Січня 1989 – міністри 33 європейських держав + США і Канада підписали договір безпеки і співробітництва у Європі

Билеты по всемирной истории для 11 класса на украинском языке
Японське “Економічне диво”. Японія й сьгодення Розвиток літератури і мистецтва у міжвоєнний період Створення держави Ізраіль. Виникнення палестинської проблеми Мюнхенська угода і загарбання Чехословаччини Січня 1989 – міністри 33 європейських держав + США і Канада підписали договір безпеки і співробітництва у Європі Лютого страйк став загальним. Економічні гасла змінювалися політичними: «Геть царат!», «Геть війну!» Липня 1923 Антанта офійно визнала незалежність Туреччини Липня 1935 штурмом взяли фортецю Бастилію (національне свято) Травня 1955 організація Варшавського договору (ОВД) Жовтня 1956 в Будпешті студентська демонстрація, а потім і збройне повстання, зібралося 200тис Росія після розпаду СРСР Серпня 23,00 війська 5 держав перейшли кордон Чехословачини Липня – 1 серпня 1975 Політика реформ у Китаї у 80-90х роках. Україно-китайські відносини
134145
знаков
9
таблиц
0
изображений

19 січня 1989 – міністри 33 європейських держав + США і Канада підписали договір безпеки і співробітництва у Європі.

7 лютого 1992 в Нідерландах – договір про ЄС.

Революції кінця 80 початку 90-х у Європі привели до знищення світової системи соціалізму. Світ став сдемократичним. “Холодна війна” закінчилась. Розпад СРСР у 1991 дав змогу США об’явити про свою перемогу у “холодній війні”.


Білет № 17

Відновлення державної незалежності Польщі. Ю.Пілсудський.

Листопад 1917 у Парижі створений еміграційний уряд Польщі під назвою Польський національний комітет.

Листопад 1918 – маніфест польському уряду від демократичних сил Західної Європи, який проголошував Польщу парламентською державою разом з Литвою і Правобережною Україною.


Проблеми вирішені Ю.Пілсудським

Східна Галичина. Виникла в протистоянні між ЗУНР і польським урядом. В липні 1919 армія Галлера перемогла армію ЗУНР.

Кордони. На Празькій мирній конференції польська делегація вимагала повернути Польщі кордони 1772. Але східний кордон Польщі залишили відкритим. “Лінія Керзона” – проходила по річкам Вісла, Сян, Нарев.

Більшовики. Ю.Пілсудський підписав договір з Директорією. 7 грудня 1920 поляки захопили Київ. Червень 1920 червона армія відкинула поляків на Правобережну Україну. Серпень 1920 поляки разом з військами Антанти зупинили Червону армію. 18 березня 1921 Ризький мирний договір. Польша визнала УРСР, а Східна Галичина стала автономною областю Польщі.


Режим “санациі” (оздоровлення економіки)

1921 Польський сейм прийняв конституцію. Проти демократичного уряду була створена опозиція. На чолі опозиції став президент Войцеховський. У 1924 криза в Плоьщі. Пілсудський переміг на виборах і став президентом і оголосив в країні “санацию” – повна стабілізація економіки та політичного життя.

Монополія польського вугля.

Збільшення іноземного капіталу.

Заохочення владою монополізації в країні.

Модернізація виробництва.

Але “санация” не зупинила економічної кризи. Вона почалася з с/г.

В жовтні 1935 помер Пілсудський. В Польщі був створений народний фрон, який зупинив фашизм


Висновок: завдяки падінню імперії Польща стала незалежною. Пройшла шлях “санациі” та економічної кризи, але політичні прорахунки привели до 4 поділу Польщі (1939)


Ялтинська та Потсдамська конференції. Підсумки війни в Європі.


На передодні остаточного розгрому фашистської Німеччини в Ялті зустрілись голова Раднаркому СРСР Сталін, президент США Рузвельт, прем’ер-міністр Англії Черчель. На Кримській конференції, яка тривала з 4 по 11 лютого 1945, були прийняті слідуючі положення:

Був затверджений документ “про зони окупації Німеччини і про управління Великим Берліном”. Для знищення фашизму і створення демократичної Німеччини передбачалося окупувати державу і розділити її на окупаційні зони.

Німеччина повиннв була відшкодувати нанесений збиток.

СРСР підтверджував готовність допомогти союзникам в розгромі Японії. За це СРСР повинні були бути повернені частина Сахаліну, Курильські острови; Монголія повинна залишитися незалежною.

Була досягнена домовленість про східний кордон Польщі, але її західні кордони і уряд не були визначені.

Югославії рекомендовано створити об’єднаний уряд, який складався з діячів Опору і емігрантів.

Вирішено було створити ООН.


Кримська конференція, не дивлячись на розбіжності, продемонструвала консолідацію країн – учасниць антигітлеровської коаліції.

Після розгрому Німеччини, з 17 липня по 22 серпня 1945 пройшла Потсдамська конференція. В її роботі прийняли участь Сталін, Трумен, Черчель, якого на протязі роботи конференції замінив лідер лейбористів Клемент Еттлі.

Рішення Потсдамської конференції:

Роззброення Німеччини, викоренення фашизму, перебудова держави на демократичних приципах.

Відшкодування збитків шляхом виплати репарацій потерпілим країнам.

Створення Міжнародного трибуналу для публічного суду над військовими злочинцями.

Встановлення західного кордону Польщі по Одеру і Нейсу.

Підтвердження СРСР своїх обіцянок вступити у війну з Японією.


Висновок: Ялтинська і Потсдамська конференції мали важливе значення для формування антигітлерівської коаліції на протязі 2-ї Світової війни і встановленні післявоєнної системи міжнародних відносин. На відміну від Ялтинської, на Потсдамській конференції проявився відхід учасників коаліції від співробітництва, багато питань викликали гострі суперечності. Фактично на Потсдамській конференції було покладено початок розподілу Європи на сфери впливу, що свідчило про початок “холодної війни”.


Білет № 18

1. Лютнева революція 1917 у Росії : причини та початок.

Війна загострила тяжке становище народу. Паливний, транспортний, продовольчий кризи, ріст цін і безробіття сприяли масовим страйкам робітників і селянських виступів. В армії почалося масове дезертирство.

Основні причини Лютневої революції:

1) нерозв'язаність аграрного питання, убогість і малоземелля селян;

2) відсутність справедливого робытничого законодавства;

3) політика русифікації, що її проводив царський уряд, породжувала в національних меншостях прагнення до незалежності;

4) криза самодержавства;

5) утома народу від війни;

6) різке зубожіння народу внаслідок економічної розрухи, викликаною Першою світовою війною.

Революція почалася 23 лютого 1917 р. Відбулися відкриті зіткнення петроградських робітників і поліції, спровоковані недостачею продовольства. Незабаром, страйк охопив весь Петроград.


Информация о работе «Билеты по всемирной истории для 11 класса на украинском языке»
Раздел: Государство и право
Количество знаков с пробелами: 134145
Количество таблиц: 9
Количество изображений: 0

Похожие работы

Скачать
504107
0
0

... к историческим знаниям. Выдающийся ученый С.М. Соловьев, чья деятельность началась еще в первой половине XIX в., написал множество работ по разным историческим проблемам и фундаментальный труд "История России с древнейших времен". В нем он обосновал новую концепцию, объяснявшую отечественную историю природными и этническими особенностями русского народа. В.О. Ключевский, создавший оригинальную ...

Скачать
186526
5
0

... – в постиндустриальном. В современной общественно-экономической литературе история рассматривается на этапах первобытной эпохи, рабовладельческого общества, средневековья, индустриального и постиндустриального общества. Экономической истории зарубежных стран посвящены многочисленные работы, среди которых одни носят обобщающий характер и рассматривают развитие какой-либо отрасли хозяйства в ...

Скачать
633694
0
0

ном обеспечении безопасности торговых путей. Служилые люди: дети боярские, дворяне, послужильцы видели в едином государстве власть, способную дать им средства к существованию в обмен на военную и государственную службу. Важнейшей политической предпосылкой являлась необходимость свержения монголо-татарского ига и защиты западных рубежей Руси. Безусловно, что объединение военных сил ...

Скачать
430714
0
0

... не уступал самым развитым странам. Вместе с тем, по мере перехода Европы на капиталистические рельсы, долго сохранять это равенство крепостническая Россия уже не сможет. 6.ОСНОВНЫЕ ТЕНДЕНЦИИ ВСЕМИРНОЙ И РОССИЙСКОЙ ИСТОРИИ В XIX в. В XIX веке мир развивался под влиянием промышленной рево­люции, которая коренным образом преобразовала производительные силы общества и обеспечила ускорение его ...

0 комментариев


Наверх