Росія після розпаду СРСР

Билеты по всемирной истории для 11 класса на украинском языке
Японське “Економічне диво”. Японія й сьгодення Розвиток літератури і мистецтва у міжвоєнний період Створення держави Ізраіль. Виникнення палестинської проблеми Мюнхенська угода і загарбання Чехословаччини Січня 1989 – міністри 33 європейських держав + США і Канада підписали договір безпеки і співробітництва у Європі Лютого страйк став загальним. Економічні гасла змінювалися політичними: «Геть царат!», «Геть війну!» Липня 1923 Антанта офійно визнала незалежність Туреччини Липня 1935 штурмом взяли фортецю Бастилію (національне свято) Травня 1955 організація Варшавського договору (ОВД) Жовтня 1956 в Будпешті студентська демонстрація, а потім і збройне повстання, зібралося 200тис Росія після розпаду СРСР Серпня 23,00 війська 5 держав перейшли кордон Чехословачини Липня – 1 серпня 1975 Політика реформ у Китаї у 80-90х роках. Україно-китайські відносини
134145
знаков
9
таблиц
0
изображений

2. Росія після розпаду СРСР.

26 грудня 1991 рада республік прийняла декларацію про припинення існування СРСР. Б. Ельцин проголосив радикальні реформи :

Введені ринкові відносини.

Знищені заощадження.

Розпались цілі галузі економіки.

Жахливий удар по бюджетній сфері.

Суспільство розпалось на багатих і бідних, зник середній клас.

Виникло протистояння між президентом і законодавчою владою.

3-4 жовтня 1993 було створено парламент

федеральні збори



Державна Дума Рада федераціі

В жовтні 1993 прибічники парламента почали захопення телецентра, мерії, будинка верховної ради. Загинуло бизько 500тис. чоловік. Віце-президент Руцкой і Голова ферховної ради були заарештовані.

Наслідки

Ці події показали всьому світу справжнє обличчя російської декларації.

Вони врятувалиРосію від роспаду.

З 1994 Росія стала президинтською республікою.

2000 став президентом В. Путін. Важливі досягненя були зроблені в економіці, але соціальний захист населення законодавчо не закріплений. Зерігається можливість комуністичної реставраціі. Росія претендує на роль лідера, вона ввйшла у велику сімку.


Білет № 3

1.”Новий курс” Ф.Рузвельта та його результати.


”Новий курс” Ф.Рузвельта – політика державного регулювання економіки.втручання уряду у приватну підприємницьку діяльність шляхом проведення ліберальних реформ.

Програма спасіння банківської системи (великі банки одержали 3млд.$ з бюджету і був заборонений вивіз золота за кордон).

“Ніра” – кодекс чесної конкуренції.

“ААА” – Адміністрація регулювання сільского господарства.

Державний контрроль за випуском цінних паперів приватним корпораціям і акціонерним товариствам.

14 серпня 1935р. прийнято закон про соціальне забезпечення (вдовам, сиротам, інвалідам).

Введено закон сенатора Вагнера про трудові відносини (право робітників на страйки і утворення профсоюзів).

Шляхом створення дифіцитного бюджету і збілшення державних росходів були розширені економічні f(x)держави (збільшені податки на “зверх доходи”, на спадок).

Почала функціонувати “Національна оорганізація допомоги безробітним” (суцільна праця для молоді від 18 до 25 років).


Висновок: новий курс Рузвельта – це поступове перетворення державно-монополістичного капіталізму в рішучій фактор економічного життя США, він заклав основу сучасного американського суспільства.


2. Рух опору в окупованих країнах Європи в роки Другої світової війни.

Діяльність руху опору

Анти фашиська пропаганда та агітація.

Видання підпільної літератури, страйки, диверсії, саботажі.

Збройні напади, повстання, національно-визвольні війни.

Допомога іноземним робітникам, що були угнанні в Німеччину і військово полоненим.

Створення партизанських загонів і підпільних груп.

Створення масових організацій – національних фронтів.


Білет № 30

Розвиток освіти, науки і техніки у міжвоєнний період.

У першій половині 20ст. істотно змінюється структура і зміст освіти в різних країнах, вона стає все більш масовою і доступною. Держави стимулювали і заохочували розвиток освіти.

Набагато більше стали приділяти вивченню математики, фізики, хімії, технічних дисциплін на всіх стадіях навчання, через зростаючі потреби науки і виробництва. Освіта все більше набула приклдного характеру.

США

Однією з особливостей системи освіти в США стало більщ раннє, ніж в інших країнах, впровадження безкоштовної початкової та середньої освіти.

Вже в 20-ті роки багато штатів ухвалили закон про загальну середню освіту, що забезпечило доступ до неї широких верств населення.

Професійна підготовка здійснювалась в професійних школах, вечірніх класах для дорослих, молодших коледжах, що випускали висококваліфікованих робочих. Система вищої освіти включала університети, інститути університетського рівня, коледжі, технічні інстетути з різними термінами навчання.

Англія

В Англії ще в 1902 був виданий закон, який зобов’язував місцеві органи освіти створювати державні граматичні школи. У 1918 був онародуваний закон про освіту, який підвищував вік випускників шкіл до 14 років, тобто діти з 5 до 14 років обов’язково повинні були навчатися в школі. У 1944 термін обов’язкового навчання був продовжений до 15 років. Універсиетьська освіта була розвинена на світовому рівні.

Німеччина

Значних успіхів в розвитку освіти в 20-ті роки досягла Німеччина. Центрами освіти і зосередження кращих наукових сил країни стали Гейдельберзький, Кельнський, Лейпцизький, Берлінський університети.

Однак після вствновлення нацизької диктатури вся система освіти в Німеччині була поставлена на службу нацистам. У школах процвітали расизм і антисимітизм. Заборонялись будь-які прояви вільнодумства і інакомислення. Для шкіл та університетів дуло лише одне завдання - готувати кари для вермахту та військового виробництва.

СРСР

У СРСР наркомат освіти прийняв у 1918 радикальну програму розвитка безкоштовної, обов’язкової й атеїстичної освіти.

Нова влада багато зробила для ліквідації безграмотності в країні, де на 1917 75% населення не вміли ні писати, ні читати. Розвивалось навчання мовами народів СРСР, на 1921 в країні нараховувалось 244 вузи. При багатьох з них діяли робітфаки, які здійснювали підготовку молоді до одержання вищої освіти.

В усіх видах діяльності людини на перше місце висувалися відданість “ідеалам соціалізму” і “світової соціалістичній революціі”.

У міжвоєнний період соціальна і практична значиміть освіти в усьому світі помітно зросла, але в тоталітарних державах вона була поставлена на службу правлячим у них режимам.

Найважливіші досягнення науки

Фізика

20-30-ті роки були етапними у розвитку багатьо наук і, насамперед, фізикт. У 1897 англійський фізик Дж. Томсон відкрив – електрон. У 1901 німецткий фізик М. Планк встановив, що енергія виділяється окремими пучками – квантами. У 1905 німецткий фізик А. Енштейн заклав основу теорії відносності. У 1934 французькі фізики І. і Ф. Жоліо-Кюрі відкрили штучну радіоактивність, поклавши початок застосуванню радіоактивних ізотопів не лише в фізиці, а й в біології.

Астрономія

У 1930 була відкрита 9 планета нашої сонячної системи – Плутон. Було відкрито безліч інших Галактик, що до цього здавались скупченням певної матерії.


Хімія

В галузі хімії відбувався процес утворення штучних речовин, які мали величезне значення для промисловості. У 30-ті роки був синтезований каучук. У 1936-1938 одержали перші лабораторні зазки поліетилену і нейлону.

Біофізика і біохімія Широке застосуваня фізичних і хімічних методів при дослідженнях в біології призвело до створення біофізики і біохімії. Учені отримали перші штучні вітаміни і антибіотики. У досліджені біологів використовувались ренгеноскопія, електронні мікроскопи. Масове виробництво і викрристання електроенергії

Характерною рисою НТР стало масове виробництво і викрристання електроенергії. Виробництво електроенергії зростало переважно за рахунок будівництва теплових електростанцій (ТЕЦ). Але поряд з тепловими, почали з'являтися і гідроелектростанції (ГЕС).

Двигунобудування

Значний вплив на розвиток НТР зробило двигунобудування. Тоді ж поряд з поршневими двигунами вчені почали приділяти все більше уваги газотубінним та реактивним двигунам.

Машинобудування

Безпинне зростання потреб в машинах для різних галузей народного господарства спричинило удосконалення і спеціалізацію машинобудування.

Масовий випук виробів уперто вимагав їхньої стандартизації. Роботи з промислової стандартизації прирівнювались до катигорії державних програм.

Символом НТР став автомобіль.


2. “Празька весна” 1968.


У 60-х стало офіційно видновідставання країн Сходу від Західних. Уряди Східних держав почали економічні реформи, але вони мали косметичний характер. У 1961між Західним і Східним Берліном був збудований бетонний мур.

У 1956 криза у Чехословаччині.

“Празька весна” – рух на демокраизацію політичного життя. Ліквідацію монопльного становища комуністичної партіі, припинення фактичноїзалежності від СРСР.

5 квітня 1968 комуністична партія Чехословаччини приймає “Програму дій”. Начолі програми Олександр Дубчек.

Суть

заборонений репресивний характер підтримки влади.

Гарантувалась реальна свобода думки і слова.

Намічався перехід до федераивного устрою.

Заборонялась єдність комуністичної партії.

В серпні відбулусь рада 5 держав ОВД ( СРСР, Болгарія, Польща, Угорщина, НДР).

Рішення

Збройний виступ проти Чехословачини.


Информация о работе «Билеты по всемирной истории для 11 класса на украинском языке»
Раздел: Государство и право
Количество знаков с пробелами: 134145
Количество таблиц: 9
Количество изображений: 0

Похожие работы

Скачать
504107
0
0

... к историческим знаниям. Выдающийся ученый С.М. Соловьев, чья деятельность началась еще в первой половине XIX в., написал множество работ по разным историческим проблемам и фундаментальный труд "История России с древнейших времен". В нем он обосновал новую концепцию, объяснявшую отечественную историю природными и этническими особенностями русского народа. В.О. Ключевский, создавший оригинальную ...

Скачать
186526
5
0

... – в постиндустриальном. В современной общественно-экономической литературе история рассматривается на этапах первобытной эпохи, рабовладельческого общества, средневековья, индустриального и постиндустриального общества. Экономической истории зарубежных стран посвящены многочисленные работы, среди которых одни носят обобщающий характер и рассматривают развитие какой-либо отрасли хозяйства в ...

Скачать
633694
0
0

ном обеспечении безопасности торговых путей. Служилые люди: дети боярские, дворяне, послужильцы видели в едином государстве власть, способную дать им средства к существованию в обмен на военную и государственную службу. Важнейшей политической предпосылкой являлась необходимость свержения монголо-татарского ига и защиты западных рубежей Руси. Безусловно, что объединение военных сил ...

Скачать
430714
0
0

... не уступал самым развитым странам. Вместе с тем, по мере перехода Европы на капиталистические рельсы, долго сохранять это равенство крепостническая Россия уже не сможет. 6.ОСНОВНЫЕ ТЕНДЕНЦИИ ВСЕМИРНОЙ И РОССИЙСКОЙ ИСТОРИИ В XIX в. В XIX веке мир развивался под влиянием промышленной рево­люции, которая коренным образом преобразовала производительные силы общества и обеспечила ускорение его ...

0 комментариев


Наверх