Облік розпорядників коштів, яким виділяються асигнування з державного бюджету та державних позабюджетних фондів

Організація облікового процесу на підприємстві
Форма ведення обліку; перелік регістрів синтетичного та аналітичного обліку Методика нарахування амортизації основних засобів Облік нематеріальних активів Облік довгострокових біологічних активів тваринництва Організація синтетичного і аналітичного обліку запасів Організація первинного обліку руху ПБАТ на фермі Облік МШП Порядок ведення Касової книги Вказати назви банків та коди рахунків МФО Описати організацію синтетичного та аналітичного обліку; вказати кореспонденцію рахунків ОБЛІК ВЛАСНОГО КАПІТАЛУ ТА ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ЗОБОВЯЗАНЬ Вказати на зміст господарських операцій, порядок їх оформлення та відображення в регістрах обліку Вказати на порядок і методику розрахунків з учасниками і відобразити операції в обліку Форми, системи оплати праці на підприємстві; регулювання трудових відносин; Положення про оплату праці та основні аспекти його Порядок нарахування оплати праці за час відпустки, допомоги по тимчасовій непрацездатності Утримання, відрахування із заробітної плати Відобразити господарські операції з обліку доходів і витрат діяльності бухгалтерськими записами Вказати на розподіл прибутків або джерела покриття збитків Організація обліку витрат з утримання та експлуатації машин і обладнання (МТП) Вказати склад загальновиробничих витрат, їх облік та порядок розподілу і списання Кореспонденція субрахунків 231, 232, 233 Фінансова звітність Складання Ф№50 Основні екномічні показники с/г підприємства Відділ видатків державного і місцевого бюджетів Облік розпорядників коштів, яким виділяються асигнування з державного бюджету та державних позабюджетних фондів Положення про фінансове управління Порядок складання кошторису Вивчення організації ДПА, її структура, функції, права, обов’язки Перевірка фінансової та податкової звітності Порядок стягнення недоїмки та притягнення винуватих до фінансової та адміністративної відповідальності Ознайомлення із змістом контролю у сфері агропромислового комплексу
180511
знаков
14
таблиц
0
изображений

4.2 Облік розпорядників коштів, яким виділяються асигнування з державного бюджету та державних позабюджетних фондів

Фінансування розпорядників коштів з Державного бюджету здійснюється шляхом перерахування коштів на їх поточні/реєстраційні бюджетні рахунки з єдиного казначейського рахунку, відкриті в установах уповноважених банків, визначених Кабінетом Міністрів України та Національним банком України.

Фінансування здійснюється:

- за відомчою структурою;

- через органи Державного казначейства.

При фінансуванні видатків з Державного бюджету України за відомчою структурою платіжні доручення складає операційно-контрольне управління Головного управління ДКУ на підставі поданих головними розпорядниками коштів розподілів бюджетних коштів. Розподіл бюджетних коштів складається в 2-х примірниках. Один примірник розподілу залишається у головного розпорядника коштів та реєструється в журналі реєстрації розподілу коштів, а другий подається Головному управлінню Державного казначейства.

На підставі поданого розподілу управління оперативно-касового планування видатків складає в 2 примірниках розпорядження на перерахування коштів з єдиного казначейського рахунку, яке реєструється в журналі реєстрації розпоряджень. Розпорядження підписується начальником управління оперативно-касового планування видатків та затверджується начальником Головного управління Державного казначейства. Перший примірник розпорядження передається до управління бухгалтерського обліку та звітності, як підстава для перерахування коштів, другий залишається в управлінні оперативно-касового планування видатків.

Управління бухгалтерського обліку та звітності звіряє суми фінансування із залишками невикористаних асигнувань по конкретних кодах бюджетної класифікації. Цей же примірник розпорядження передається операційно-контрольному управлінню для перерахування коштів за призначенням. На підставі цього розпорядження в цьому ж управлінні виписується платіжне доручення в 3-х примірниках на перерахування бюджетних коштів з єдиного казначейського рахунку.

4.3 Організація зведеного бухгалтерського обліку руху коштів державного бюджету на рахунках Державного казначейства

Бухгалтерський облік в органах ДКУ – це складова системи обліку, що включає сукупність правил, методик та процедур обліку для виявлення, вимірювання, реєстрації, накопичення, узагальнення зберігання та обміну інформації про операції в органах та передачі її зовнішнім користувачам для прийняття управлінських рішень.

Активи і зобов’язання мають бути відображені таким чином, щоб не переносити наявні фінансові ризики, які потенційно загрожують фінансовому становищу бюджету, на наступні звітні періоди. Активи і зобов’язання обліковуються за вартістю їх придбання чи виникнення.

Підставою для бухгалтерського обліку операцій по виконанню бюджетів в управлінні Державного казначейства є первинні документи, які мають бути складені під час здійснення операцій, а якщо це неможливо – безпосередньо після її закінчення.

Списання коштів з рахунку клієнта за розпорядженням його власника здійснюється за дорученням клієнта протягом 10-ти календарних днів з дня його виписки, день заповнення не враховується.

Розрахункові документи, на підставі яких в управлінні ДКУ здійснюється перерахування коштів з одних рахунків на інші, повинні мати дату проведення та підписи посадових осіб управління ДКУ, які оформили та перевірили документ; документи, що підлягають додатковому контролю – підпис виконавця, на якого покладено обов’язок здійснювати первинний контроль операцій.

Загалом бухгалтерський облік повинен забезпечувати виконання таких основних функцій:

- запис інформації про операції по виконанню бюджетів, що здійснюються органами ДКУ та можливість відображення їх в агрегованому вигляді у звітності з метою аналізу та управління;

- відображення детальної інформації про контрагентів кожної операції та параметрів самих операцій для складання внутрішніх звітів з метою аналізу та контролю.

План рахунків розроблено для забезпечення потреб бухгалтерського обліку операцій по виконанню державного та місцевого бюджетів за касовим методом та складання фінансової звітності. План рахунків дає змогу здійснювати детальний і повний облік операцій, пов’язаних з виконанням бюджетів.

4.4 Складання фінансової звітності про стан виконання показників державного бюджету

Фінансова звітність – це система взаємопов’язаних узагальнювальних показників, що відображають фінансовий стан бюджету та результати його виконання за звітний період. Метою її складання є надання повної, правдивої та неупередженої інформації про фінансовий стан виконання бюджетів користувачам для прийняття економічних рішень.

Основними формами фінансової звітності є: баланс, звіт про виконання бюджету, звіт про рух грошових коштів і примітки до звітів.

Звітним періодом для складання фінансової звітності є календарний рік.

Звітність про виконання Державного бюджету України є оперативною, місячною, квартальною та річною. Місячна і квартальна звітність є проміжною і складається наростаючим підсумком з початку звітного року. Фінансова звітність складається на основі даних бухгалтерського обліку і має включати інформацію, яка є суттєвою та своєчасною для користувачів.

Податки, збори (обов’язкові платежі) та інші доходи державного бюджету визнаються зарахованими в дохід державного та місцевих бюджетів з моменту зарахування їх на єдиний казначейський рахунок державного бюджету.


ІІІ РАЙОННИЙ ФІНАНСОВИЙ ВІДДІЛ

 

1.Ознайомлення з організацією роботи фінансового органу, його структурою, функціональними обов’язками працівників та положенням про районне фінансове управління


Информация о работе «Організація облікового процесу на підприємстві»
Раздел: Бухгалтерский учет и аудит
Количество знаков с пробелами: 180511
Количество таблиц: 14
Количество изображений: 0

Похожие работы

Скачать
75516
12
3

... майбутньому та про ресурси у грошовому вираженні, які будуть одержані в майбутньому. Вимоги П(С) БО 15 «Доходи» визначають принцип формування інформації про доходи підприємства у бухгалтерському обліку. П(С) БО 15 не поширюється на доходи, пов'язані з: – реалізацією цінних паперів; – контрактами з надання послуг у галузі будівництва; – страховою діяльністю; – змінами у справедливій вартості ...

Скачать
21525
4
1

... і прийомів, які використовувалися для отримання показників прибутку; забезпечення порівняння даних ознайомлення з обліковою політикою та її аналіз в частині розкриття у фінансовій звітності Складовими облікової політики підприємства є організаційна, методична та технічна складові. Кожна складова облікової політики підприємства об'єднує відповідні об'єкти, за якими існують альтернативні варі ...

Скачать
13162
0
0

... ії його власника (власників) або уповноваженого органу (посадової особи) відповідно до законодавства та установчих документів, а про принципи її формування та вимоги, що до неї висуваються, поговоримо далі. 3. Загальні положення облікової політики підприємства Ефективна та раціональна організація бухгалтерського обліку на підприємстві починається з розробки його облікової політики, яка ...

Скачать
97421
20
10

... , так і з приватними фізичними особами. В цілому можна зробити висновок, що втілення в життя зазначених шляхів вдосконалення первинного, аналітичного та синтетичного обліку реалізації сільськогосподарської продукції, робіт та послуг дозволить скоротити витрати облікового часу, більш точно обліковувати витрати та доходи, що дозволить точніше визначати фінансовий результат від реалізації продукції. ...

0 комментариев


Наверх