента та реалізації його покупцеві. Іншим варіантом отримання прибутку є зафіксований у договорі відсоток від суми угоди (як правило це 1,5-3,5%).
41 Операції з перепродажу та їх характеристика.
Такі операції здійснюються торговими посередниками від свого імені та за свій рахунок. Посередник самостійно виступає стороною договору, як з експортером, так і з кінцевим покупцем і стає власником товару після його сплати.
Існують 2 види операцій з перепродажу:
1. посередник по відношенню до експортера виступає як покупець товару на основі договору купівлі-продажу. Він стає власником товару і може реалізовувати його на свій розсуд на будь-якому ринку і за будь-якою ціною.
2. експортер і посередник підписують угоду про продаж товарів на певній території на конкретний термін з деталізацією інших аспектів (distributors). Такі посередники продають товари від власного імені та за власні кошти і несуть відповідальність за всі види ризиків.
Переваги використання дистрибуторів:
- можливість виходу на нові ринки, забезпечення реклами на них товарів експортера протягом терміну контракту.
- такі угоди укладаються з фірмами, що мають власну збутову мережу
- такі угоди супроводжуються договорами купівлі-продажу на постачання товару
- такі угоди гарантують одержання платежу за товар одразу після його постачання.
Вигідність таких угод для дистрибуторів зумовлена їх комерційною незалежністю, самостійністю у встановленні цін, набуттям монопольного права на продаж товарів експортера на своїй території.
... в Европе. В отличие от большинства выпусков обычных облигаций еврооблигации реализуют одновременно в нескольких финансовых центрах при посредничестве транснациональных синдикатов страхователей, а покупает их международное сообщество инвесторов, простирающееся за пределы выпускающих эти облигации стран. В отдельных случаях выпуски еврооблигаций позволяют кредитору требовать уплаты в одной из ...
... ). Гуманитарные науки выделились в особую отрасль. Усилилось стремление познавать Русскую историю. Было опубликовано “Слово о полку Игореве”, 8 томов “История гос-ва Российского” Н.М. Карамзина.29 томов “ История России с древнейших времен” С.М. Соловьева. Важной задачей в процессе становления национальной культуры была разработка правил русского литературного и разговорного языка, т.к. многие ...
... озвончения в середине слова после безударного гласного в словах французского происхождения. Зав. кафедрой -------------------------------------------------- Экзаменационный билет по предмету ИСТОРИЯ АНГЛИЙСКОГО ЯЗЫКА И ВВЕДЕНИЕ В СПЕЦФИЛОЛОГИЮ Билет № 12 Дайте лингвистическую характеристику "Младшей Эдды". Проанализируйте общественные условия национальной жизни Англии, ...
... Постоянное стрелецкое войско стало мощной боевой силой Московского государства. Было составлено «Уложение о службе» - первый военный устав, по которому устанавливались две формы прохождения военной службы: по отечеству, то есть по происхождению; по прибору, то есть по набору. Вливались в войско и казаки с Дона. В 1571 г. был составлен первый Устав по организации сторожевой и станичной службы. ...
0 комментариев