Серпня 23,00 війська 5 держав перейшли кордон Чехословачини

Билеты по всемирной истории для 11 класса на украинском языке
Японське “Економічне диво”. Японія й сьгодення Розвиток літератури і мистецтва у міжвоєнний період Створення держави Ізраіль. Виникнення палестинської проблеми Мюнхенська угода і загарбання Чехословаччини Січня 1989 – міністри 33 європейських держав + США і Канада підписали договір безпеки і співробітництва у Європі Лютого страйк став загальним. Економічні гасла змінювалися політичними: «Геть царат!», «Геть війну!» Липня 1923 Антанта офійно визнала незалежність Туреччини Липня 1935 штурмом взяли фортецю Бастилію (національне свято) Травня 1955 організація Варшавського договору (ОВД) Жовтня 1956 в Будпешті студентська демонстрація, а потім і збройне повстання, зібралося 200тис Росія після розпаду СРСР Серпня 23,00 війська 5 держав перейшли кордон Чехословачини Липня – 1 серпня 1975 Політика реформ у Китаї у 80-90х роках. Україно-китайські відносини
134145
знаков
9
таблиц
0
изображений

20 серпня 23,00 війська 5 держав перейшли кордон Чехословачини.

124 тис військових і 500 анків.

Наслідки

Різко зменшився імідж радянських воєнів-визволителів.

Проти окупаціі відкрито виступили Албанія, Румунія, Югославія, Китай.

Рада безеки ООН вимагала вивести війська з тиреторіі Чехословачини.

Замість Дубчика першим секретарем ЦК став Густав Гусак.

Абінет Густава Гусака, нормалізував обстановку в державі ( в 70-х Чехословачина займала 40 місце по об’єму продукціі, а в 50-х входила в 10 кращих ).


Білет № 4.

1.Причини і початок Першої світової війни.


Перша світова війна.

Антанта Троїстий союз

Англія Болгарія Німеччина

Франція Туреччина Австро- Угорщина

Росія Італія – 1915

Причини війни:

Боротьба за сфера впливу між головними державами Світу.

Прагнення до нового територіального поділу колоній.

Формування двох ворогуючих блоків.

Німеччина.

Гегемон у всьому Світі.

Австро-Угорщина.

Затримати розклад своєї імперії, приєднати землі Румунії, Росії, Черногорії.

Франція.

Повернути Ельзас і Лотарінгію і захопити Саарський вугільний басейн.

Англія.

Подолати Німеччину на морі втримати колонії і відібрати у Туреччини Месопотамію і Австрійський півострів.

Росія.

Зупинити революцію і приєднати Константинополь, протоку Дарданели і узбережжя Мраморного моря.

США.

Збільшити політичний вплив на Європу, підкорити Американський континент, посилити проникння у Китай.

Привід до війни.

Вбивство нащадка Австрійського престолу принца Франца Фердінанда.

1 серпня 1914 – Німечченина оголосила початок війни.

План Шліффенна – уникнення війни на два фронти.


1914рік.

ВІйна на зхідному фронті на території Бельгії, Франції, Східної Прусії, Галіції, Сербії, Палестини, Закавказзя, Африка, всі 4 океани.

5-12. 09. Битва на річці Марка біля Парижа.

Росія всупила у східну Прусію, Австро-Угорщина ввела війська в Сербію і захопила 45% її території, до кінця 1914р. Сербія визволиласвої території, Туреччина вступила у війну. Війна стала священою мусульманскою проти невірних.


1915рік.

Війна відбувалась на східному фронті.

Січень – наступ російської армії у Карпатах.

Росія втратила Галичину, Волинь, Польшу, але з війни не вийшла.

Болгарія виступила проти Сербії.

Німці застосували підводні човни, застосували отруйний газ.

Англічани винайшли танки.


2. Створення ООН. Україна – співзасновниця ООН. Роль ООН у повоєнному світі.

ОРГАНИЗАЦИЯ ОБЪЕДИНЕННЫХ НАЦИЙ (ООН), международная организация государств, создана в целях поддержания и укрепления мира, безопасности и развития сотрудничества между государствами. Устав ООН, предварительно разработанный на конференции в Думбартон-Оксе в 1944 представителями СССР, США, Великобритании и Китая, подписан 26 июня 1945 государствами — участниками учредительной Сан-Францисской конференции 1945 и вступил в силу 24 октября 1945. На 1 сентября 1994 в состав ООН входило 184 государства (в т. ч. Российская Федерация). Главные органы ООН: Генеральная Ассамблея ООН, Совет Безопасности, Экономический и Социальный совет, Совет по опеке, Международный суд и Секретариат. Генеральный секретарь ООН (с 1 января 1992) — Б. Гали (Египет); с 1 января 1997 — Кофи Атта Аннан (Гана). Штаб-квартира в Нью-Йорке. Официальными языками ООН являются английский, испанский, китайский, русский и французский; в Генеральной Ассамблее, Совете Безопасности, Экономическом и Социальном советах официальным является также арабский язык.

26 червня 1945 року на копференциї ООН у Сан-Франциско делегація Української РСР, як і делегації інших держав-співзасновниць, підписала Статут ООН. Як член ООН УРСР брала участь у роботі кількох її департаментів, службових структур, в тому числі комісії з прав людини, статистичної, гаманітарно-культурної та інших. Перша сесія Генеральної Асомблеї Ради ООН у 1946 році обрала УРСР членом економічної і соціальної Рад ООН терміном на 1 рік. В 1948 – 1949 Україна стала не постійним членом Ради безпеки ООН. Її представників запрошують до роботи деяких інших структур організації, в тому числі Міжнародного суду та ін.


Білет № 5

Вашингтонська конференція та її рішення.
Вашингтонська мирна конференція

12 листопада 1921 – 6 лютого 1922

Була скликана з ініціативи США

Вирішувала питання “Рада чотирьох” ( США, Японія, Англія, Франція ). Усього було дев'ять держав ( Італія, Бельгія, Португалія, Голландія, Китай). Голова конференції : госсекретар Говард Хьюз.

Її учасники відмовилися від таємної дипломатії і усі засідання проводили відкрито. Метою конференції проголошувалось обмеження озброєнь. Говард Хьюз запропонував усім країнам припинити будівництво потужних військових кораблів, частину кораблів роззброїти, а також вирішити тихоокеанську та далекосхідну проблеми. Усі держави не виявляли бажання серйозно скорочувати збройні сили.

На Вашингтонській конференції було підписано три угоди. 13.12.1921. США, Англія, Франція та Японія підписали Трактат “Чотирьох держав”, який гарантував острівні володіння його учасників у Тихому океані. Загалом договір сприяв стабілізації становища у Тихоокеанському регіоні.

Більшовицький уряд заявив, що він не визнає рішень Вашингтонської конференції, оскільки Росію і Далекосхідну республіку не запросили до участі у її роботі.

6 лютого 1922р. було підписано договір п'яти держав (США, Англія, Франція, Японія та Італія) про обмеження морських озброєнь. Держави зобов'язувались не будувати лінкори тоннажністю більше 35 тисяч, проте нічим не обмежували тонаж крейсерів і підводних човнів. Заборонялося будувати нові військово-морські бази і посилювати берегову охорону.

6 лютого 1922р. підписано останній договір, який проголошував принцип територіальної цілісності і суверенітет Китаю, забезпечення його нічим не обмеженого розвитку та встановлення життєздатного державного апарату.

Договори, підписані під час конференції, мали на меті розв'язати суперечності на Далекому Сході і на Тихому океані. В інтересах провідних держав світу, зокрема, США. Це був переділ сфер впливу на користь сильніших, пошук нового зовнішньополітичного курсу великих держав.


Розрядка міжнародної напруженості у 70 – х. Гельсінськмй процес.

Причини


Рівність у ядерних озброєннях між СРСР і США.

Західна Європа прагне до зменшення загрози війни.

Була невирішена проблема непорушності повоєнних кордонів.

Із-за в’єтнамської невдачі збоку США і конфлікту з Китаєм з боку СРСР, обидва длока шукали компроміса.

Нарада з питань безпеки і співробітнецтва в Європі


Етапи

Літо 1973 зібралися міністри 33 держав Європи ( - Албанія, + США і Канада ).

Узгодили порядок денниймайбутнього форума.

Осінь 73 – літо 75.

Готувались документи наради за принципом консенсуса ( повна одногласність ).


Информация о работе «Билеты по всемирной истории для 11 класса на украинском языке»
Раздел: Государство и право
Количество знаков с пробелами: 134145
Количество таблиц: 9
Количество изображений: 0

Похожие работы

Скачать
504107
0
0

... к историческим знаниям. Выдающийся ученый С.М. Соловьев, чья деятельность началась еще в первой половине XIX в., написал множество работ по разным историческим проблемам и фундаментальный труд "История России с древнейших времен". В нем он обосновал новую концепцию, объяснявшую отечественную историю природными и этническими особенностями русского народа. В.О. Ключевский, создавший оригинальную ...

Скачать
186526
5
0

... – в постиндустриальном. В современной общественно-экономической литературе история рассматривается на этапах первобытной эпохи, рабовладельческого общества, средневековья, индустриального и постиндустриального общества. Экономической истории зарубежных стран посвящены многочисленные работы, среди которых одни носят обобщающий характер и рассматривают развитие какой-либо отрасли хозяйства в ...

Скачать
633694
0
0

ном обеспечении безопасности торговых путей. Служилые люди: дети боярские, дворяне, послужильцы видели в едином государстве власть, способную дать им средства к существованию в обмен на военную и государственную службу. Важнейшей политической предпосылкой являлась необходимость свержения монголо-татарского ига и защиты западных рубежей Руси. Безусловно, что объединение военных сил ...

Скачать
430714
0
0

... не уступал самым развитым странам. Вместе с тем, по мере перехода Европы на капиталистические рельсы, долго сохранять это равенство крепостническая Россия уже не сможет. 6.ОСНОВНЫЕ ТЕНДЕНЦИИ ВСЕМИРНОЙ И РОССИЙСКОЙ ИСТОРИИ В XIX в. В XIX веке мир развивался под влиянием промышленной рево­люции, которая коренным образом преобразовала производительные силы общества и обеспечила ускорение его ...

0 комментариев


Наверх