30 липня – 1 серпня 1975.
Підписання заключного акта керівниками 35 держав.
Принципи
Суверенність кожної держави і повага до її прав. ( сувереннчсть – верховенство влади ).
Незостосування сили, або загрози сили, підписали всі ( порушив СРСР – Афганістан ).
Повага прав та свобод людини ( не хотіли підписувати СРСР та Східні держави ).
Непорушність кордонів ( не хотіли підписувати США і Західні держави).
Співробітництво між державами.
Висновок : законний акт – це багатостороння декларація морально політичних зобов’зань.
Білет № 6
Громадянська війна в Іспанії у 1936 – 1939 . Втручання великих держав у конфлікт.
Генерали прагнули реставрувати владу консервативних сил, відновити значення церкви, знищити завоювання демократії. Противники демократії, прихильники генерала Франка стояли на фашистських позиціях. Захисники уряду почали називати себе республіканцями або лоялістами. В країні розпочалася громадянська війна, яка породила гостру міжнародну проблему. Ліга Націй пробувала зупинити це кровопролиття, але діяла повільно і дуже мляво. В перші місяці громадянської війни прихильники генерала Франко зазнали поразки. Їм на допомогу прийшли уряди Гітлера і Муссоліні, озброєні солдати яких без перешкод переправляли в Іспанію.
Франція й Англія оголосили про своє не втручання в іспанські справи. Невдовзі до них приєдналися ще 27 країн Європи,тоді як Німеччина та Італія й надалі постачали франкістів зброєю й військовою силою. Глава республіканського уряду соціаліст Ларго Кабальєро звернувся до СРСР за підтримкою . Керівництво СРСР направило республіканцям велику кількість зброї, військового спорядження і кілька сотень радників. На заклик комуністів і соціалістів до Іспанії приїхали тисячі волонтерів із 354 країн світу, котрі вливалися в лави республіканської армії.
У 1937 франкісти зазнали поразки під Гвадалахарою. Проте згодом Франко разом з військами Німеччини та Італії почав тіснити загони іспанських республіканців та інтернаціоналістів.
Республіка вела нерівну боротьбу. Перевага була на боці франкістів. Після важких, виснажливих боїв тисячі захисників республіки відступили до Франції.
5 березня 1939 р. в Мадриді спалахнуло антиреспубліканське повстання. До кінця березня 1939 р. вся територія Іспанії опинилася в руках Фашистів, Франко оголосив себе необмеженим диктатором.
Громадянська війна в Іспанії спричинила великі втрати серед її народу. Загинуло понад 1 млн. чоловік. Економіка країни на довгі роки була підірвана, життєвий рівень іспанського народу опустився до найнижчого рівня в Європі.
Процес деколонізації після Другої світової війни.
До середини 60-х років на політичній картісвіту з'явилось більше 50 нових держав.
У 20 ст. колоніалізм вичерпав себе історично.
Розширеннядемократіі у метрополіях вступило в протиріччя з недемократичними установами.
Колонії виступали союзниками метрополій у ході війни.
За рокм війни колонії накопичили досвід самостійного існування.
Склалась нова міжнародна ситуація ( СРСР і США проти колоній ).
Ті країни які визвлилися раніше показали приклад іншим.
Важливе значення мала науково-технічна революція.
45-55 – стали самостійними 11держав Азії і 1 в Африці ( Лівія, В'єтнам, Індія, Пакістан, Ізраіль ).
55-69 – мирним шляхом одержали незалежність 7 Азії і 37 Африки.
1969 – рік Африки ( 7 держав стали незалежими ).
70-90 – останніми були португальські колонії.
Боротьба за знищення чужої культури.
Використання західного досвіду.
Висновок : більше 20 країн обрали шлях соціалізма, інші капіталістичний і створили свої юрганізації : «Асоціація держав південно-східної нації», «Група 77».
Білет № 7
Політика умиротворення агрессора напередодні другої світової війни, її витоки, наслідки. Загострення відносин між імперіалістичними державами, що привило до краху Версальсько-Вашинктонської системи. | Протиріччя між державами з різними політичними системами. |
Групи держав, які вступили в другу світову війну
Німеччина Італія Японія | Росія США 1944 р. Англія Франція |
У 1931 р. було об`явлено мораторій на німецькі репарації.
З 1933 р. США стала ініціатором договорів про ненапад між усіма державами.Франція мала вплив у Європі до 1933 р.
У 1933 р. Німеччина вийшла з Ліги Націй.
У 1934 р. прийняла рішення про створення військової авіації.
У 1935 р. введена загальна військова повинність з 18 років.
У 1936 р. відновлено вплив над Рейнською областю.
система.
Італія в 30-х роках починає війну в Ефіопії.
16 листопада 1933 р. дипломатичні відносини СРСР з США
18 вересня 1934 р. СРСР вступив в Лігу Націй
2 травня 1935 р. договір між СРСР і Францією.
2.Наслідки політики «умиротворення агресора»
Перетворення Німеччини у найсильнішу державу Європи.
Гітлер та його оточення повірили в свою безнаказанність.
Всі малі країни Європи впевнилися, що Ліга Націй не може бути гарантом їх безпеки.
Англія і Франція змінили свої погляди на міжнародні відносини.
Крах політики колективної безпеки.
Формується тенденція до зближення СРСР та Німеччини.
Пакт «Молотова-Рібентропа»23 вересня 1939 рік.
1.Пакт про ненапад на 10 років між СРСР та Німеччиною.
2.Протокол про поділ Польщі – таємний.
Зміст офіційної частини.
Сторони зобов`язані утримуватись від насильства.
Не підтримувати третю державу, напала на одну з них.
У майбутньому залишитися у взаємному контакті.
Не можна бути в групах держав противників.
Вирішувати спірні питання тільки мирним шляхом.
2. П'та республіка Франції. Політика Ш. де Голя.
Нова констетуція 1958 розроблена де Голем була прийята 79% учасників референдума в вересні 1958.
У грудні де Голь був обраний президентом.
«Уряд особистої влади»
1962 – одержав незалежнісь Алжир.
Широка програма економічної модернізації.
80% французьких підприємств були дрібними ( 5 чоловік ).
Високе технічне оснащення с\г ( тракторний парк збільшився у 30 разів ).
Кількість людей розумової праці збільшилась у 3 рази.
З 1965 країна знову перетворилась па кредитора.
В травні 600 тис. студентів виступили із своїми вимогами. Призив до революції – головне.
Гошисти – бідне населення і студенти.
В ніч з 10 на 11 травня з'явилися перші барикади і схватки з поліцією.
28 травня уряд підписав вимоги, але не повністю. Підвещення зарплатні на 35%, по безобіттю на15%. Шарль де Голь виступив за нові вибори, розпустив парламент.
У 1970 залишив пост президента і помер.
Білет № 8
Встановлення нациської дектатури А. Гітлера та її наслідки для Німеччини і світу.Фашизм став новою політичною течією 20 ст. і особливою формою державного правління. Батьківщиною фашизма була Італія.
Різновидом італійського фашизма був нацизм в Німеччині.
У Німеччині нацисти прийшли до влади у 1933 в результаті перемоги на парламенських виборах. Во націонал-соціалістичної партії стояв Адольф Гітлер.
Після Першої світової війни Німеччина ула ослаблена і принижена. По Версальському договору територія Німеччини зменшилась. На Парижській мирній конференції Німеччина була об’явлена виновницею війни.
Після прихода до влади Гітлера в країні сформавувся культ особистості “вождя” – “фюрера”. Була ліквідована Веймарська конституція, і Гітлеру довічно присвоєно звання “фюрера”; він ткож був рейхканслером та головлю нациської партії.
Вводилась єдина ідеологія, однопартійна система, заборонялась діяльність опозиційних політичних партій – соціал-демократичної та комуністичної. Все населення було втягнуто в фашистські й нациські організації. Так був установлений контроль над масовим розумінням суспільства.
Терор і насилля стали головним методом здіснення внутріщньої політики. Терор в Німеччині проводели гестапо ( державна таємна поліція ), отряди СС і слуба безпеки.
Ліквідувались старі профсоюзи. Був заснований Німецький трудовий фонд, в примусовому порядку об’єднавши власників, робочих і служащих підприємств.
Зовнішня політика Німеччинибула направлена на ліквідацію договора Версальсько-Вашингтонської системи з цілью захвата нових колоній. В 1936 заключений Антикомінтерновський пакт між Італією і Німеччиною для боротьби з комунізмом.
Антисиметизм був державною політикою Німеччини. Євреі були позбавлені громодянських прав, з 1939 почався масовийєврейський погром. Важливе місце в ідеологіі і практиці нацизма займав расизм. Німці проголошувалися висшою расою. Національне превосходство служило обосноснованим знищенням євреів і іншех не арійських народів.
... к историческим знаниям. Выдающийся ученый С.М. Соловьев, чья деятельность началась еще в первой половине XIX в., написал множество работ по разным историческим проблемам и фундаментальный труд "История России с древнейших времен". В нем он обосновал новую концепцию, объяснявшую отечественную историю природными и этническими особенностями русского народа. В.О. Ключевский, создавший оригинальную ...
... – в постиндустриальном. В современной общественно-экономической литературе история рассматривается на этапах первобытной эпохи, рабовладельческого общества, средневековья, индустриального и постиндустриального общества. Экономической истории зарубежных стран посвящены многочисленные работы, среди которых одни носят обобщающий характер и рассматривают развитие какой-либо отрасли хозяйства в ...
ном обеспечении безопасности торговых путей. Служилые люди: дети боярские, дворяне, послужильцы видели в едином государстве власть, способную дать им средства к существованию в обмен на военную и государственную службу. Важнейшей политической предпосылкой являлась необходимость свержения монголо-татарского ига и защиты западных рубежей Руси. Безусловно, что объединение военных сил ...
... не уступал самым развитым странам. Вместе с тем, по мере перехода Европы на капиталистические рельсы, долго сохранять это равенство крепостническая Россия уже не сможет. 6.ОСНОВНЫЕ ТЕНДЕНЦИИ ВСЕМИРНОЙ И РОССИЙСКОЙ ИСТОРИИ В XIX в. В XIX веке мир развивался под влиянием промышленной революции, которая коренным образом преобразовала производительные силы общества и обеспечила ускорение его ...
0 комментариев