10.4 Організація обліку витрат з утримання та експлуатації машин і обладнання (МТП)
Облік витрат повязаних з утриманням тракторів комбайнів самохідних машин і знарядь для обробітку грунту ведуть на субрахунку 235 “Тракторний парк”.
Облік витрат на утримання і експлуатацію МТП ведуть у виробничому звіті по рахунку 235 за такими статтями витрат:
- Витрати на оплату праці. На даній статті відображають суму нарахованої оплати праці трактористам на тракторних роботах(крім рослиництва) Суму нарахованої оплати праці трактористам, що працюють у рослиництві відносять одразу на затрати тих культур де працюють трактори.
- Паливо. На даній статті обліковують палива використаного на тракторних роботах тракторів(крім галузі рослиництва) Вартість палива, що використана для роботи у рослиництві відносять одразу на затрати тих культур де працюють трактори. Підставою є Подорожній лист трактора, Звіт про рух паливно мастильних матеріалів.
- Амортизація
- Роботи і послуги
- Інші витрати
В виробничому звіті по кредиту рахунка “235” протягом звітного періода відображають транспортні роботи, вказуючи їх загальний обсяг у т/км і умовно еталоних гектарів.
Також на рахунку 235 протягом року обліковують витрати на утримання зерно, картоплі, і бурякозбирачів,комбайнів, гаражів, навісів.
Аналітичний облік ведуть у виробничому звіті по рахунку 235 девідкриваються окремі аналітичні рахунки, витрати на утримування і експлуатацію комбайнів і інших самохідних машин. В першому розділі виробничого звіту по рахунку 235 облік ведуть за такими статтями:
- Матеріальні витрати (крім палива)
- Амортизація
- Роботи і послуги
- Інші витрати
На даному рахунку статті витрат, витрати на оплату праці, відрахування на соціальні заходи, паливо немає так як комбайни працюють в рослиництві, а тому витрати заносять на дебет рахунка “231” на затрати тих культур де працюютю дані машини.
10.5 Порядок розподілу витрат по МТП та визначення фактичної собівартості транспортних робіт, виконаних тракторами
Ураховані витрати на оплату праці трактористів-машиністів і вартість використаних пально-мастильних матеріалів щомісяця відносяться на окремі культури і групи культур пропорційно обсягам виконаних робіт.
Затрати на утримання тракторного парку, включаючи орендну плату по орендованих тракторах та іншій сільськогосподарській техніці, розподіляються на сільськогосподарські культури таким чином:
- тракторів пропорційно обсягу виконаних ними для окремих культур (видів культур) або інших об'єктів механізованих робіт (в умовних еталонних гектарах);
- основних засобів спеціального призначення (картопле-, бурякозбиральні комбайни та ін.) - безпосередньо на собівартість продукції відповідних культур;
- ґрунтообробних машин - пропорційно обробленим площам, зайнятим визначеними культурами;
- сівалок - пропорційно площі посіву культур;
- технічних засобів для збору урожаю - пропорційно зібраній площі визначених культур;
- машин для внесення у грунт добрив - пропорційно фізичній масі внесених добрив.
Загальновизнаною обліковою одиницею всіх виконаних машинно-тракторним парком робіт є умовний еталонний гектар. Цей показник розраховується на підставі нормо-змін, для чого кількість виконаних нормо-змін по кожному трактору помножують на його змінну еталонну виробітку. Останню визначають, виходячи з установлених коефіцієнтів перерахунку фізичних тракторів за марками в умовні еталонні.
Усі сільськогосподарські і транспортні роботи, виконані машинно-тракторним парком, виражають в еталонних гектарах.
Одиницею транспортних робіт є тонно-кілометр. Ці роботи також перераховуються в еталонні гектари і в плановій оцінці відносяться на об'єкти обліку.
У кінці року загальні затрати на експлуатацію машинно-тракторного парку (за винятком, оплати праці та вартості палива) розподіляють окремо по кожному етапі між сільськогосподарськими і транспортними роботами пропорційно обсягу в еталонних гектарах. Ту частину загальних витрат по машинно-тракторному парку, яка відноситься на с/г роботи розподіляють по кожній етапі окремо між с/г культурами пропорційно встановленій базі за видами машин. В кінці року для закриття рахунку визначають фактичну собівартість одного еталоного гектара транспортних робіт. Для цього зібрані витрати по дебету рахунка розділяють між с\г і транспорними роботами, для цього складають відомість розподілу витрат МТП. Витрати які віднесені до с\г робіт списуються. Фактичні витрати які залишилися у відомості приєднують до транспорних витрат.
Щоб визначити собівартість 1-го еталоного гектара потрібно витрати які віднесені до транспортних робіт додати витрати на оплату праці додати відрахування додати вартість палива поділити на кількість еталоних гектарів транспортних робіт.
... майбутньому та про ресурси у грошовому вираженні, які будуть одержані в майбутньому. Вимоги П(С) БО 15 «Доходи» визначають принцип формування інформації про доходи підприємства у бухгалтерському обліку. П(С) БО 15 не поширюється на доходи, пов'язані з: – реалізацією цінних паперів; – контрактами з надання послуг у галузі будівництва; – страховою діяльністю; – змінами у справедливій вартості ...
... і прийомів, які використовувалися для отримання показників прибутку; забезпечення порівняння даних ознайомлення з обліковою політикою та її аналіз в частині розкриття у фінансовій звітності Складовими облікової політики підприємства є організаційна, методична та технічна складові. Кожна складова облікової політики підприємства об'єднує відповідні об'єкти, за якими існують альтернативні варі ...
... ії його власника (власників) або уповноваженого органу (посадової особи) відповідно до законодавства та установчих документів, а про принципи її формування та вимоги, що до неї висуваються, поговоримо далі. 3. Загальні положення облікової політики підприємства Ефективна та раціональна організація бухгалтерського обліку на підприємстві починається з розробки його облікової політики, яка ...
... , так і з приватними фізичними особами. В цілому можна зробити висновок, що втілення в життя зазначених шляхів вдосконалення первинного, аналітичного та синтетичного обліку реалізації сільськогосподарської продукції, робіт та послуг дозволить скоротити витрати облікового часу, більш точно обліковувати витрати та доходи, що дозволить точніше визначати фінансовий результат від реалізації продукції. ...
0 комментариев