29. Суч.практика торг-лі “ноу-хау”.
“Ноу-хау”- надання техн.досвіду та секретів вир-ва, які включ. відомості технол, екон, адмін, фінанс.хар-ру, використання яких забезп. певні переваги. Предметом купівлі-продажу є незапатентовані винаходи, що мають комерц.цінність.
В суч.міжн.практиці найбільш часто зустріч-ся патентні ліц-зії з одночасн. передачею ноу-хау і наданням техн.допомоги в налагодженні вир-ва. Друге місце займ. ліц-зії на ноу-хау і лише третє – чисто патентні ліц-зії, які не передбач. передачу ноу-хау. Це поясн-ся тим, що за суч.роз-ку техніки освоєння більш.частини винаходів без надання ноу-хау, або зовсім неможливо, або призвод. до невиробн.витрат часу та коштів, тому ноу-хау є осн.об”єктом не лише ліц-зій, але і інш.форм передачі технологій. Мають місце у дан.виді ліценз.угод умови про нерозголош-я ноу-хау як в пер-д терміну дії ліценз.угоди, так і після її закінчення. Найб.характ.умовами ліценз.угод, які обмеж. ліцензіата у викор-і ноу-хау, є:
- не передав. набуті знання і досвід третій стороні протягом терміну дії і в середньому до 5 років після закінч-я цього терміну;
- зазнач. в рекл.док-тах або випущ.пр-ції, що вона виготовлена за ліц-зією інш.фірми;
- не надав. Субліц-зії на ноу-хау, бо це може призвести її втрату.
29. Сучасна практика торгіфвлі “ ноу-хау “.
За сучасних умов все більшого розвитку набула практика торгівлі “ ноу-хау”. Це практичні знання і досвід, що не користується правовим захистом. Це сук. Різних знань,виробничих секретів, наук-го, адм-го, комерц-го,фін-го хар-ру, використання яких забезпечує екон.
Переваги.
Види :
1)комерц-=го хар-ру,картотеки спож
постач.,документообіг, методи пер-
сональних продаж, методи збільш-ня прод-ті праці.
2)Технолог-го хар-ру, результати досліджень, звіти,стат.розрах.,рецеп-
тури.
3) невиробничі послуги - ідеї бізнесу,
консультування, кодрові контракти.
Передача “ноу-хау” невід”ємна процесу ліцензування. Серед торгів-
лі ліцензування , в міжнародній практиці, більше 50% угод уклад-ся на передачу винаходів та ноу-хау.
30% - тільки на ноу-хау. Більш ніж 80% “традиційних” ліцензій перш за все являють собою передачу ноу-хау.
30. Порівняльна хар-ка осн.форм розрахунків за ліцензіями.
Ліцензія - дозвіл на викор.певного винаходу, тов-го знаку, пром.зразку, що перед-ся на певних умовах власником користувачу. Об”єктом є
б\я розробка конструкторн-го техно
лог-го хар-ру.
Осн. Форми розрах.за ліцензії.:
- рояльті, ліценззійні відрахування, що розрах. На основі обумовленої в контракті ставки платежу.
- участь у прибутку, як правило 20-30 %
- паушальний платіж, передбачає виплату всієї суми, що передбачає контракт на протязі певного періоду.
- розрахунок технологічною документацією
- розрах ц.п. і т.д.
30. Порівн.хар-ка осн.форм розрах-ків за ліц-зії.
Ліц-зія- дозвіл на передачу юрид. або фіз. особами (ліцензіарами) належних їм прав на винаходи, торг.марку або пром.зразок інш.фіз. або юрид.особам (ліцензіатам).
Об”єктом є будь-яка розробка пром, конструк, технолог.хар-ру, яка повинна волод. патентною чистотою. Ліценз.платежі- виногорода ліцензіару, яка виплач-ся ліцензіатом за викор-я предмету угоди.
Форми розрах-ків за ліц-зії:
1) роялті- періодич.відрахув-я, які розрах-ся на основі обумовленої в контракті ставки платежу, в зростання якої зацікавлений імпортер. Коридор роялті – від 2 до 10%. Роялті залеж. від розміру приб-ку, який отрим-ся внаслідок комерц.викор-я ліц-зії. Роялті мож. встан-ся у вигляді визнач. фіксов.ставок у % і сплач-ся ліцензіатом через погоджені проміжки часу. Вони мож. нарах-ся виходячи з об”єму приб-ку, суми продажу, відпускної ціни і звичайно склад. 3-5%. Більш високі ставки встан-ся у перш.рік дії угоди і при постачанні виробл. тов-в на експорт. Цю форму викор. в 90% ліценз.угод.
2) пашуальний платіж – одночасна виплата, яка предст. собою справжню ціну ліц-зії. Цей тип викор-ся при постач-і комплектів обл-я, коли вар-ть технол-ї включ-ся до вар-ті обл-я, коли ліцензіат хоче уникнути контролю ліцензіара за наступ.викор-ям технол-ї, коли існує ризик можл.перевода періодичн.платежів за кордон. Розмір платежів < за роялті.
3) участь у приб-ках- відрахув-я на користь ліцензіара частини приб-ку, яка отрим-ся ліцензіатом від комерц.викор-я предмету ліц-зії. Звичайно участь ліцензіара в приб-ку ліцензіата фіксується на рівні до 30% при наданні виключної ліц-зії і 10% при наданні невикл.ліц-зії.
6) розрах-ки цінними паперами та техн. документацією або участь у власності- це передача ліцензіатом ліцензіару частини акцій своїх підпр-в від 5 до 25% в якості платежу за надану ліц-зію. Цей вид практик-ся ТНК, які прагнуть встан.контроль над влас-тю за тими іноз.підпр-ми, які викор. їхн.технол-ю. Зустрічна передача техн.докум-ції викор-ся при перехресн.ліц-ванні і передбач. взаємн.обмін ліц-зіями, технол.знаннями і досвідом.
... в Европе. В отличие от большинства выпусков обычных облигаций еврооблигации реализуют одновременно в нескольких финансовых центрах при посредничестве транснациональных синдикатов страхователей, а покупает их международное сообщество инвесторов, простирающееся за пределы выпускающих эти облигации стран. В отдельных случаях выпуски еврооблигаций позволяют кредитору требовать уплаты в одной из ...
... ). Гуманитарные науки выделились в особую отрасль. Усилилось стремление познавать Русскую историю. Было опубликовано “Слово о полку Игореве”, 8 томов “История гос-ва Российского” Н.М. Карамзина.29 томов “ История России с древнейших времен” С.М. Соловьева. Важной задачей в процессе становления национальной культуры была разработка правил русского литературного и разговорного языка, т.к. многие ...
... озвончения в середине слова после безударного гласного в словах французского происхождения. Зав. кафедрой -------------------------------------------------- Экзаменационный билет по предмету ИСТОРИЯ АНГЛИЙСКОГО ЯЗЫКА И ВВЕДЕНИЕ В СПЕЦФИЛОЛОГИЮ Билет № 12 Дайте лингвистическую характеристику "Младшей Эдды". Проанализируйте общественные условия национальной жизни Англии, ...
... Постоянное стрелецкое войско стало мощной боевой силой Московского государства. Было составлено «Уложение о службе» - первый военный устав, по которому устанавливались две формы прохождения военной службы: по отечеству, то есть по происхождению; по прибору, то есть по набору. Вливались в войско и казаки с Дона. В 1571 г. был составлен первый Устав по организации сторожевой и станичной службы. ...
0 комментариев