Охарактеризуйте виробничий цикл, його складові. Види поєднання виробничих операцій

Виробничі запаси, прибутковість підприємства
Загальна характеристика норм праці, що застосовуються на підприємствах. Класифікація норм Класифікація методів нормування праці. Аналітичні методи нормування, їх зміст і різновиди Знос (амортизація) основних засобів. Ха - ка рах. 131 Розкрийте зміст обліково - інформаційної, розподільчої, стимулюючої та балансуючої ф - ції ціни Облік витрат д - ті на рахунказ класу 9 Склад і призначення звітності ПСБО 1,2,6,20 Особливості визначення норм на апаратах безперервної та періодичної дії Документування касових операцій Охарактеризуйте та приведіть порядок визначення акцизного збору як одного з елементів ціни Порядок визначення посередницьких надбавок (знижок)в ціні в ціні Проаналізуйте метод беззбитковості, як один із витратних методів Охарактеризуйте виробничий цикл, його складові. Види поєднання виробничих операцій Проаналізуйте метод лідера як один із методів ринкового ціноутворення з орієнтацією на конкуренцію Розкрийте суть та завдання стратегічного планування Особливості податкового обліку ПДВ Виробнича операція як головний об’єкт нормування праці. Структура операції в трудовому відношенні Класифікація затрат робочого часу устаткування Економічний ефект Спрощена система оподаткування для юридичних осіб
112569
знаков
1
таблица
1
изображение

1. Охарактеризуйте виробничий цикл, його складові. Види поєднання виробничих операцій

 

Виробничий цикл - це календарний період часу перебування предмету праці у виробничому процесі від початку першої до кінця завершальної операції виготовлення готової продукції. Тривалість виробничого циклу вимірюється в одиницях календарного часу(хв, год, тижнях, місяцях, роках) і залежить від особливостей галузі виробництва.

Тривалість усіх допоміжних і основних операцій утворює робочий період циклу, тобто час, протягом якого здійснюється процес праці. Скорочення тривалості виробничого циклу має велике економічне значення, оскільки прискорює обертання обігових коштів, покращує використання обладнання і знижує собів. продукції.

Виділяють 3 види поєднання виробничих операцій:

1 - послідовне - полягає в тому, що кожна наступна операція починається лише після закінчення в обробітку всієї партії предметів праці на попередній операції. З операції на операцію передається вся партія виробів.

2 - паралельне - кожен предмет праці після виконання першої операції відразу передається на другу, не очікуючи обробітку всієї партії. Цим досягається скорочення часу проходження виробу по всім операціям і при цьому передача виробів на наступну операцію передається поштучно або невеликими групами. В цьому випадку всі виробники даної партії знаходяться паралельно в обробці на різних місцях технологічного процесу.

3 - паралельно - послідовне - паралельний метод є неефективний при поєднанні операцій, що мають різну тривалість. В такому випадку необхідно вирівняти технологію або використати паралельно - послідовне поєднання операцій.


2. Податкова система і податкова політика держави

Податкова с - ма - сукупність різних видів податків,зборів,платежів які справляються в державі. Вимоги до податкової с - ми: 1)Системність - податки повинні бути взаємопов’язаними між собою,доповнювати один одного і не суперечити с - мі в цілому; 2)Встановлення визначальної бази цієї с - ми; 3)Формування правової основи цієї с - ми; 4)Податкова с - ма має базуватись на вихідних принципах.

Податкова політика - це діяльність держави у сфері встановлення і стягнення податків. Саме через податкову політику відбувається встановлення і розвиток податкової системи. Основними принципами под. політики є:

 - фіскальна і економічна ефективність;

 - соц. справедливість.

Основним документом в якому визначено склад податкової с - ми та принципи за якими вона побудована є з - н України: «Про с - му оподаткування». Сьогодні на території країни передбачено справляння 20 загальнодержавних і 16 місцевих податків зборів.

До загальнодержавних відносять: ПДВ,АЗ,Податок на прибуток п - в,мито,податок на нерухоме майно,плата за землю,рентні платежі,податок з власників транспортних засобів,збір за спеціальне використання природних ресурсів,за забруднення навколишнього середовища,плата за торговий патент,гербовий збір.

До місцевих:Податок на рекламу,комунальний податок. до місцевих зборів і обов’язкових платежів належать:збір за припаркування автомобільного транспорту,ринковий збір,збір з власників собак,збір на проведення місцевого аукціону,збір за право використовувати місцеві символи,збір за участь у грі на тоталізаторі на іподромі,збір за виграш у перегонах на іподромі.


3. Проаналізуйте метод балової оцінки як один із методів ринкового ціноутворення, що враховує попит на ринку

 

Цей метод застосовується у тих випадках, коли відсутня залежність між якісними характеристиками товару та його ціною, або коли споживчі властивості продукції неможливо передати кількісно (наприклад, запах парфумів). У цьому випадку фахівці, спираючись на експертні оцінки, визначають цінність товару для споживачів і надають йому певну кількість балів. На підставі співвідношення між цінами та баловими оцінками аналогічних товарів встановлюється вартісна оцінка одного бала. Множенням суми балів на вартісну оцінку одного бала визначається орієнтовна ціна нової продукції.

З цим методом ціна розраховується в декілька етапів:

·  визначається ціна 1 балу:

 

·  визначається ціна нового виробу:

, де

Цб - ціна базового виробу - еталону,

Ббі - балова оцінка і - го параметру базового виробу,

Бні - балова оцінка і - го параметру нового виробу,

Ц’ - ціна одного балу,

Vі - вага параметру.


Білет 16

1. Охарактеризуйте технічне обслуговування в - ва: енергетичне, інструментальне

 

У межах системи технічного обслуговування її господарства виконують такі функції:1)ремонт всіх видів устаткування, догляд за ним і налагоджування; 2) Забезпечення робочих місць інструментом; 3) Переміщення вантажів; 4) Забезпечення підрозділів п - ва електричною і тепловою енергією, паром, газом. 5) Своєчасне забезпечення цехів, дільниць сировиною, паливом.

Ремонтне господарство – це підрозділи підприємства які проводять заходи по догляду, ремонту і технічному обслуговуванню обладнання. Підрозділи ремонтного господарства: а) відділ головного механіка : 1) Ремонтно – механічний цех 2) Ремонтно – будівельний цех: 3)Цехові ремонтні бази. Ремонтні підрозділи здійснюють; - технічне обслуговування і ремонт засобів праці; - виготовлення запасних частин і нестандартного обладнання ; - монтаж і введення в дію нового устаткування; - модернізація діючих машин і устаткувань.

Інструментальне господарство - це сукупність внутрішньо – виробничих підрозділів п - ва, що зайняті придбанням, проектуванням, виготовленням, відновленням і ремонтом технологічної оснастки, їх обліком, зберіганням і видачею на робочі місця. До інструменту відносять всі види різального, вимірювального та складального інструменту. Підрозділи інструментального господарства: 1)головний технолог підприємства – керує; 2) Інструментальний відділ (постачає інструменти які виготовляються на спеціалізованих заводах); 3) Інструментальний цех (ремонт і відновлення інструменту);4) Центральний інструментальний склад; 5)цехові інструментально – роздавальні комори.

Енергетичне господарство включає такі види: 1) електросилове (знижувальні підстанції,генераторні установки); 2) Теплосклове (котельні, компресори ); 3)Газове; 4)Пічне (нагрівальні і термічні печі); 5)Слабко струмкове (власна телефонна станція, диспетчер. );

Транспортне господарство включає: транспортні цехи, авто гаражі, ремонтні підрозділи що займаються вантажно-розвантажувальними роботами та переміщенням вантажу. Транспортні роботи здійснюють за допомогою 3 видів транспорту: 1)зовнішні - автомобільний,залізничний,водний; 2)між цеховий – для перевезення вантажів на території підприємства; 3) внутрішньо цеховий.

В функції складського господарства входить: - забезпечення усіх структурних підрозділів матеріальними ресурсами, інструментами, напівфабрикатами, запчастинами, а також зберігання готової продукції, тари та відходів виробництва. Види складів: 1)Матеріальні (для зберігання запасів , матеріальних цінностей що надходять на п - во ззовні ); 2)Виробничі для зберігання напівфабрикатів власного виготовлення.

 

2. Основні завдання і структура державної податкової служби

 

Податкова служба – це сукупність державних органів які організовують і контролюють надходження податків, податкових видів та окремих видів не податкових платежів.

На даний час до системи органів податкової служби належить 3 рівні: 1. державна податкова адміністрація України (вищий рівень);

2. Державна податкова адміністрація в областях, АРК, та місті Києві (середній рівень);

3. Державна податкова інспекція в районах і містах.

Основні завдання: 1. Здійснення контролю за додержанням податкового законодавства, правильністю обчислення, повнотою і своєчасністю сплати податків до бюджету; 2. Внесення у встановленому порядку пропозицій про вдосконалення податкового законодавства; 3. Формування та ведення державного реєстру платників податків як фізичних так і юридичних осіб; 4. Запобігання та розкриття злочинів у сфері оподаткування їх розслідування та впровадження.

 


Информация о работе «Виробничі запаси, прибутковість підприємства»
Раздел: Экономика
Количество знаков с пробелами: 112569
Количество таблиц: 1
Количество изображений: 1

Похожие работы

Скачать
54244
1
7

... зацію продукції, її споживчі властивості, якість, платоспроможний попит. Від правильності розрахунку ціни багато в чому залежить обсяг отримуваного прибутку, ліквідність і платоспроможність підприємства, його фінансовий стан. Промислові підприємства можуть підвищити прибуток, використавши послуги банків по факторинговому обслуговуванню. Факторингове обслуговування спрямоване на ліквідацію несвоє ...

Скачать
93061
2
0

... замінено на нове більш удосконалене. На нашому підприємстві працюють більш 1200 людей, 1000 з яких робітники виробництва (Додоток Г), (Додаток Д). Синтетичний облік наявності і руху виробничих запасів на підприємстві ведеться на рахунку 20 «Виробничі запаси» за субрахунками: 201 «Сировина й матеріали; 202 «Купівельні напівфабрикати та комплектуючі вироби»; 203 «Паливо»; 204 «Тара й тарні матері ...

Скачать
175315
8
54

... грошових активів. 6. Побудова ефективних систем контролю за грошовими активами підприємства.   РОЗДІЛ 2. АНАЛІЗ ЕФЕКТИВНОСТІ УПРАВЛІННЯ АКТИВАМИ ВАТ «ІНТЕРПАЙП НТЗ» У 2003 -2007 РОКАХ   2.1 Характеристика діяльності ВАТ „Інтерпайп НТЗ”   ВАТ „Інтерпайп Нижньодніпровський трубопрокатний завод” (м. Дніпропетровськ) - є провідним підприємством України по виробництву сталевих труб та суці ...

Скачать
115516
87
5

... ться за допомогою формули 2.12 З > ВОК + Кд + Кк (2.12) Для зручності розрахунків приведені вище значення зведемо в таблицю 2.5. Таблиця 2.5 Таблиця розрахунку типу фінансового стану підприємства 2002 2003 2004 ВОК -15,9 -17,1 -10,6 Кд 60 59 58,6 Кк 189,1 196,5 205,3 ВОК + Кд 44,1 41,9 48 ВОК + Кд + Кк 233,2 238,4 253,3 З ...

0 комментариев


Наверх