10.6 Вказати склад загальновиробничих витрат, їх облік та порядок розподілу і списання.
Загальновиробничі витрати включають витрати повязані з організацією виробництва і управління конкретною галуззю бригадою і цехом. Загальновиробничі витрати відносять до накладних витрат. В залежності від місця винекнення загальновиробничих витрат вони поділяються на загальновиробничі витрати поділяються на загальновиробничі витрати рослиництва, твариництва, промислових виробництв.
В промисловості загальновиробничі витрати поділяють на постійні і змінні. Перелік і склад постійних і змінних загальновиробничих витрат визначається підприємством самостійно та вказується в наказі про облікову політику.
Для обліку загальновиробничих витра в плані рахунків ТОВ НВА “Перлина Поділля” призначено рахунок 91 “Загальновиробничі витрати” який має такі субрахунки:
- 911 “Загальновиробничі затрати по рослиництву”
- 912 “Загальновиробничі затрати по твариництву”
- 913 “Загальновиробничі загальні затрати”
Аналітичний облік витрат ведуть у виробничих звітах за встановленою номенклатурою статтями витрат:
- Витрати на управління виробництвом
- Амортизація
- Витрати на утримання експлуатацію та ремонту ОЗ
- Витрати на вдосконалення технології і організацію виробництва
- Утримання виробничих приміщень
- Витрати на обслуговування виробничого процесу.
- Витрати на охорону праці техніку безпеки і охорону навколишнього природного сиридовища
- Інші витрати
У виробничих звітах на кредиті рахунка відображають суму розподілених і списаних загальновиробничих витрат у розрізі із кореспондуючими рахунками.
Для списання загальновиробничих витрат в господарстві складають відомість розподілу загальновиробничих витрат. Загальновиробничі витрати рослиництва розподіляються на обєкти в обліку рослиництва прямолінійно до прямих витрат за мінусом витрат на насіння. Загальновиробничі витрати в твариництві розподіляються на обєкти в обліку твариництва прямолінійно до прямих витрат за мінусом витрат на корми. Загальновиробничі витрати в промисловому виробництві розподіляються на обєкти в обліку рослиництва прямолінійно до прямих витрат за мінусом витрат на сировину.
10.7 Об’єкти основного виробництва та статті витрат
На підприємстві ТОВ НВА “Перлина Поділля” функціонують такі обєкти основного виробництва: рослиництво, твариництво, переробні виробництва.
Статтям витрат в рослиництві є:
- Витрати на оплату праці;
- Відрахування на соціальні заходи;
- Насіння і садивний матеріал;
- Добрива;
- Засоби захисту рослин;
- Роботи та послуги;
- Витрати на утримання основних засобів;
- Інші витрати;
- Витрати на організацію виробництва і управління;
Статтями витрат в твариництві є:
- Витрати на оплату праці;
- Відрахування на соціальні заходи;
- Засоби захисту тварин;
- Корми;
- Роботи і послуги;
- Витрати на утримання основних засобів;
- Інші витрати;
- Витрати на організацію виробництва і управління;
Статті витрат в переробних вироництвах є:
- Витрати на оплату праці;
- Відрахування на соціальні заходи;
- Сировина і матеріали(без зворотних відходів);
- Роботи і послуги
- Інші витрати;
- Витрати на організацію виробництва і управління;
10.8 Охарактеризувати регістри синтетичного та аналітичного обліку.
Об’єктами обліку галузі рослиництва є культури, групи культур та витрати незавершеного виробництва. Для обліку витрат виходу продукції передбачено рахунок 231. По дебету відображаються фактичні витрати, а по кредиту назва, кількість виробленої продукції та її справедлива вартість. Синтетичний облік ведеться у журналі ордері по рахунку 23(див. додаток 47), аналітичний у виробничому звіті за статтямии витрат.
Об’єктами обліку галузі твариництва є види та стетево вікові групи тварин витрати незавершеного виробництва. Для обліку витрат виходу продукції передбачено рахунок 232. По дебету відображаються фактичні витрати, а по кредиту фактична вартість виходу продукції твариництва. Синтетичний облік ведеться у журналі ордері по рахунку 232, аналітичний у виробничому звіті за статтямии витрат.
Об’єктами обліку по рахунку 233 є види промислових виробництв: млини, цехи для переробки овочів, цехи для виробництва комбікормів, забійні ковбасні цехи. Для обліку витрат виходу продукції передбачено рахунок 233. По дебету відображаються фактичні витрати, а по кредиту вироблена продукція та виконані роботи на сторону за плановою собівартістю. Синтетичний облік ведеться у журналі ордері по рахунку 233, аналітичний у виробничому звіті за статтямии витрат.
... майбутньому та про ресурси у грошовому вираженні, які будуть одержані в майбутньому. Вимоги П(С) БО 15 «Доходи» визначають принцип формування інформації про доходи підприємства у бухгалтерському обліку. П(С) БО 15 не поширюється на доходи, пов'язані з: – реалізацією цінних паперів; – контрактами з надання послуг у галузі будівництва; – страховою діяльністю; – змінами у справедливій вартості ...
... і прийомів, які використовувалися для отримання показників прибутку; забезпечення порівняння даних ознайомлення з обліковою політикою та її аналіз в частині розкриття у фінансовій звітності Складовими облікової політики підприємства є організаційна, методична та технічна складові. Кожна складова облікової політики підприємства об'єднує відповідні об'єкти, за якими існують альтернативні варі ...
... ії його власника (власників) або уповноваженого органу (посадової особи) відповідно до законодавства та установчих документів, а про принципи її формування та вимоги, що до неї висуваються, поговоримо далі. 3. Загальні положення облікової політики підприємства Ефективна та раціональна організація бухгалтерського обліку на підприємстві починається з розробки його облікової політики, яка ...
... , так і з приватними фізичними особами. В цілому можна зробити висновок, що втілення в життя зазначених шляхів вдосконалення первинного, аналітичного та синтетичного обліку реалізації сільськогосподарської продукції, робіт та послуг дозволить скоротити витрати облікового часу, більш точно обліковувати витрати та доходи, що дозволить точніше визначати фінансовий результат від реалізації продукції. ...
0 комментариев