Липня 1923 Антанта офійно визнала незалежність Туреччини

Билеты по всемирной истории для 11 класса на украинском языке
Японське “Економічне диво”. Японія й сьгодення Розвиток літератури і мистецтва у міжвоєнний період Створення держави Ізраіль. Виникнення палестинської проблеми Мюнхенська угода і загарбання Чехословаччини Січня 1989 – міністри 33 європейських держав + США і Канада підписали договір безпеки і співробітництва у Європі Лютого страйк став загальним. Економічні гасла змінювалися політичними: «Геть царат!», «Геть війну!» Липня 1923 Антанта офійно визнала незалежність Туреччини Липня 1935 штурмом взяли фортецю Бастилію (національне свято) Травня 1955 організація Варшавського договору (ОВД) Жовтня 1956 в Будпешті студентська демонстрація, а потім і збройне повстання, зібралося 200тис Росія після розпаду СРСР Серпня 23,00 війська 5 держав перейшли кордон Чехословачини Липня – 1 серпня 1975 Політика реформ у Китаї у 80-90х роках. Україно-китайські відносини
134145
знаков
9
таблиц
0
изображений

24 липня 1923 Антанта офійно визнала незалежність Туреччини.

Вдалося відмінити султанат. В країні прибічники Кемаля створили НРП (народна республіканська партія).

В 1923 партія отримала перемогу на виборах і Кемаль став президентом.

Опора Кемаля партія НРП та армія.

Після революції Туреччина стала світською європейською країною.


2. Причини та початок “холодної війни”.


«холодна війна» - це економічна, ідеологічна і політична конфронтація між Сходом (СРСР) і Заходом (США), що супроводжувалася постійною погрозою нової світової війни і гонкою озброєнь.

Причини «холодної війни»: загострення міжнародних протиріч між союзниками; боротьба двох суспільно-політичних систем (соціалістичної і капіталістичної), кожна з яких прагнула розширити свої зони впливу; претензії США і СРСР на роль світового лідера.

Точну дату початку «холодної війни» визначити досить складно. Вона стала наслідком цілого ряду подій, що різко загострила відносини між країнами. Ще на Потсдамській конференції в 1945 р. США широко використовувала «ядерну дипломатію». Монопольно володіючи ядерною зброєю, США сподівалася за допомогою погроз і шантажу зміцнити свої позиції. У 1946 р. У. Черчель у своїй промові в м. Фултоні оголосив «хрестовий похід проти комунізму». Він говорив, що комуністичний тоталітаризм замінив фашизм і готується до захоплення Заходу, про «залізну завісу», про те, що необхідно оточити СРСР ланцюгом військових баз. У 1947 р. президент США Г. Трумен виклав свою доктрину «стримування комунізму», складовою частиною якої було надання військової і фінансової допомоги країнам, що протистоять СРСР.


Політика СРСР була також досить агресивною. Після звільнення країн Східної і Центральної Європи СРСР, прагнучи створити навколо себе соціалістичний блок, поширив на ці країни свій вплив, контролюючи вибори і підтримуючи комуністів. З метою встановлення контролю над протоками Босфор і Дарданели СРСР робив сильний тиск на Туреччину; втрутився в хід громадянської війни в Греції, підтримуючи комуністичні загони.

Таким чином, підсумком Другої світової війни стала поява двох наддержав — США і СРСР, між якими з 1947 р. росте глобальне суперництво. Кожна з країн утворила свої блоки і союзи. Капіталістичні країни утворили НАТО, ЄЕС, АНЗЮС, СЕАТО. Соціалістичні країни створили СЕВ і ОВД.

«Холодну війну» можна розділити на кілька періодів.

Перший період — 1946—1953 р. Час гострого протистояння США і СРСР, підтримка визначених країн у різних міжнародних конфліктах (Корейська війна, перша арабо-ізраїльська війна, конфлікт в Індокитаї).

Другий період — 1953 —1959 р. Період потеплення міжнародної обстановки (перемир'я в Кореї, Женевське положення по Індокитаю, вивід радянсько-американських військ з Австрії, візит Н. Хрущева в США).

Третій період — 1960—1968 р. Різке загострення становища (будівництво Берлінської стіни, Карибська криза).

Четвертий період — 1969—1979 р. Розрядка міжнародної напруженості (ОСВ-1, ОСВ-2, Гельсинський процес).

П'ятий період — 1979—1985 р. Новий виток напруженості (ракетні бази в Європі, проблема Афганістану, СОІ).

Шостий період — 1955—1991 р. процес перебудови і нове політичне мислення (М.С.Горбачова, американо-радянські договори про роззброєння; розпад СРСР, заява президента США Дж. Буша про перемогу США в «холодній війні»).

Висновок. На рубежі 80—90-х рр. була нарешті ліквідована біполярна система світу, нормалізовані, відносини Сходу і Заходу. Закінчилася «холодна війна». У ній не було ні переможених ні переможців, але від її припинення виграло усе світове співтовариство.


Білет № 2


Франція в 20-30 роки. Діяльність уряду Народного Фронту.
Після війни

Найбільш постраждала. 1,5 млн. загинуло .

200 млрд. золотих франків. 700тис. Інвалідів.10тис. підприємств зруйновано.

900 тис. Будинків і вся транспортна система знищені.

Умови версальського договору


позитивні Негативні

Повернула Ельзас і Лотарінгію.

Одержала мандат на бувші грецькі колонії Ліван і Сірію.

Одержала право на 15-ти річну експлуатацію Саарського басейну 52% репарацій.

1,5млн. власників акцій російських займів були розорені.

З країни кредитора в країну боржника.

Борг США 60млрд. франків.

Головний ринок капіталу був втрачений(Росія).


Грудень 1920 – створена французька комуністична партія.

Листопад 1920 – вибори. Перемога у правих. Партія на чолі О.Мільєра. розпочав репресіі проти робітників і комуністів.

1922 – уряд очолив Раймон Пуанкаре.

1923 – Пуанкаре зробив спробу захопити Рурську область у Німеччини.

Англія та США виступили проти. Франція відступила.


Період стабілізації

1924-1929

1924 – Франція досягла довоєнного рівня.


Причини зростання економіки

Сприятлива економічна кон'юктура.

Використання потенціалу Ельзасу та Лотарінгії.

Експлуатація Саарського басейну.

Держ. Замовлення на відбудову потерпілих районів.

Одержання 8млрд. золотих марок репарацій .

Франція не стала лідером у Західній Європі за двох причин. Дрібний бізнес Франції давав роботу 40% французів. Надіялась на колонії,але вони не збільшували її фінансів.


Велика депресія

1930-1935

Промислове виробництво спало на 1/3

Зовнішня торгівля спала на 60%

Безробітних 3 млн.

Сільське господарство спало на 1/3

З`явились фашистські організації “Королівські молодчики”, “Вогнені хрести”.

Створення народного фронту

6 лютого 1934 р. праві сили (40 тис.) провели мітинг перед бурбонським палацем. Поліція не змогла розігнати їх. Комуністична партія організувала парад і мітинг було припинено. Комуністи об`єднались з лівими силами.

В червні 1934 підписали пакт єдності з соціалістами.

Припинили розкол у профсоюзах.

Провели 500 тисячну демонстрацію у Парижі.


Информация о работе «Билеты по всемирной истории для 11 класса на украинском языке»
Раздел: Государство и право
Количество знаков с пробелами: 134145
Количество таблиц: 9
Количество изображений: 0

Похожие работы

Скачать
504107
0
0

... к историческим знаниям. Выдающийся ученый С.М. Соловьев, чья деятельность началась еще в первой половине XIX в., написал множество работ по разным историческим проблемам и фундаментальный труд "История России с древнейших времен". В нем он обосновал новую концепцию, объяснявшую отечественную историю природными и этническими особенностями русского народа. В.О. Ключевский, создавший оригинальную ...

Скачать
186526
5
0

... – в постиндустриальном. В современной общественно-экономической литературе история рассматривается на этапах первобытной эпохи, рабовладельческого общества, средневековья, индустриального и постиндустриального общества. Экономической истории зарубежных стран посвящены многочисленные работы, среди которых одни носят обобщающий характер и рассматривают развитие какой-либо отрасли хозяйства в ...

Скачать
633694
0
0

ном обеспечении безопасности торговых путей. Служилые люди: дети боярские, дворяне, послужильцы видели в едином государстве власть, способную дать им средства к существованию в обмен на военную и государственную службу. Важнейшей политической предпосылкой являлась необходимость свержения монголо-татарского ига и защиты западных рубежей Руси. Безусловно, что объединение военных сил ...

Скачать
430714
0
0

... не уступал самым развитым странам. Вместе с тем, по мере перехода Европы на капиталистические рельсы, долго сохранять это равенство крепостническая Россия уже не сможет. 6.ОСНОВНЫЕ ТЕНДЕНЦИИ ВСЕМИРНОЙ И РОССИЙСКОЙ ИСТОРИИ В XIX в. В XIX веке мир развивался под влиянием промышленной рево­люции, которая коренным образом преобразовала производительные силы общества и обеспечила ускорение его ...

0 комментариев


Наверх