21. Умови картельного регул-ня цін на м/н рин-ках сировини.
Картелі – об”єднання фірм, як правило, в одній галузі, які виступають між собою в угодах, що торкаються різних сторін їх спільної підприємн. діяльності: угоди про ціни, ринки збуту, асорти-мент, умовах найму роб.сили, спрямування використованих разом патентів.
Характ.риси картелю:
1) договірний характер угод;
2) форма змовлення з метою позбавлення конку-рентів;
3) усі фірми, що входять в картель, повністю збе-рігають свою юрид, фін, госп.самостійність;
4) іноді карт.угоди розповсюдж. не тільки на газузь збуту, але і на сферу вир-ва продукції.
5) наявність сис-ми примушення.
Діяльність картелей допускається в випадках:
1)картель контролює не більше 5% визначеного ринку або оборот фірм, які входять до карте-лю, складає не більше 200млн.євро на рік.
2) картель займається освоєнням нового ринку.
3) існування картелю корисно для всієї екон-ки.
4) у випадку створення антикризового картелю.
Картелі об”єдн-я з метою обмеж-я на ринку пропозиції товарів, чим менша пропозиція тим більша ціна на прод-ю.
22.Організ.форми техн.обслуг-ня торгівлі комплектним обладн-ням.
Торгівля компл.обладн-ням - єдиний закінчений технолог.комплекс, який передбачає наявність інституту гаранта.
Організ.форми техн.обслуг-ня торгівлі комплектним обладн-ням:
1)техн.сприяння – поставка обладн-ня без здійсн-ня будів-монтажн.робіт.
2)генеральн.підряд – поставка обладн-ня + здійс-ня будів-монтажн. та пусконаладочних робіт.
3) угоди типу “продукція в руки” – поставки обладн-ня, будів-монтаж, пусконалагодж.ро-боти, надання допомоги в організації технологічн.процесу.
4) угоди типу “ринок в руки” – поставки обладн-ня, будів-монтаж, пусконалагодж.ро-боти, на-дання допомоги в організації технологічн.про-цесу + зобов”язання закупити частину вироб-ляємої продукції на поставленому обладнанні.
23. Особливості і характерні риси торгівлі готов.продукцією.
Осн.тенденції торг-лі гот.прод-цією:
1) різке зниж-ня ЖЦ більшості видів гот.прод.;
2) маркетингові особлив-ті: перехід від одиничних до системних продажів;
3) переважання в торг-лі гот.прод. торг-лі машинами і обладн-ням;
4)необхідність допродажного і післяпродажного обслуговування;
5) зростаня вимог до якості і дизайну гот.прод-ї.
Осн.види гот.прод:
1. торг-ля в розібраному вигляді: її “+” і “-“ :
+: 1) забезпечити значну економію на транспорт;
2) проникнути на ринок закритий для гот.прод.
3) ввозити комплект за зниженими митними ставками;
4) забезпечувати можл-сть орг-ції прогресивної збірки.
-: 1) технолог.недоліки: необхідн.забезпеч-ня високої якості доставлених товарів;
2) організац.недоліки: необх.забезпечення високої частоти поставок.
Ця торг-ля поділ-ся на:
1) отверточне вир-во – форма торг-лі , що пе-редбач. поставку комплектуючих ддя повної зборки виробу, кількість комплектуючих не змін-ся впродовж строку дії контракту.
2) прогресивна збірка – орг-я зборочного вир-ва з імпортних узлів і деталей, при якій експ-р зобов”яз.сприяти імп-ру в поетапній прог-рес.збірці виробу з тим, аби до визнач.мо-менту імп-р зміг перейти до самостійного випуску гот.прод; за встан.плату експ-р зді-йснює передачу ліцензії на гот.прод. і ноу-хау на вир-во узлів і деталей + виконує про-ект організ-ї вир-ва. За дод.плату експ-р мо-же поставляти деталі і комплект.д/сборки осн.і допоміжн.обладн-ня.
2. Торгівля компл.обладн-ням - єдиний закінчений технолог.комплекс, який передбачає наявність інституту гаранта.
Організ.форми техн.обслуг-ня торгівлі комплектним обладн-ням:
1)техн.сприяння – поставка обладн-ня без здійсн-ня будів-монтажн.робіт.
2)генеральн.підряд – поставка обладн-ня + здійс-ня будів-монтажн. та пусконаладочних робіт.
3) угоди типу “продукція в руки” – поставки обладн-ня, будів-монтаж, пусконалагодж.ро-боти, надання допомоги в організації технологічн.процесу.
4) угоди типу “ринок в руки” – поставки обладн-ня, будів-монтаж, пусконалагодж.ро-боти, на-дання допомоги в організації технологічн.про-цесу + зобов”язання закупити частину вироб-ляємої продукції на поставленому обладнанні.
24. Поняття і види “ноу-хау”.
“Н-Х” – являє собою практичне знання і досвід, які не мають правового захисту. Це сукупність різних знань і виробн.секретів: виробн, ко-мерц, фінансов, управлінського хар-ру.
Види “Н-Х”:
1) техн.характеру – рез-ти досвіду і протоколи, рез-ти наково-дослідн.робіт, статистичні розрахунки, методики і т.д.
2) комерц.характеру – картотеки постачальників і споживачів, методи індив.продажів, підвищен-ня ефективності праці, покращення систем.
25. Передумови та сутн.хар-ка торг-лі прод-цією у розібр.вигляді.
Торг-ля прод-цією у розібр.вигляді належ. до торг-лі готов.прод-цією як однієї з форм міжн.торг-лі. Передумови: забезп-я
суттєв.економії на трансп.витратах, проникн-я на ринок, закритий для готов.прод-ції, ввез-я комплектуючих за зниж.митн. тарифами, забезп-я можл-ті орг-ції прогрес. збірки. Недоліки: 1) технологічні- необх-ть забезп-я вис.якості тов-в, що поставл-ся; 2) організаційні- необх-ть забезп-я вис.частоти поставок. Форми торг-лі в розібран.вигляді:
1) відверточне вир-во передб. пост-ку комплект-чих для повн.збирання виробу, кіль-ть компл-чих не змін-ся протягом всього пер-ду дії контр-ту;
2) прогрес.збирання передб. орг-цію збирання вир-ва із імпорт.вузлів та деталей, при якій експ-р зобов”яз-ся сприяти імп-ру в поетапн.прогрес.збиранні виробу, щоб до певн.мом-ту останній зміг перейти до самост.вип-ку готов.пр-ції. За встан.плату експ-р здійсн. передачу ліц-зії на гот.пр-цію і ноу-хау на вир-во вузлів та деталей, також викон. проект орг-ції вир-ва. За дод.плату експ-р може постав. деталі та компл-чі для збирання, осн. та допоміж.вир-во.
... в Европе. В отличие от большинства выпусков обычных облигаций еврооблигации реализуют одновременно в нескольких финансовых центрах при посредничестве транснациональных синдикатов страхователей, а покупает их международное сообщество инвесторов, простирающееся за пределы выпускающих эти облигации стран. В отдельных случаях выпуски еврооблигаций позволяют кредитору требовать уплаты в одной из ...
... ). Гуманитарные науки выделились в особую отрасль. Усилилось стремление познавать Русскую историю. Было опубликовано “Слово о полку Игореве”, 8 томов “История гос-ва Российского” Н.М. Карамзина.29 томов “ История России с древнейших времен” С.М. Соловьева. Важной задачей в процессе становления национальной культуры была разработка правил русского литературного и разговорного языка, т.к. многие ...
... озвончения в середине слова после безударного гласного в словах французского происхождения. Зав. кафедрой -------------------------------------------------- Экзаменационный билет по предмету ИСТОРИЯ АНГЛИЙСКОГО ЯЗЫКА И ВВЕДЕНИЕ В СПЕЦФИЛОЛОГИЮ Билет № 12 Дайте лингвистическую характеристику "Младшей Эдды". Проанализируйте общественные условия национальной жизни Англии, ...
... Постоянное стрелецкое войско стало мощной боевой силой Московского государства. Было составлено «Уложение о службе» - первый военный устав, по которому устанавливались две формы прохождения военной службы: по отечеству, то есть по происхождению; по прибору, то есть по набору. Вливались в войско и казаки с Дона. В 1571 г. был составлен первый Устав по организации сторожевой и станичной службы. ...
0 комментариев