Вказати назви банків та коди рахунків МФО

Організація облікового процесу на підприємстві
Форма ведення обліку; перелік регістрів синтетичного та аналітичного обліку Методика нарахування амортизації основних засобів Облік нематеріальних активів Облік довгострокових біологічних активів тваринництва Організація синтетичного і аналітичного обліку запасів Організація первинного обліку руху ПБАТ на фермі Облік МШП Порядок ведення Касової книги Вказати назви банків та коди рахунків МФО Описати організацію синтетичного та аналітичного обліку; вказати кореспонденцію рахунків ОБЛІК ВЛАСНОГО КАПІТАЛУ ТА ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ЗОБОВЯЗАНЬ Вказати на зміст господарських операцій, порядок їх оформлення та відображення в регістрах обліку Вказати на порядок і методику розрахунків з учасниками і відобразити операції в обліку Форми, системи оплати праці на підприємстві; регулювання трудових відносин; Положення про оплату праці та основні аспекти його Порядок нарахування оплати праці за час відпустки, допомоги по тимчасовій непрацездатності Утримання, відрахування із заробітної плати Відобразити господарські операції з обліку доходів і витрат діяльності бухгалтерськими записами Вказати на розподіл прибутків або джерела покриття збитків Організація обліку витрат з утримання та експлуатації машин і обладнання (МТП) Вказати склад загальновиробничих витрат, їх облік та порядок розподілу і списання Кореспонденція субрахунків 231, 232, 233 Фінансова звітність Складання Ф№50 Основні екномічні показники с/г підприємства Відділ видатків державного і місцевого бюджетів Облік розпорядників коштів, яким виділяються асигнування з державного бюджету та державних позабюджетних фондів Положення про фінансове управління Порядок складання кошторису Вивчення організації ДПА, її структура, функції, права, обов’язки Перевірка фінансової та податкової звітності Порядок стягнення недоїмки та притягнення винуватих до фінансової та адміністративної відповідальності Ознайомлення із змістом контролю у сфері агропромислового комплексу
180511
знаков
14
таблиц
0
изображений

5.6 Вказати назви банків та коди рахунків МФО

Підриємство ТОВ НВА “Перлина Поділля” має розрахункові рахунки у таких банках:

-           Райфайзенк банк “Аваль” МФО 315966 м.Київ;

-           Філлія Хмельницького відділення “Ощадбанку” МФО 315784;

-           Хмельницький “Промінвестбанк” МФО 315270;

Наявність коштів на 19.06.2010 становить:

-           Райфайзенк банк “Аваль”- 46637,57грн.;

-           Філлія Хмельницького відділення “Ощадбанку”- 287607,39грн.;

-           Хмельницький “Промінвестбанк”- 29014,35грн.

5.7 Характеристика платіжних інструментів та виписок банку і порядок їх опрацювання

Підприємство ТОВ НВА “Перлина Поділля” застосовує при здійсненні розрахункових операцій платіжні доручення (див. додаток 28).

Платіжне доручення являє собою доручення підприємства обслуговуючому його банку про перерахування певної суми зі свого рахунку на рахунок іншого підприємства. Платіжне доручення приймається банком до виконання тільки за наявності коштів на поточному рахунку або права на отримання кредиту. Платіжне доручення дійсне 10 календарних днів.Окрім звичайних платіжних доручень у розрахунках використовуються гарантовані банком платіжні доручення. Техніка розрахунків за допомогою звичайних платіжних доручень проста: банк платника списує зазначену в дорученні суму з рахунку платника і зараховує на рахунок одержувача коштів. Якщо одержувач коштів обслуговується іншою установою банку, то кошти перераховуються через кореспондуючі рахунки.

Банк реєструє всі здійснені операції по руху коштів на рахунку у виписці з рахунку (див. додаток 29), до якої додаються підтверджуючі документи. Загально-встановленої форми виписки немає (кожен банк вибирає зручну для нього форму), але вона повинна містити: дату, номери рахунків дебітора та кредитора, коди операцій, суми.

Виписки банк повинен подавати підприємству у міру руху коштів на рахунку. При отриманні виписки бухгалтер робить її котировку, тобто нумерує, перевіряє наявність первинних документів та відповідність суми у виписці сумам, зазначеним в цих документах, проставляє кореспонденцію рахунків. При опрацюванні виписки бухгалтер повинен знати, що банк, зберігаючи кошти підприємства на рахунку, вважає себе його боржником. Тобто в банку на суму коштів, що зберігається на рахунку, виникає кредиторська заборгованість. Тому залишок коштів та їх надходження банк записує по кредиту (збільшення кредиторської заборгованості), а списання, видачу коштів — по дебету. Тому у виписці за дебетом відображається списання коштів з рахунку і відповідно за кредитом їх надходження на рахунок. На полях перевіреної виписки проставляються коди кореспондуючих рахунків.

5.8. Систематизація операцій по рахунку 31 “Рахунки в банку” у регістрах обліку; кореспонденція

Для обліку і систематизації операцій передбачено рахунок 31 “Рахунки в банках”. Облік ведеться в журналі-ордері по рахунку 31(див. додаток 30), в відомості до журнала-ордера по рахунку 31. В журналі-ордері фіксуються обороти по дебету і кредиту в розрізі кореспондуючих рахунків та сальдо на початок і кінець місяця.

Підставою для заповнення є опрацьовані виписки. З виписок записи вносять однією стрічкою за день. За кожен день підбивається підсумок який звіряється з підсумком у виписці. Якщо виписка дана за декілька днів, то вказується початкова і кінцева дата.

В кінці місяця підбивається підсумки по кожному кореспондуючому рахунку і всього обороти по дебету і кредиту після чого виводиться залишок на кінець місяця. Він повинен збігатися із залишком коштів, що наведені у виписці банку за останній день місяця.

Таблиця 5.2. Кореспонденція по рахунку 311 “Поточний рахунок в банку”
Зміст операції Дебет Кредит
1 Перераховано гроші підрядникам за ремонт автокрану 311 631
2 Перераховано гроші постачальни кам за бензин 631 311
3 Надійшли гроші з каси на поточний рахунок 311 301
4 Надійшли кошти як авнс на поточний рахунок 311 68
5 Надійшли кошти від покупців на поточ.рахунок 311 361
6 Перераховані податки до бюджету 641 311
7 Перераховано внески до Пенсійного фонду 651 311
8 Перераховано гроші в касу для видачі ЗП 301 311
9 Оплата операцій за розрахунково-касове обслуговування 92 311
10 Перераховано внески до ФСС з ТВП 652 311
11 Перераховано внески до Фонду зайнятості 653 311
12 Виплачено дивіденди 671 311
13 Одержано кошти як внески до статутного капіталу 311 46
14 Перераховано внески до ФСС від НВВ 656 311

5.9       Дати загальну характеристику розрахункових операцій з фізичними та юридичними особами та вказати, які рахунки для обліку розрахунків внесені до Робочого плану рахунків

Для обліку розрахункових операцій з фізичними та юридичними особами на підприємстві ТОВ НВА “Перлина Поділля” передбачені наступні рахунки:

-           36 “Розрахунки з покупцями та замовниками”

-           37 “Розрахунки з різними дебіторами”

 На рахунку 37 "Розрахунки з різними дебіторами" ведеться облік розрахунків за поточною дебіторською заборгованістю з різними дебіторами за авансами виданими, нарахованими доходами, за претензіями, за відшкодуванням завданих збитків, за позиками членів кредитних спілок та за іншими операціями. На субрахунку 372 "Розрахунки з підзвітними особами" ведеться облік розрахунків з підзвітними особами. Сальдо субрахунку може бути як дебетовим, так і кредитовим. Такі показники відображаються розгорнуто: дебетове сальдо - в складі оборотних активів, кредитове сальдо - в складі зобов'язань балансу підприємства. На рахунку 36 "Розрахунки з покупцями та замовниками" ведеться узагальнення інформації про розрахунки з покупцями та замовниками за відвантажену продукцію, товари, виконані роботи й послуги, крім заборгованості, яка забезпечена векселем.

 Рахунок 36 "Розрахунки з покупцями та замовниками" має такі субрахунки:

 361 "Розрахунки з вітчизняними покупцями"

 362 "Розрахунки з іноземними покупцями"

 За дебетом рахунку 36 "Розрахунки з покупцями та замовниками" відображається продажна вартість реалізованої продукції, товарів, виконаних робіт, наданих послуг (у тому числі на виконання бартерних контрактів), яка включає податок на додану вартість, акцизи та інші податки, збори (обов'язкові платежі), що підлягають перерахуванню до бюджетів та позабюджетних фондів та включені у вартість реалізації, за кредитом - сума платежів, які надійшли на рахунки підприємства в банківських установах, у касу, та інші види розрахунків. Сальдо рахунку відображає заборгованість покупців та замовників за одержані продукцію (роботи, послуги).

5.10 Для обліку по рахунку “372” застосовують такі первинні документи:

-           ВКО за операціями видачі готівки під звіт;

-           Звіти про використання коштів виданих на відрядження або підзвіт(див. додаток 31);

-           ПКО за оппераціями повернення не використаних підзвітних сум

Підставою для видачі готівки з каси на відрядження є Посвідчення про відрядження.(див. додаток 32)

Для обліку по раханку “36” застосовують такі первинні документи:

-           Приймальні квитанції;

-           Опрацьовані виписки банку за операціями одержання коштів від покупців.


Информация о работе «Організація облікового процесу на підприємстві»
Раздел: Бухгалтерский учет и аудит
Количество знаков с пробелами: 180511
Количество таблиц: 14
Количество изображений: 0

Похожие работы

Скачать
75516
12
3

... майбутньому та про ресурси у грошовому вираженні, які будуть одержані в майбутньому. Вимоги П(С) БО 15 «Доходи» визначають принцип формування інформації про доходи підприємства у бухгалтерському обліку. П(С) БО 15 не поширюється на доходи, пов'язані з: – реалізацією цінних паперів; – контрактами з надання послуг у галузі будівництва; – страховою діяльністю; – змінами у справедливій вартості ...

Скачать
21525
4
1

... і прийомів, які використовувалися для отримання показників прибутку; забезпечення порівняння даних ознайомлення з обліковою політикою та її аналіз в частині розкриття у фінансовій звітності Складовими облікової політики підприємства є організаційна, методична та технічна складові. Кожна складова облікової політики підприємства об'єднує відповідні об'єкти, за якими існують альтернативні варі ...

Скачать
13162
0
0

... ії його власника (власників) або уповноваженого органу (посадової особи) відповідно до законодавства та установчих документів, а про принципи її формування та вимоги, що до неї висуваються, поговоримо далі. 3. Загальні положення облікової політики підприємства Ефективна та раціональна організація бухгалтерського обліку на підприємстві починається з розробки його облікової політики, яка ...

Скачать
97421
20
10

... , так і з приватними фізичними особами. В цілому можна зробити висновок, що втілення в життя зазначених шляхів вдосконалення первинного, аналітичного та синтетичного обліку реалізації сільськогосподарської продукції, робіт та послуг дозволить скоротити витрати облікового часу, більш точно обліковувати витрати та доходи, що дозволить точніше визначати фінансовий результат від реалізації продукції. ...

0 комментариев


Наверх