53. Конкуреноспроможність продукції.
Конкуреноспроможність – це сукуп-ність якісних та вартісних хар-к товару, яка забезпечує задоволення конкретної потреби. К. визначається відношенням корисного ефекту (ЕК) до сумарних ви-трат, які включають видатки, пов’язані і з придбанням, і з експлуатацією товару, тобто з ціною споживання (ЦС):
К = ЕК/ЦС ® max.
Чим кращим є це співвідношення, тим вищим вважається рівень конкур-ті товару. Бути конкурентноздат-м означає не тільки протистояти конкуренції, а й переважати її. Чинниками поняття “кон-курентозд.” є вплив продуктивності пра-ці, оподаткування, технологічні, технічні та ін. нововвдедння.
Конк-сть – це відповідність товару за його технічними, комерц-ми та ін. хар-ми вимогам ринку. Вона визначається відповідно до ін. товарів і завжди конк-ретно, виходячи зі ступеня задоволення запитів потенційних покупців.
54. Взаємозв’язок між конкуренто-спроможністю продукції, ціною реалізації та вартістю споживання.
Конкуреноспроможність – це сукуп-ність якісних та вартісних хар-к товару, яка забезпечує задоволення конкретної потреби.
К. продукції визнач-ся шляхом порів-няння її з аналогічною продукцією конкурентів шляхом порівняння ціни споживання продукції.
Цспоживання = Цкупівлі + Цексплуатації ± Цутилізації
Щоб товар легко продавався на ринку, він повинен задовольняти дві вимоги: мати відповідні споживчі властивості, тобто бути корисним для особистого або сус-го вжитку, і відзначатися к-здатніс-тю, щоб придбання цього товару уявля-лося покупцеві вигіднішим і зручнішим, ніж іншого з такими ж функціями або такого ж у іншого продавця.
Якщо товар фірми подібен до товарів конкурентів, то вона буде змушена призначати ціну близьку до ціни цього товару. Якщо якість її товару нижча, ніж у конкурента, то і ціна має бути вища і навпаки.
55. Етапи оцінки конкурентоспро-можності продукції.
1. вивчення ринку, конкурентів, потреб, потенціальних споживачів;
2. вибір зразків для порівняння;
3. визначення параметрів для порівняння;
4. розрах-к одиничних і групових параметричних індексів;
5. розрах-к інтегрального показника конкурентоспроможності, тобто суми балів.
56. Одиничний параметричний індекс та особливості його визначення.
Одиничний параметричний індекс і-го параметру (qi) розрах-ся за формулою:
,
де Рі – і-тий параметр товару;
Р100 – аналогічний параметр гіпотетичного виробу (такого, що повністю задовольняє ту чи ту групу споживачів ).
57. Ек-на сутність інтегрального індексу конкурентоспроможності та особливості визначення.
Інтергальним показником виступає чисельна хар-ка конкурентоздатних товарів, що є відношенням групового показника за технічними параметрами до групового пок-ка за ек-ми параметрами:
К = Інп ´ Ітеп / Іцс,
де К – інтегральний пок-к конкуренто-здатності аналізованого товару щодо товару-зразка;
Інп – груповий пок-к за нормативними параметрами;
Ітеп – груп. пок-к за техніко-ек-ми параметрами;
Іцс – груп. пок-к ціни споживання.
,
де В – виторг від продажу товару;
З – повні витрати на вир-во тв реалізацію товару.
Якщо К < 1, то аналізований товар поступається перед товаром-зразком; якщо К > 1, то товар має більш високу конкурентоздатність.
58. Сутність та структура життєвого циклу товару.
Життєвий цикл товару – це концепція, яка характеризує розвиток обсягів збуту продукту і прибутку від його реалізації, пропонує заходи щодо стратегії і тактики маркетингу з моменту надходження продукту на ринок і до його знаття з ринку. Кожному товару, що з явився на ринку, як і людині, судилося пройти через декілька етапів. В маркетингу вони отримали назву: розробка, впровадження, зростання, зрілість, падіння.
Етапи ЖЦ:
Розробка – ств-ня конструкції виробу,
відпрацювання його на технологічність, підготовку виробничих потужностей, персоналу.
Впровадження – поява товару на ринку та поступове збільшення обсягу продажу.
Зростання – визнання товару споживачем.
Зрілість – темпи зростання збуту уповільнюються.
Спад – занепад, скорочення ринку, оновлення товару.
ЖЦТ є базовим параметром стратегії вир-ва комплексного продукту, визначає процес планування асортименту продукції.
59. Впровадження товару на ринок.
Впровадження товару на ринок починається з надходження у продаж першого зразка товару. Збут зростає повільно, що пояснюється:
1) затримками в розширенні вир-ва;
2) технічними проблемами;
3) неналагодженістю каналів розподілу;
4) небажанням покупців змінювати усталені звички;
5) утрудненнями, пов’язаними з початковою ціною товару.
Витрати на стимулювання значні, що випливає з необхідності:
1) інформувати потенційного покупця про новий товар;
2) спонукати покупців до придбання товару;
3) забезпечити розповсюдження товару через роздрібну мережу;
На цьому етапі фірма або все ще зазнає збитків, або прибуток її незначний.
... ретельно розібратися в особливостях міжнародного маркетингового середовища. Також доводиться враховувати індивідуальні особливості ринку і при безпосередній розробці комплексу маркетингу. Виходячи з цього, процес розробки стратегій міжнародного маркетингу можна представити в наступному вигляді (рисунок 1.2). Рисунок 1.2 - Розробка стратегії міжнародного маркетингу У першу чергу, компанія ...
... » порядку в керівництві підприємством; · здатність розробити і застосувати різноманітні прийоми збору інформації і поводження на ринку, що відповідають усім можливим випадкам. Виділенню міжнародного маркетингу в самостійну дисципліну сприяли різні фактори, але в першу чергу: · велика порівняно з внутрішнім маркетингом потреба в інформації; · велика вартість і трудомі ...
... . Спільні риси та відмінності внутрішнього та міжнародного маркетингу Рис. 5. Спільні риси та відмінності внутрішнього та міжнародного маркетингу 2. Фактори сегментації світового ринку Сутність, цілі та умови міжнародної сегментації Об’єктивна необхідність сегментації зумовлена існуванням різноманітних потреб споживачів одного й того ж самого товару. Маркетологи вважають, що вдала ...
... маркетингу представлено на рис. 6. Рис. 5. Еволюція типів маркетингу/форм міжнародного маркетингу залежно від ступеня інтернаціоналізації Рис. 6. Спільні риси та відмінності внутрішнього та міжнародного маркетингу 2. Порівняльна характеристика стратегій виходу на зовнішній ринок Типи стратегій виходу на зовнішній ринок [6] Після вибору найбільш адекватного конкурентним перевагам та ...
0 комментариев